Jump to content


78. Audioberza - ДОРЋОЛ PLATZ - 12. Mart 2023.


zogra

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ploce se prodaju , ovde i u svetu. Sve vise. Sve skuplje i skuplje. Na berzama guzva sve veca, prodavnice sve punije. Kupuju klinci od 18 do matoraca od 88. Evo moja ćera za rodjendan dobila Tejlor Swift od 4000din, sinoc bila na Taylor Swift party u Lab i 4 sata sa drugaricama pevala, ostala bez glasa. Ko je kriv meni/tebi sto nemamo/necemo da platimo tu cenu iz najskupljeg bunta, mož misliti. Bunt od 50 plova u verovatno 10-20-30000 izlozenih ploca na berzi. Imas jeftine, srednje skupe, skupe, ultraskupe ploce, raritetne koje kostaju po pa hiljada eura. Da nema racunice nit bi bilo berze niti prodavaca po tim cenama. Uveze covek ploce, posalje spisak na par adresa, covek iz NS mu preuzme za 1000eura i sl. price, ne zanimaju ga vise kupci za ploce po 500din. Donese Sloba na sajam gramofon od 185.000 eura jbg neko ga kupio..a i ostatak sistema do 800k ...

S druge strane jos uvek moze da se kupi i jefinija ploca za 500-1000din, sto mora svako da kupuje audiofilska izdanja, mene ne zanimaju. Za to sran.ce od ploce kupicu 5 mint japanaca, moj izbor, ili dodati 50eur pa kod Bec-a kupiti box set Sade sa 6 albuma. Da mogu da platim verovatno bih bez razmisljanja kupio i iz tog bunta po 100eur nesto, btw.i u tom buntu ima po 50eur vrhunskih. Da imam par miliona na racunu verovatno i gramofon od 100k. Da li se sad opterecujem time..ni najmanje. Pruzis se koliko mozes i ne vodis tudju brigu

 

Ps. Neko i napolju placa skupo ploce...

Screenshot_20230321-004038_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam Nacionalnu klasu za 3000 dinara dobro očuvanu ( prodavac me častio i jednom pločom od 500 dinara sve u okviru cene od 3000 ),a bila i jedna u malo lošijem stanju,milim da je bila 2500 dinara. U ponudi je imao 4 ploče Nacionalna klasa,u najboljem stanju je cenio 10.000 dinara.Video sam na kp da su od 7000 do 8000 dinara,a ima i jedna za 50 evra.

FB_IMG_1679559446428.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Susurin said:

Poprilicno se ljudi zale na recenzijama na taj komplet, izgleda kako kome zapadne. Neko srecan, neko tuzan. Ako ga taj prodaje za 160€ to mu dodje jako povoljno po sadasnjim cenama tog seta.

Da, iako je komplet radjen u half speed masteru, izgleda da su imali neke probleme sa otiskivanjem ploca, pa su povukli iz prodaje na nekoliko meseci, da bi se zatim ponovo pojavili, ali ovaj put bez problema.

Nadam se da mene nije zapao neki od tih problematicnih. Videcu za vikend, kada budem seo da lepo poslusam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...