Jump to content


Preporuka za zvucnike


Mr.Dule

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

34 minuta ranije, Mr.Dule said:

E jbg sad najbolje da me stalci izadju skuplje od zvučnika.Biće i stalci trebalo bi da su nekih 60cm visine bar mi se tako čini samo da nadjem kakve hoću.Predhodni zvučnici su bili veći pa su im ovi stočići bili taman kao prelazno a na kraju trajnje rešenje.

Ja Imam neke mission stalke, stoje mi onako, i bas su kvalitetne izrade. Imao sam nekoliko pari zvucnika, tri para canton i jedan par pioneer i svaki par je bolje zvucao na stalcima.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Mr.Dule said:

Trebaju stalci to stoji zato sam i naveo da bi visina trenala da bude nekih 60cm.Stalci 60+46cm zvučnici to je ok valjada?

Bobane koliki su ti tvoji stalci za mission?

Nesoni koji ventilator da kupim i ugradim u onkyo 

Da li je mnogo vruć O? Kupi najjeftiniji. 

Link to comment
Share on other sites

Ovde de sam uzeo ove moje Fonum 400 bili su i Fonum 600.Gledam 600 i sve isto kao na 400 sem što su 4 omh i podnostojeći ali nešto mali sad gledam 

Dimenzije: 260 x 800 x 280 mm

Fonum 400 su

Dimenzije: 260 x 460 x 250

Znači ovo kod mene dodje visina kao fonum 600 pošto su mi stočići 35cm.

Nisko je treba da mi budu u visini glave kad sedim u fotelji što će reći još jedno 30 cm da budu sve zajedno na 100-110cm

Inače ono što sam napisao da me stalci izadju skuplje od zvučnika odnosilo se na post kolege koji je preporučio da kupim u prodavnici gde stalci koštaju 25-30000.

Video sam na kp ima lepih a pitaću i komšiju stolara da li je raspoložen da mi napravi slične kao na kp

Link to comment
Share on other sites

Platis komsiju stolara, pa posle komsiju metalstrugara, saberes pa dodjes do cene zglavno projektovanih stalaka. Racunaj da je bar 30% zvuka zvucnika u kvalitetu stalaka i jos toliko u pravilnom pozicioniranju. Nije to saksija pa da je svejedno na sta ces da je turis.

Za pocetak bolje nista nemoj da radis, malo proguglaj na temu stalaka i njihovog uticaja na zvuk, pa polako.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:

Takve stočiće iz Ikee su koristili kao police za audio uređaje jer su napravljeni od nekog talasastog kartona i kažu da to upija vibracije ... ;)

Sad sam pogledao, ima takvih u IKEA. Ne znam od čega su načinjeni, ima tih ploča šupljih na stovarištima viđao sam to, kartonsko saće je unutra, debele ploče i lagane. To je shit po meni za zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...