Jump to content


Zamena vešanja na Marantz HD 345 zvučnicima.


SlušačOmota291

Recommended Posts

Kolege forumaši konačno sam dobio priliku da priuštim sebi primarne, skuplje, ozbiljno zvučeće kutije u besprekornom stanju ali njihova vešanja su popustila sa lepkom na nekim mestima ali na korpi ne na samom drajveru, čak i sa tim rade odlično ali se opet bojim da ih slušam glasno, jer mogu da ih rascentriram. Originalna su naravno istrunula zato što su sunđerasta tako da su menjana već ali ne baš najbolje.

Sad me zanima poređenje kvaliteta usluga, da li je bolje menjati u Novom Sadu (Audio Power) servisu ili da pogledam negde drugde, šta bi mi preporučili?

Link to comment
Share on other sites

Nije do Zemuna ko do Niša,  malo vise od pola sata voznje, brze nego iz veceg dela Bgd. Ako poznaje lokalnog majstora niki problem, nije to neki velik posao. Al nisam siguran da je kod tako starog zvucnika vesanje jedini problem, prilika ako mu se svidja da se sredi i skretnica pa da ima bas lepe i servisirane zvucnike ..kad se vec kurtalisao riza.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sondek said:

Nije do Zemuna ko do Niša,  malo vise od pola sata voznje, brze nego iz veceg dela Bgd. Ako poznaje lokalnog majstora niki problem, nije to neki velik posao. Al nisam siguran da je kod tako starog zvucnika vesanje jedini problem, prilika ako mu se svidja da se sredi i skretnica pa da ima bas lepe i servisirane zvucnike ..kad se vec kurtalisao riza.

Pa da, mirim se da činjenicom da je u BG-u uglavnoj najbolje servisirati, menjam što je sigurno sigurno je...Kod ovih kutija ništa ne bi prepuštao slučaju...Kad bi ovo završio išao bi konačno u (vaši sistemi) nadam se...

Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje, ali ti zvučnici se trenutno prodaju za 35e na Ebay Kleineinzeigen, ne bih ih nosio dalje od susedne ulice na popravku, a kamoli do Beograda, pusti ti ove forumske mudronje što vole tuđim koprive da mlate i od svega prave rocket science...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Zexx said:

Bez ljutnje, ali ti zvučnici se trenutno prodaju za 35e na Ebay Kleineinzeigen, ne bih ih nosio dalje od susedne ulice na popravku, a kamoli do Beograda, pusti ti ove forumske mudronje što vole tuđim koprive da mlate i od svega prave rocket science...:rolleyes:

E sad ti nađoh najjeftiniji što se može naći, evo ti i ovi ispod desni baš dobro napucan nogom, 160e xD

Screenshot_20230312-162230.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
6 minuta ranije, zek said:

Nije normalno, nešto tu nije urađeno kako treba.

Ja ga čak nisam ni pitao, sam mi je rekao da su dobro centrirani ali svaki zvučnik je različit...Sviraju kako sviraju, ne znam da li ima tu pravila, ne bi sad da dižem i ruku i nogu na sebe, gledaću da novčanik opravim, ima anoreksiju...Ako ne radi dobro, menjam vufere

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Forumaši, dobre vesti, priča sa Marantzovim kutijama je završena. Nadam se da konačno mogu da se opustim.
Impregnirana im je membrana u servisu, zbog jako tankog papira, bas drajver je drndao i krčao, sada više ne. Imaju ponovo svoj topao, divan zvuk.
papir je imao delove koji su omekšali ili napukli i vibracija sa vazduhom u kompresionom kućištu krivila je materijal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...