Jump to content

Zvučnici za Technics SU-Z25

Garrista

Recommended Posts

Samo sto efikasnije i lakse za pogon. Efikasnost preko 90db. Moje prvo pojacalo u zivotu je bilo Suz55,malo jaci model, i ono je bilo uzas kilavo jos kao novo i malo, malo se iskljucivalo zbog preopterecenja... bolje juri neko bolje pojacalo, ima ih za malu doplatu.

Jeftino jeste, ali pitaj Boga kako svira.

Nove zvučne kutije danas, za 150€ i nisu neka preporuka za kupiti. Ja bih možda gledao za te pare neke polovne, ali to je rizik, pogotovo zvučne kutije.

Mogu da ti preporučim Tomu iz Kruševca, aka Majstor na KP, on nije prevarant, čovek živi od toga i ne uvaljuje svakojaki krš.

Aktivni zvucnici uopste nisu losa ideja. Dobijas nov zvucnik sa Novim ampom. Mnogo je godina i struje proslo kroz taj amp koji sam ja posledednji put koristio negde 1985g. Sve je to zrelo za ozbiljan refresh i pravo je cudo sto uopste radi.Takav refresh kosta vise od samog ampa koji je i kao nov bio osnovni model. Verujem da ce ga lako otkinuti zvucno vecina aktivnih zvucnika sa svojim ampom. Zao mi je ako mozda rusim sneska, ali ako bi vec hteo da ulazem pare u refresh nekog uredjaja to bi bilo neko pojacalo koje je pre par decenija imalo neki kultni status medju budget ili nesto visom klasom...sajrus, nad 3020, musical fidelity...

Ali mislim da je bolja ideja neki aktivan nov zvucnik za 200-300-500..eura, bez ulaganja i zaludnog tresenja para...koja su vise za ljubitelje oldtimera, b,c,d...sistem.

Aktivni zvucnici uopste nisu losa ideja. Dobijas nov zvucnik sa Novim ampom. Mnogo je godina i struje proslo kroz taj amp koji sam ja posledednji put koristio negde 1985g. Sve je to zrelo za ozbiljan refresh i pravo je cudo sto uopste radi.Takav refresh kosta vise od samog ampa koji je i kao nov bio osnovni model. Verujem da ce ga lako otkinuti zvucno vecina aktivnih zvucnika sa svojim ampom. Zao mi je ako mozda rusim sneska, ali ako bi vec hteo da ulazem pare u refresh nekog uredjaja to bi bilo neko pojacalo koje je pre par decenija imalo neki kultni status medju budget ili nesto visom klasom...sajrus, nad 3020, musical fidelity...

Ali mislim da je bolja ideja neki aktivan nov zvucnik za 200-300-500..eura, bez ulaganja i zaludnog tresenja para...koja su vise za ljubitelje oldtimera, b,c,d...sistem.

Hm okej , ako za iste pare manje vise dobijem zvucnik uz koji mi ni ne treba pojacalo to mi zvuci super .
Ako bih mogao da te zamolim , i izvini na glupim pitanjima prvo mi je iskustvo sa gramofonima, da mi pojasnis sta je DAC i kako PC ( sto je pretopostavljma racunar ? ) sad ulaze u tu pricu ? Ja sam mislio utaknem ovaj aktivni zvucnik u gramofon i to je to . Nadam se samo da su kompatibilni jer je i gramofon iz 80tih

Problem je samo sto ako se odluci za Aktivne zvucnike, onda ce trosak biti i nabavka predpojacala za gramofon. ili opet koriscenje ovog Tehnicsca, kao predpojacalo tako sto ce ga iz TAPE REC OUT povezati na zvucnike. Kupovina DAC-a tu ne bi resila problem, ali moze se uzeti recimo ART DJ Pre predpojacalo, koje na sebi isto ima volume control.

Inace svaka preporuka za Presonus 3.5 ili 5 ili 5XT zvucnike,  stvarno siju i neke jace studijske monitore koji su dosta skuplji.

1 sat ranije, Garrista said:

Ja sam mislio utaknem ovaj aktivni zvucnik u gramofon i to je to .

Gramofon ne može direktno u aktivne zvučnike. Znači mora još jedna komponenta između - predpojačalo za gramofon (već ti @shon3i rekao).

Druga bitna stvar kod aktivnih zvučnika je hiss koji može da se javi čak i kod skupljih modela i to može da iritira ako se sluša nearfeald, zato bi bilo preporučljivo da se pre kupovine posluša konkretni model.

Prevideo sam da si gramofondzija... u tom slucaju ti treba preamp sa fono sekcijom ako ides na aktivne zvucnike...ili promeni taj integralac za nesto bolje. Nije svakako sprava za cuvati. Ako ostaje onda biraj sto efikasnije 8 ohm zvucnike.

Hvala svima na odgovorima. Ispostavilo se da ovo pojacalo ni ne radi tako da sad svakako moram nesto novo uzeti. Da li postoji neka mogucnost da uvežem gramofon sa soundbarom lg sn5y . Koliko razumem treba mi pojacalo sa phono sekcijom al bih hteo bar da ne moram i nove zvucnike da kupujem nego da iskoristim ovaj soundbar. Problem je najveci sto soundbar nema aux ulaz tako da mi treba neko bluetooth ili hdmi resenje ne znam da li je to moguce uopste .

Izvini molim te, totalni sam laik u ovoj temi. It takes any provided analogue input signal, converts it and sends digital audio to any BT receiver within a 10m range.Those devices could be either BT headphones, speakers or any other BT receiver. Meni ove dve recenice iz opisa ovog predpojacala sugerisu da ono u sebi sadrzi taj konvertor i da moze direkt na bilo kakav uredjaj koji prima bluetooth vezu

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...