Jump to content


Problem sa iglom/ketridžom?


Marko1979

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 sati ranije, Nixie said:

Valja li ovo čemu? Kaže da ima tri dustributera u Srbiji.

https://www.ortofon.com/test-record-p-707

Ја сам прошао кроз три комада да добијем, рецимо, "референтну" плочу.

Тест плоче захтевају контролу квалитета изнад сваке аудиофилске плоче, а нажалост, то је ретко случај. Три примерка кроз којих сам прошао су набављена на три различите стране, тако да делује да је проблем код произвођачa - једна је била крива, друга је била ексцентрична.

Препоручио бих HFN тест плочу, или, још боље, Analogue Productions тест плочу.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Nixie said:

Ja imam opremu al neam gramofon. 😭

Е баш штета, Ја имам све и опрему и тест плоче и грамофон и..... е једино немам ПВЦ кутије, ал' набавићу....😁😎

Link to comment
Share on other sites

За све оне који су вични мајсторисању могу да направе АС тест плочу.

Земи те неки ЛП који вам не треба  и са колекцијом шмиргли 400-5000 финоће кренете са обрадом површине уз асистенцију Х2О. Након тола полирате полир пастом да се угланца к'о мајмунова "00". 

Мало улагања и труда ал' зато резултат је врх!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li cu kupovinom neke malo bolje zvučnice dobiti na kvalitetu zvuka sa ovim gramofonom? 

Čitao sam za Ortofon OM pro S ili OM 5E?

 

Tj da li se isplati ulagati u zvucnicu ili u nešto drugo?

Imam pojačalo Yamaha AX-497 I zvučnike Polk MXT-20

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/ax-497/specs.html

https://www.polkaudio.com/en-us/product/bookshelf-speakers/monitor-xt20

Link to comment
Share on other sites

ne očekuj čuda u toj klasi zvučnica...neke razlike ćeš moći da primetiš ako se baš duboko udubiš u slušanje, ali teško čim je to malo opuštenije slušanje muzike...imam ortofon om 5e i om10, kao i at vm95e, i iskreno u nekom uobičajenom dnevnom slušanju sve zvuče manje više isto...jedino ortofon vms30mk2 zaista zvuči fantastično, ali to je neka druga liga, i neki današnji ekvivalent je recimo 2m bronze, koja je glava od skoro 500 evra...

 

tako da ako želiš nešto da menjaš uzmi koja ti je najlakša za kupovinu, i za koju se lako nabavljaju rezervne igle...

 

veći dobitak možeš ostvariti sa nekim externim preampom, ali tu je takođe pitanje ima li smisla da preamp košta više od gramofona...u svakom slučaju externi preamp koji ima promenljivi gain može dosta uticati na zvuk, i dobićeš bolji presence i zvučnu sliku...phono u pojačalima je u 90 posto slučajeva prilično kilav...moraš da odvrćeš pojačalo na preko 12, ili skoro na 3 sata, a to onda podiže i nivo šuma i uopšte je bezveze...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Parton said:

ne očekuj čuda u toj klasi zvučnica...neke razlike ćeš moći da primetiš ako se baš duboko udubiš u slušanje, ali teško čim je to malo opuštenije slušanje muzike...imam ortofon om 5e i om10, kao i at vm95e, i iskreno u nekom uobičajenom dnevnom slušanju sve zvuče manje više isto...jedino ortofon vms30mk2 zaista zvuči fantastično, ali to je neka druga liga, i neki današnji ekvivalent je recimo 2m bronze, koja je glava od skoro 500 evra...

 

tako da ako želiš nešto da menjaš uzmi koja ti je najlakša za kupovinu, i za koju se lako nabavljaju rezervne igle...

 

veći dobitak možeš ostvariti sa nekim externim preampom, ali tu je takođe pitanje ima li smisla da preamp košta više od gramofona...u svakom slučaju externi preamp koji ima promenljivi gain može dosta uticati na zvuk, i dobićeš bolji presence i zvučnu sliku...phono u pojačalima je u 90 posto slučajeva prilično kilav...moraš da odvrćeš pojačalo na preko 12, ili skoro na 3 sata, a to onda podiže i nivo šuma i uopšte je bezveze...

Hvala puno za ovakav odgovor

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, VU metar said:

Jesi rešio problem sa preskakanjem? Zbog toga li tražiš novu zvučnicu?

Jesam kad sam počeo da štelujem AS. Još nije savršeno ali je mnogo bolje. Treba da nađem malo vremena.

A za zvučnicu sam mislio da ću dobiti na kvalitetu zvuka. Mada i sad se extra čuje

Stigao mi je i ovaj protaktor. Mislim da treba još malo da namestim

 

IMG_20230401_081938.jpg

IMG_20230401_081917.jpg

Link to comment
Share on other sites

u svakom slučaju ako ne djišeš nema razloga da ploče slušaš sa zvučnicom čija gazna sila je 3-4g...možda je i at-vm95c dovoljna za početak...40 evra nije neka investicija, igle se lako nalaze, a zahvaljivaćeš se bogu što nisi uzeo neku skuplju ako se igla ošteti dok brišeš prašinu 😀 gledam na stranim forumima svakog dana se nekoliko njih javi sa iskrivljenim iglama...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...