Jump to content


Mark & Daniel Maximus Monitor +


Dr Roadstar

Recommended Posts

Zanima me da li je neko slušao ili posedovao zvučnike iz Mark & Daniel firme....Pa možda baš i Maximus Monitor +

Veoma me zanimaju, recenzije su bajkovite, verovatno ima i druga strana medalje. Ako ima i neko zna zahvalan bi bio na nekoj preporuci. Takođe mi treba savet i za amplifikaciju i za neophodnost njihovog Omni-Harmonizer dodatka.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Copland CDA 289 + Leben CS 600 + M&D Maximus Ruby. Reprodukovan flamenko, Pepe Romero. Savršeno, pozornica, zvuk, sve. Doslovno otvoren prostor ispred slušaoca, živi muzičari u sobi . Ti zvučni su mi ostali u sećanju kao retko koji, po svom kvalitetu.

 

 

41d-EM0-btL._UF894,1000_QL80_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moji su Mark@Daniel Maximus Sapphire. Kao što reče Srđan, ne verujem da ću ih menjati jer zvuče prelepo. Ne znam da li ta firma uopšte više postoji, ali ih je oduvek bilo jako malo na oglasima, što dovoljno govori o zadovoljstvu kupaca.

Pre nekoliko meseci je na KP prodat upravo taj model kojeg si naveo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, srdjan_cvetkovic said:

Ja ustvari imam model Topaz...sjajni bookshelf zvučnici, traže dobru amplifikaciju, izvlačenje u prostor...ne verujem da ću da ih menjam, osim ako ne dobijem neke silne pare na lutriji.

Онда сори, мени су ти белци сви исти поготову са оним горе!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Ruby, koji je sad sa Omni Harmonizer-ima kod forumskog kolege Ivche i to su sjajni zvucnici za sobe do 15 kvm. Imao sam prilike da slusam Maximus Monitor stariju verziju, ne +, i ona je za divno cudo bila tanja na visokim od Ruby. Bas je sjajan i utegnut. Traze bas dobru amplifikaciju. Ruby mi je radio sa Jeff Rowlandom 102s u D klasi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima, uglavnom sve pozitivni utisci ali i ozbiljnija amplifikacija. Soba je 25m2,od pojacala Audiolab M-DAC+ i Rotel RB-1582MKII. Nemam budžet i za menjanje amp....

Imam NuForce MCH2-C5 5CH snagaš koji moze takodje da posluži. Imam i Primare A30.3.

 

Taj Harmonizer pravi veliku razliku? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, giZ_Mo said:

И оба одоше на добош!

Bukvalno jesu 😅

 

41 minuta ranije, sondek said:

D class za te neefikasne male monitore idealan. Naravno ako trpe veliku snagu.

To sam imao na umu umesto da jurim odmah skup amp A klase.

 

Danas se situacija promenila , na moje razočarenje, za M&D Maximus + jer ih nema puno kod nas na tržištu, a  stvarno sam se zagrejao i  planirao ali moram da odustanem jer autentičnost fabričkog stanja zvučnika je pod znakom pitanja, da tako preformulišem.

Nije se promenio moj stav da treba nekada i rizikovati sa probom novog zvuka i kupiti nešto drugačije pa čekati iznenađenje ali se moram potruditi da ne bude neprijatno 💣

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...