Jump to content


Poboljšati zvuk TV-a


Mia3

Recommended Posts

Pozdrav svima, treba mi savet
Imam Sony TV 65X93J
Ujedno imam i android box Beelink GT1 mini (on mi je bukvalno izvor svega, njega koristim za sve, iptv, yt, kodi,itd...)
Box mi je povezan na HDMI ARC (TV). Jedini slobodan izlaz/ulaz na boxu mi je AV.
Generalno sam zadovoljan zvukom tv-a, jer ima 4 ili 5 zvucnika u sebi, ali bih opet nekako da poboljšam zvuk, ako je to moguće, za ne baš veliki novac
Dobio sam predlog od druga da uzmem samo aktivni vufer, i da dobijem te niske tonove, a i dalje da koristim zvucnike TV-a.
Jer mi je rekao da sa tim TV zvucnicima mogu dobiti najbolji zvuk kada je govor u pitanju i slicno.
Šta vi kažete, dal ići na tu varijantu ili neku drugu?
Vidim spominju se na forumu raznorazni uredjaji, ali iskreno meni treba samo za TV koriscenje, znaci necu koristiti gramofonske ploce, cd, kasete i slicno. BT, usb, i radio, imam preko TV-a i Box-a.
Gledace se IPTV 50%, slušati muzika sa YT 35%, i gledati filmovi na Kodiju 15%. Zbog toga mi je bitno i ono da kad gledam neki dokumentarac, vesti, kvizovi, sport, itd., da glasovi (govor) ne budu veštački i kao iz bunara, nego da i dalje budu kao što su sada (prirodni).
Što se tiče sistema 5.1 i 7.1 , nemam prostora za to, otpada kao solucija. Znači dolazi u obzir ovo sa aktivnim vuferom, i eventualno za još 2 zvučnika sada ili kasnije, koji ce ako je moguce još bolje zameniti te zvucnike na TV-u (plafon 2.1 sistem).
Soba je oko 25 kvadrata, sa klincima smo, i nije nam prioritet da gruva, nikad ne slusamo glasno, vec je najveci i jedini prioritet kvalitet zvuka.

U prilogu su slike sa ulazima/izlazima koji su raspoloživi na android boxu i TV-u.

IMG_20230226_214340~2.jpg

IMG_20230226_214316~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam pogled na cene soundbareva, ne uklapa se u moj budzet. 

Mislio sam da može da se poboljša zvuk TV-a sa nekom jeftinijom varijantom, 100-200 evra.

Ako je jedino resenje soundbar, onda odlazem kupovinu, jer mi se uklapa trenutni budzet.

Svakako hvala svima vama koji ste pokušali da mi pomognete i da me savetujete.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Mia3 said:

Ako je jedino resenje soundbar, onda odlazem kupovinu, jer mi se uklapa trenutni budzet.

Није једино, набави мање активне кутије + онај мали ДА конвертор са оптичким улазом и решио си проблем за мало пара!

Ако си из БГ-а дођи да видиш како сам Ја то скоцкао...а звук врх за мало пара!

Link to comment
Share on other sites

Recite mi kada je rec o aktivnim kutijama, jel se tu dobijaju samo vislji tonovi, ili i oni nizi? Tj.dal one u sebi imaju i vufer ili se vufer uvek kupuje zasebno?

Ako nije problem, napišite tacne oznake ili mi pustite linkove u poruci od onoga sto mi predlazete, da proverim cene svega toga.

Link to comment
Share on other sites

Za sada sam ipak odlučio da samo dopunim ove zvucnike TV-a sa nekim aktivnim subwooferom.

Kako ne bih napravio grešku jer sam laik mene interesuje sledeće:

1. Da li trebam i za to da kupujem DAC, jel ću dobiti njime bolji kvalitet?

2. Da li kasnije mogu dodati jos 2 aktivna zvucnika (do 150e) na taj vufer, ili kako je vec najprakticnije kako ne bih kupovao dodatno glomazno pojacalo?

3. Gledao sam vufere na kp-u (ne znam gde se jos prodaju) do 90-100e, pa sta vi predlazete od ovih, ili neki drugi do tog budzeta, nasao sam sledece:

Magnat 60w (ima ih više modela)

Jbl sub 200/230

Harman Kardon HKTS200SUB

Jamo sw 1008

Jbl sub 175

Jbl sub 138

Znaci ponavljam nisam neki hard korisnik koji odvrce do kraja, vec mi je kvalitet zvuka bitan.

 

Hvala svima :)

Link to comment
Share on other sites

Tek sad primecujem da i 2.0 sistemi imaju bass drajvere u sebi. Mislio sam da su 2.0 sistemi zaduzeni samo za srednje i visoke tonove.

Dolazim do pitanja, jel suludo ganjati subwoofer + kasnije 2 zvucnika, ili ici na 2.0 sistem sa tim ugradjenim basovima?

Da li 2.0 budzet sistemi mogu da daju kvalitetan bas kao subwoofer ili ne?

Hvala i izvinite sto su ovakva laicka pitanja, duduk sam za ovu tematiku. 🙄

Link to comment
Share on other sites

Jedan stereo ampic i zvucnici su sve sto ti treba da TV zvuci bolje nego dosad, a i da se muzika slusa kako treba...i to uopste ne mora da kosta mnogo. Nisam mogao da se nagledam i naslusam koncerata u odlicnom zvuku dok mi je TV bio izmedju zvucnika, a gledali su se i filmovi preko hifi sistema i to je bilo odlicno. Kad sam ga bacio na bocni zid nisam vise tri koncerta pogledao od odvratnog zvuka iz plasticnog soni shita. Stvarno mi nije jasno kako mogu da u tv ubace takav shit od zvucnika.

Naravno da ce posle da te uhvati i popravka muzike nekim dac/streamerom i filmova wooferom ali je vec i prikljucak na stereo velik napredak. Nije ni zanimljivo odjednom sve resiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...