Jump to content


Trenner & Friedl


paja959

Recommended Posts

Pozz.svima

Otvoricu ovu temu za Trenner &Friedl firmu,posto kolko se secam,dosad nisu bili spominjani.Prvenstveno  proizvodjaci zvucnika:

https://www.trenner-friedl.com/

Isli smo da slusamo model Pharoah:

https://www.trenner-friedl.com/index.php?menu=product&sprache=en&second=pharoah

posto mi drugar trazi neke "dizajnerske" zvucnike,koji zadovoljavaju i neke slusalacke egzibicije,malo sireg spektra (jazz-electronic-rock) i malo su vece efikasnosti,zbog uparivanja sa PP cevasem 2x40W,na bazi EL34.Koncepcijski Pharoah je dvosistemac,mid/bas od 10",sa hornom,izgleda interesantno,sve je pokriveno sa onom okruglom zastitnom mrezom.Otvori su prema dole,da li se radi o nekoj transmisiji,ili je samo reflex u pitanju,pojma nemam.

Sistem je bio:

Avid baza,SME 309,Zyx 50 Bloom,Viva Fono,Unison Research S6 i na kraju Pharoah,zvucnicki kablovi Portento (na kratko Nordost Heimdall 2?)

Muzika LP:

Keith Jarrett "Standards Vol 1...ovo je bilo jako dobro,ali se zabrijavajuce jako culo stenjanje Jarrett-a

Modern Jazz Quartet "One never knows" (No sun in Venice) klavir,vibrafon u redu,ali zvug triangla,malo kratak,kao da je bez pravih visokih

2001:Space Odyssey "Also sprach Zarathustra",sve OK,samo orkestarski klimaxi kao da su bili "otkresani"

Art Ensemble of Chicago "Magg Zelma" (Full Force) apsolutno top

Satchmo plays King Oliver "St.Jones Infirmary" odlicno

Streaming/Tidal:

Trentemöller "Chameleon" bez greske

Henk Van Twillert "Suite for solo cello" odlicno

Mancini "Pink Panther theme" odlicno

Jel se ko slucajno sreo sa ovim zvucnicima ?...Rock nismo slusali,nismo stigli..:beer.

20230217_141943.jpg

20230217_141949.jpg

20230217_141955.jpg

20230217_144744.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lars said:

Da li ste možda uporedili T&F zvučnike sa tim Fyne Audio F1-10.

ne,nismo,to je vec van domasaja...F 703 je cenovno najblizi Pharoah-u (on se ne vidi na slici,trazili da nam eventualno prikljuci prezenter i to,al nije pristao,em zbog brzog cimanja,em po njemu je to manje sofisticiran/"gluplji" zvuk )

...em mislim da ta brza prestekavanja nisu bas dobra...zbog toga je puko najverovatnije i Nordost (Frey 2,a ne Heimdall2)

:heat

Link to comment
Share on other sites

Jako dobar drugar u Cirihu ima TF Pharoah vec nekih godina dana i to svira po meni sjajno u svakom pogledu.

Od elektronike DAC Lampi TRP+, iCon passive preamp a od snagasa sve i nesto svasta probano - Job 225, Paralel SE sa 45 lampama i jos neki ali ne mogu da se setim koji. Mislim da ipak voli malo vise snage bez obzira na rel veliku osetljivost. 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Golum said:

Jako dobar drugar u Cirihu ima TF Pharoah vec nekih godina dana i to svira po meni sjajno u svakom pogledu.

Od elektronike DAC Lampi TRP+, iCon passive preamp a od snagasa sve i nesto svasta probano - Job 225, Paralel SE sa 45 lampama i jos neki ali ne mogu da se setim koji. Mislim da ipak voli malo vise snage bez obzira na rel veliku osetljivost. 

FalaVi...mislim da je neki trik bio u Portento zvucnickim kablovima,koji su bili negde ako se dobro secam cenovno 1/4 (?) Frey 2 kablova...nakon druge stvari sam ja trazio daj da vidimo Nordost,kao da je sve imalo neku "kapu odgore"...sa Frey se zvuk otvorio,prosirio je zvucnu scenu,ali se javio jedan lift u basu,sto bas nije vezivo za taj brend,i sve je bilo "nervozno",pa smo vratili Portento (verovatno duze vreme nije radio Frey,pa kratka seansa nije smirila zvuk,kako treba)...on je suzio zvucnu sliku,uneo je neku mirnocu,toplinu u zvuk,koji je bio apsolutno u pozitivnom smislu,sredina izuzetno detaljna,drveni duvaci fenomenalni,ali sa limenima,nije to to,ni po drugaru,ni po meni...sinoc sam ja preslusavao onaj Jarrett,da vidim kolko je izbaceno to njegovo "stenjanje/pevusenje" na "Meaning of the blues",sa zvucnicima,cuje se,al nije izrazeno,a ni sa sluskama se to ne cuje toliko "gurnuto napred",al zarad mira u kuci,ja sam to proknjizio u fazonu trosis zvucnike s cega je kloniran F703,ne beri brigu,nekad je manje vise :1038::D

Drugar je na next please opciji,trazi se i dalje eventualna zamena za Avantgarde Uno(Fino) SD,sto je on uzeo sebi kao referencu (polovno)...naravno ako se ubode sta jeftinije,nece biti na odmet :beer

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DejanM said:

Ja sam ih dosta davno ovde na forumu predstavio - ne samo Faraone vec i jos drugih par modela koje imaju. To svira odlicno. U zadnje vreme medjutim nisam cuo puno od njih dvojice ... mozda i zbog Corone i ne odrzavanja HiFi sajma u Becu.

thnx :xmas...ocito da rade,cim imaju ovde dealera :beer

Link to comment
Share on other sites

Stvarno su ruzni. Svi zvucnici na slici. Jedni su kockasti, a drugi napravljeni od 2 cevke.

Posetio sam i websajt Trenner & Friedl i video da su im i ostali modeli ruzni.

Jedan citat sa sajta "It perfectly combines engineering with fine craftsmanship". A ruzno. A kosta.

Morao sam da prokomentarisem ovo sto vidim, zvuk ne mogu, verujem da je odlican. Ipak je ovo neka egzotika za mene :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, marin said:

Stvarno su ruzni. Svi zvucnici na slici. Jedni su kockasti, a drugi napravljeni od 2 cevke.

Posetio sam i websajt Trenner & Friedl i video da su im i ostali modeli ruzni.

Jedan citat sa sajta "It perfectly combines engineering with fine craftsmanship". A ruzno. A kosta.

Morao sam da prokomentarisem ovo sto vidim, zvuk ne mogu, verujem da je odlican. Ipak je ovo neka egzotika za mene :)

ma no frks...o ukusima se ne treba raspravljati,drugar koji je bio inicijator slusanja istih,je arhitekta,koji je isprojektovao sijaset unutrasnjih enterijera,porodicnih kuca itd u proteklih cca 40 godina,njemu su zapali za oko,mi idemo cesto u tu radnju,kupujemo ploce tamo,prvenstveno :D...ima neceg sexy u Pharoah-u,i na izgled i po meni..neki demode sifonjer,nagnut unatrag,nesto antitrendovsko :nerd,uzivo to izgleda mnogo bolje...siguran sam da moze i bolje sonicno,no na ono sto smo mi naleteli,to je tamo upareno obicno sa Viva SET amplifikacijom,ovde je bio PP sa EL34,to je bila zelja...

sad ispalo kako ispalo:beer

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

uh,ja izgleda da sam bas qurate srece oko ovih Trenner-a :( (ili se ne pari dobro sa UR-om ?)...Thorens 124/Jelco TK850/AG Schopper upgade za 124-ku,Canor cevni phono,Denon DL103,SUT Auditorium,Unison Simply 845,Trenner "Osiris"...nosio neke ploce na UZ pranje,pa me zamolili da bi poslusali jednu...bolje da nismo...:moon

20240102_115746.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...