Jump to content


7.2.4 pomoc :)


Milan8

Recommended Posts

Taj prostor između tih paralelnih daski će da stvara rezonancije, a opet to su samo zadnji zvučnici, za efekte. Definitivno će puno drugačije zvučati ispred i iza zida. Obzirom na onu sliku kako će to izgledati, taj zid će imati dobru nosivost da se na njega okači par manjih zvučnika bez problema, samo treba naći ili napraviti odgovarajuće nosače. Ako su zvučnici mnogo blizu tog troseda za slušanje, onda je još pitanje  da li će imati pravog efekta? Znači ne vredi puno razmišljati, nego probati pa to im je što im je.

Link to comment
Share on other sites

Најлакше је објаснити да ни једно ни друго не трпи препреку испред себе.
Као што лампа не осветљава добро иза завесе, даске или било чега тако се ни један звучник не чује добро иза препреке (осим акустички транспарентних платна нпр).

У преводу између слушаоца и звучника не треба бити ничега, па ни мрежице. :)

Link to comment
Share on other sites

Ta prepreka nije betonski zid 3m sirine, vec drvene daske. Nece zvucnike zalepiti prednjom stranom direkt na daske.

 

Atmos zvucnici nisu "ambijentalni", zato treba da budu direkcioni. Ali ne idu oni iza dasaka - vec zadnji (napisao je lepo covek sta konkretno hoce da uradi).

 

Sve u svemu, ideja/dizajn sobe koji je predlozio odlicno deluje i nek i ne bude zvuk glupih zadnjih zvucnika na 100% - i dalje je to sve odlicno. Prednji zvucnici i centar su daleko bitniji.

Link to comment
Share on other sites

Prvo hvala svima na diskusiji :)

 

Zadnji zvucnici bi bili montirani za zid pozadi. Planirao sam zidne nosace za njih i za zvucnike sa strane sto ce da stoje.

Prednji bi bili veliki koji bi stajali na podu a centralni ili na komodi ispod tv-a ili isto montiran na zid.

 

Moja prvobitna ideja je bila da nema tih dasaka ali dobio sam neke sugestije da bi se one lepo uklopile u prostor :D:D

 

Ako sam lepo razumeo, ako bih stavio te daske ne bi bilo idealno resenje, ali ne bi ni toliko smetalo?

 

Inace od zida gde se nalazi tv do tih (potencijalnih)dasaka ima 3m i od tih dasaka do zida pozadi ima jos 2m. Mozda je bitno :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sam gledao na netu da ako se ima jedan bas onda se on stavi tamo gde ce da se sedi i da se puzi po sobi i gde se najbolje cuje bas da se tu stavi, ali ako imaju 2 basa da to ne mora da se radi i da je dovoljno da stoje jedan nasuprot drugog i da ce to lepo da se cuje svuda i da nece da bude rupa bez basa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...