Jump to content


Preporuka za zvucnike


Mr.Dule

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeste to su stocici iz Ikea placeni celih 899 din komad.Imaju manje od kilogram i jeste neki karton ali izgledali mi simpaticno kad mi neko svrati da mogu kafu i rakiju da mu stavim na njih.U neko doba palo mi na pamet da zvucnike stare stavim na njih i to je tako stajalo.Nisam osetio nekih vibracija a i ne slusam glasno vec samo do nekih 9-10h pa mi to bilo ok.

Sad su stocici niski za ove zvucnike pa ce doci stalci to svakako samo da vidim sta i kako ne zurim nigde i ne uzbudjujem se mnogo.

Sve sto ste naveli se slazem.Ali polako kad udjes u taj zacarani krug Hi-Fi tesko se razbolis i onda kao i kod svake zaraze hoces vise.Vremenom sam shvatio da mi AVR nije bio potreban vec samo stereo pojacalo i tjuner kao sto sam nekad imao,da mi za nesto iole pristojnije treba 400-500e i posle novi zvucnici 600e+ pa drugi stalci i opet vremenom i od toga ima bolje i tako .....

Zato sam resio da se ne upustam u neke velike avanture i da jednostavno uzivam u muzici.

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Mr.Dule said:

Jeste to su stocici iz Ikea placeni celih 899 din komad.Imaju manje od kilogram i jeste neki karton ali izgledali mi simpaticno kad mi neko svrati da mogu kafu i rakiju da mu stavim na njih.

Znači oni imaju svoju namenu. E sad za zvučnike, možda IKEA ima nešto odgovarajuće visine, ali ipak bi gledao neke stalke namenske za zvučnike, pravljene ili polovne naravno, zbog cene. Mislim ima da se nađe tu u rangu 100eur svašta, možda nešto i odgovara visinski i vizuelno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bolje jeste sad koliko.....

U svakom slučaju meni se svidja.

Što se tiče pozicije ovo je bilo za slikanje inače ih ja iskosim prema sebi.Ovo je slikano sa strane a ja inače sedim ili ležim po sredini sobe naspram tv-a pa i stoje tako nakrivljeni prema sredini sobe.

 

Link to comment
Share on other sites

Толико пута је причано о правилној позицији звучника за стварање звучне слике.
Ако се то не испоштује нема поенте радити ишта друго, а камоли набављати било шта квалитетније.

Даље од зида, даље од комоде, слободни у простору. Не може? Купи соундбар и не малтретирај се бзв.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gvlada said:

Толико пута је причано о правилној позицији звучника за стварање звучне слике.
Ако се то не испоштује нема поенте радити ишта друго, а камоли набављати било шта квалитетније.

Даље од зида, даље од комоде, слободни у простору. Не може? Купи соундбар и не малтретирај се бзв.

Ne vidim razlog što se ti sikiraš oko ovoga toliko ako ti ja kažem da sam zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja mislim da onda nije to toliko lose, a i ti fonum 400 su regal zvucnici i moje laicko misljenje je da oni nisi ni napravljeni da stoje na metar od zida. Ja sam uzeo pre par nedelja canton referenc 9.2 i trenutno su udaljeni 90cm od zida i cuje se razlika u odnosu kad su blizi zidu. Probaj, Ako imas volje da ih pomeris malo pa ih slusaj par dana pa vidi dali ima razlike, ipak je na prvom mestu to kako tebi odgovara, mada  nije na odmet i probati nesto sto preporucuju ovde kolege, ima ovde na forumu pravih znalaca, mozda mislis da tebi nesto odgovara ali ako promenis nesto pa se pokaze da ti ono predjasnje manje odgovara itd… izvini ako sam malo dosadan🙂

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi ceo život sam držao zvučnike bez obzira na veličinu u položaju 10:10h.Sad one sa bas reflexom sam držao podalje od zida a ovi  mislim da nema potrebe da se puno izvlače ma da u svakom slučaju kada ih iskosim oni svakako budu odaljeni.Meni se zvuk Cantona svidja da mi AVR nije od 6-16 omh verovatno bih uzeo Karat 40 oni su mi baš po meri ali nisam hteo da uzmem jer su 4 omh što ne znači da u budućnosti neće biti moji.

I nisi dosadan ovde sam isključivo da bi razmenili mišljenja.

Glupo je komentarisati kao ovaj GVlada batali ne može to tako kupi saundbar i batali.Namam ja 15 godina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...