Jump to content


Preporuka za zvucnike


Mr.Dule

Recommended Posts

Prvo pozdrav svima.
Izgleda da me uhvatila kriza srednjih godina pa sam se odlcio da nesto promenim od svojih muzickih komponenti.
Dosta sam citao ovde po forumu tako da nisam skroz (ne)informisan.
Posedujem,
Onkyo tx-sr606
Pioneer CS-3070
E sad sam nesto pri tome da je vreme da menjam zvucnike.I ako mi ovi zvuce sasvim ok,verovatno sam se navikao na njih isao bih na nesto bolje.
Malo sam gledao malo citao sta i kako ali rekoh kad sam vec tu pa i da pitam za neki savet oko istih.
Gledam neke polovne i budzet bi bio izmedju 100-150e.
Razmatram nesto od Nemaca tipa Canton,Magnat All Ribon ili Monitor C-D i drugi marke su moguce ako su za preporuku.
Da nemam drugih prioriteta verovatno bih isao na nesto od JBL-ove L serije ovako je to trenutno daleko pa gledam nesto jeftinije a da je dobro.
Ovim Onkyo risiverom sam zadovoljan i ako oni nisu bas nesto hvaljeni zbog problema sa grejanjem ja ih nemam meni sve to izgleda u nekim granicama normale.
Soba je velicine 35m2.Proslo me vreme da muziku slusam preglasno tako da vrlo retko idem do 12h a uglavnom je jacina na nekih 9h.
U glavnom kao izvor zvuka se koristi Tidal ili Spotify a tu je i Sony mini disk kao i Pioneer DVD 393,moze i PC.
Posedujem i gramofon do duse RIZ (imao ceo stub kupljen 87)koji ne koristim vec cirka 20 god posto na Onkyo risiveru nema Phono sekcija ali to bi moglo da se sredi za 30e pomocu onih pretvaraca (on je na petopolac ili S kako se vec taj prikljucak zove)
Imam i blizu 100+ploca pa cu mozda i to odraditi.
Sad sta slusam od muzike.
Pa skoro sve ali recimo da sam fan Dire Straits,Fleetwood Mac.Sting.Barry White.B.B King itd.
Sad malo sam bio opsirniji ali lakse je da odmah imate celu sliku nego da odgovaram na sve ono sto sam trebao odmah napisati.
Posto bi zvucnici bili korisceni za stereo rezim trebaju mi po mom misljenju neki od 8 oma jer je Onkyo tako deklarisan za stereo rezim.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro nam dosao.

Ako i sam pises, da nisi skroz neinformisan, sigurno znas da za sumu koju zelis da odvojis nema spkrs-a.

Mozda ce neki forumas da ima predlog. 

Onkyo je sasvim Ok, ali je namenjen za HT. Moze odlicno da posluzi i za stereo slusanje. Uopste nije potrebno 8 OHM-a.

Onkyo AVR se odlicno slaze sa Monitor Audio spkrs.

Za Tidal, ovo sto imas u sistemu je sasvim dobro.

Kasnije, prvo kupi zvucnike za koje mozes da se ispruzis, pa po njima kupuj dalje komponente. Koliko ti mogucnosti dozvoljavaju.

To je osnovno pravilo u visokoj vernosti.

Ovo su oglasi naseg clana @Dr Roadstar koji je odlican i posten momak. 

https://novi.kupujemprodajem.com/milos/svi-oglasi/179622/1?page=1

Pa pogledaj i cuj se sa njime, sta ima i sta ti predlaze.

 

12 sati ranije, Mr.Dule said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala Nesoni,
Svestan sam da ovde iskljucivo vazi pravilo koliko para toliko muzike ali da samim tim sve vremenom dosadi pa covek hoce bolje i onda ulazi u zacarani krug.Ja iskljucivo uzivam u muzici i nisam previse zahtevan korisnik.
Sto se tice Onkya tu se prica zavrsila i sa njim sam zadovoljan on jeste HT ali ja ga koristim iskljucivo kao stereo.
Monitor Audio sam gledao ove manje modele poput Bronzi,BX1-BX2 ali one sem sto su na 4 Ohm-a imam utisak i da su mali za 36kv.
Gledao sam i Wharfedale Diamond 9.1 oni su na 6 ohms-a
I jedni i drugi su ispod 8 ohm-a i citao sam da mogu da se teraju do nekih razumnih granica sto nije problem nego me vise plasi da se onda Onkyo ne pocne grejati vise nego do sad.
Tu je i Canton Karat 40 za koji sam cuo da je dobar ali je isto na 4.
Zato sam gledao nesto u mom okviru cene poput
Canton Fonum 400
Magnat All Ribbon (ima ih koji su od 4-8 ohm-a a ima i od 8 ohm)
Arcus TM serija
Magnat Monitor C
Magnat Monitor D
Mission 702e 
Sad nista od navedenog nisam imao prilike da cujem pa mi tu treba savet a oni su trenutno u okviru mojih mogucnosti.
Naravno sve bih poslusao pre kupovine sem ako to ne uradim negde van granica.

Link to comment
Share on other sites

Toliku sobu treba iskoristiti za velike zvucnike. Taman neke podnostojece, jer sa ovim bookshelf mora se dokupiti jos i stalak.
Nemam konkretnu preporuku, na zalost nista nisam slusao od toga. Znam da je Wharfedale 9.1 bio odlicno ocenjen u tom cenovnom rangu i da je bilo forumasa koji su bili bas zadovoljni sa njim. Ali to je najmanji zvucnik u toj seriji (ili bese postoji 9.0?). Ja sam tada kupovao 9.5 s kojim sam bio zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Stalke imam tako da to nije problem.

Sve sto sam gledao od podnostojecih da valja je daleko izvan budzeta a ovi koji se uklapaju u cenu su osnovni modeli sa kojima necu bog zna sta dobiti.

Ovi Mission 702e su podnostojeci ali vidim da ih nesto kolege nisu hvalile.

Gledam i neke iz JBL serije LX znam da je L daleko bolja ali mozda bi oaa (LX) meni zavrsavala posao,morao bih naravno da ih cujem.

Nekad davno sam slusao ove MAgnat All Ribbon sad se ne secam broja ali zvuk mi je bio lep (tad pre 25+godina)

Link to comment
Share on other sites

LX je skoro duplo.Do 200e mi je plafon nisam previse zahtevan tako da za lagano slusanje i uzivanje to mi dodje sasvim dovoljno.Ja sam zadovoljan i sa ovim koje imam tako da za duplo vise novca ocekujem i nesto bolje od onoga sto imam.Rekoh vec nisu mi prioritet a da jesu uzeo bih L seriju. 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja Quadral.

Ovaj je zanimljiv, ribbon, zatvorena kutija, zamenjena vesanja na basevima, lepo ofarban, e sad da li se pouzdati da su svi zahvati odradjeni dobro... Vidim da je od farbanja izgubio plis na prednjoj strani, ako je bitno.
Zvucnici Quadral Amun Phonologue V - KupujemProdajem

A ima i ovaj, jeftiniji i u budzetu. Ne svidja mi se sto je skuplji nego u stranim oglasima sto sam pogledao na brzinu...
Quadral Odin MKIII - KupujemProdajem

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam ih i ja vec.Ovi beli mi se svidjaju (boja mi bas odgovar)ali su mi daleko u Leskovcu pa su otpali.Ovaj tip u SD je blizu i mogao bih da skocim do njega i poslusam sa mojim risiverom ali sam primetio da su mu svi modeli skuplji u proseku po 50-tak evra nego kod drugih prodavaca ali mu je izbor stvarno veliki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam Fonum 300, stvarno dobar zvucnik, nisam slusao Fonum 400 ali sam misljenja da moze samo bolje da zvuci jer ima jednu jedinicu vise u kutiji.
Ako je to ovaj prodavac iz Smedereva onda bih ti savetovao da ih pod obavezno poslusas.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/canton-fonum-400/oglas/148380997

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo utisaka.

Krenuo sam da kupim nešto do 100e i lagano stigao do 250e moglo je i dalje ali rekoh nećemo preterivati.I posle silnih slušanja i vucaranja kompletne skalamerije sa sobom mislio sam da će prvi izbor biti JBL XL44 medjutim meni se zvuk Cantona više dopao i na kraju uzeh Fonum 400.Za malo para stvarno prijatan zvuk.

Sad posle ove avanture imam utisak da bi do nekog značajnijeg poboljšanja u zvuku trebalo izdvojiti 500+e za čim lično nemam potrebe.

Hvala svima na savetima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...