Jump to content


Zvuk sa TV-a preko optickog kabla


borisbg88

Recommended Posts

Pozdrav svima! 

Naime, problem je u sledecem, ranije sam zvuk sa LG tv-a optickim kablom pustao preko Yamaha recivera, sada sam promenio TV, konkretno Hisense U8GQ, zvuka preko optickog kabla sada nema, tj cujem ga jako jako tiho ako reciver odvrnem preko 50%. Sam TV ima cini mi se 4 zvucnika i neki woofer, pada mi na pamet da slucajno ne konvertuje zvuk u dobrom rezimu(da se tako izrazim). Pokusao sam sva podesavanja na TV-u, na optickom kablu vidim crvenu tackicu itd

Da li neko ima ideju da li bi mi neki DAC konverter pomogao ili nesto drugo?

Link to comment
Share on other sites

Nema sta da krcka i pucka, nije to los kontakt. Ili je lockovao signal i iz SPDIF izdvojio l R i Clock ili nije.

Imao sam isti slucaj. SBB D3-TV  LG. Ima svetlo na kraju kabla ali nema Lock LED diode na DACu i nema zvuka. Sve sam probao, i D3 i LG i enablovanje digital outa i poziv tehnickoj podrsci SBBa ,... dok nisam promenio kabl.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da ne otvaram novu temu… povezao sam tv preko optickog sa pojacalom, desava mi se to da kad pustim nesto direktno preko tv na primer you tub, onda ima ton na pojacalu a kad pustim preko tv box onda nema tona na pojacalu, cackao nesto po meniju i pronasao samo opciju da pusta ton preko zvucnika iz tv ili preko audio izlaza, Dali moze nesto da se uradi povodom tog problema?

Unapred se zahvaljujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...