Jump to content


Micro hi-fi


milek

Recommended Posts

Svakako ću gledati šta ima ovde ali mi treba vaša pomoć da procenimo šta će se dobro slagati sa Marantz-om.

Napomenuo bih još da bi mi možda više odgovarali bookshelf monitori, ali naravno, nije problem ako naleti odgovarajuća podna varijanta.

Suština je da na maloj jačini dobijem što detaljniji zvuk, živim u stanu, neće biti prilike da sadražaje slušam preglasno.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, milek said:

Prostorija, tj. dnevna soba u kojoj će uređaj biti ima dimenzije 4x5x2,4m.

Ukucao sam podatke i dobio dominante modove na oko 34Hz u zahvatu duž kraćih zidova, 43Hz u zonama duž dužih zidova, 55Hz u uglovima celom visinom, 68Hz kao i 34Hz osim što je malo gori jer ima zonu i na sredini sobe.. Sve ove zone su u širini zahvata oko 80-100cm od površine zidova i tu se čuju. 

Možeš i ti da prekontrolišeš koji su i u kojim pozicijama se formiraju, kako bi sedenje mogao bolje da isplaniraš. Naravno, ako se ima u planu minimizirati uticaj fizičkih akustičkih pojava koje prostorija sama po sebi nameće. Dovoljno je da mišem staneš na liniju (bez klika) a skica će pokazati zonu rasprostiranja tonskog moda koji soba kreira.

https://amcoustics.com/tools/amroc?l=500&w=400&h=245&r60=0.6

Problem sa ovim modovima sobe je što se jedino izbegavaju mukotrpnim pomeranjem zvučnika na "srećne" pozicije ili i pomeranjem mesta sedenja. U 2.1 sistemu sub uspeva da koriguje neke od njih što život čini daleko lakšim.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Father said:

Ukucao sam podatke i dobio dominante modove na oko 34Hz u zahvatu duž kraćih zidova, 43Hz u zonama duž dužih zidova, 55Hz u uglovima celom visinom, 68Hz kao i 34Hz osim što je malo gori jer ima zonu i na sredini sobe.. Sve ove zone su u širini zahvata oko 80-100cm od površine zidova i tu se čuju. 

Možeš i ti da prekontrolišeš koji su i u kojim pozicijama se formiraju, kako bi sedenje mogao bolje da isplaniraš. Naravno, ako se ima u planu minimizirati uticaj fizičkih akustičkih pojava koje prostorija sama po sebi nameće. Dovoljno je da mišem staneš na liniju (bez klika) a skica će pokazati zonu rasprostiranja tonskog moda koji soba kreira.

https://amcoustics.com/tools/amroc?l=500&w=400&h=245&r60=0.6

Problem sa ovim modovima sobe je što se jedino izbegavaju mukotrpnim pomeranjem zvučnika na "srećne" pozicije ili i pomeranjem mesta sedenja. U 2.1 sistemu sub uspeva da koriguje neke od njih što život čini daleko lakšim.

Hvala na temeljnom pristupu, nisam znao za ovaj sajt, trebaće mi vremena da dodatno prostudiram ove informacije.

 

6 hours ago, Margioni said:

Svakako sam premašio planirani budžet, za zvučnike bih izdvojio do 300 evra (eventualno još 50 preko).  Tvoji predlozi deluju ozbiljno, kod Mission-a mi se ne dopada samo boja, ne bi se uklopila u enterijer. O Klipsch-u ne znam mnogo.

Link to comment
Share on other sites

Klipsch je ozbiljna us firma koja pravi vrlo kvalitetne zvučnike prepoznatljivog dizajna. Jedinstvenom izgledu zvučnika doprinose karakteristične horne na visokotoncima. Inače, glavna karakteristika skoro svih Klipsch zvučnika je njihova visoka osetljivost, što svakako olakšava kod odabira pojačala, ali su zato zbog svog zvučnog karaktera dosta nezgodni za uklapanje sa ostatkom sistema. Po meni, odlično idu sa, narodski rečeno, tamnijim pojačalima.

E, sad, kako bi se oni uklopili sa tvojim Marantz-om, ne znam (nisam slušao pomenuti model risivera), ali, originalno stanje, garancija i relativno niska cena zvučnika su svakako dovoljni za preporuku.

Uostalom, i ako pogrešiš sa Klipsch-om mislim da bi ih posle lako prodao. Evo, ja bih ih prvi otkupio po toj ceni 🤗

Link to comment
Share on other sites

Da, teško je reći kakva je potencijalna kombinacija dok se ne posluša. Poslao sam par upita prodavcima Mission qx2 pa čekam odgovor, problem je samo što su uglavnom u beloj boji (a ja sam prilično staromodan). 

Kakvi kablovi su mi potrebi za povezivanje zvučnika? Mislim da mi je potreban neki srednji kvalitet ali ni u to se ne razumem. Takođe, šta je preporuka za optički kabl za povezivanje sa tv-om?

PS. Kakvi su Q Acoustics  3030i zvučnici i da li bi se slagali sa predmetnim receiverom?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, milek said:

A sa Triangle Borea BR03?

 

Ja imam Trangle Borea BR03 zvučnike.

Pristojni mali bookshelf zvučnici, vrlo efikasni. Moje zvučno iskustvo sa njima je sledeće:

Zvuk je maksimalno detaljan.

Srednji opseg je malčice isturen u odnosu na sve ostalo, ali samo malo, ništa što bi eventualno smetalo.

Vrlo su "živahni" u području viših frekvencija, pa pojačalo i izvor treba pažljivo da se biraju.

Niski tonovi nisu preterano istaknuti (nije da ih nema, potpuno su OK, ali nisu baš spektakularni - nije ona priča "znatno veći zvuk nego što je zapremina zvučnika").

Što se tiče opreme:

povezao sam ih na Atoll IN100 Signature pojačalo i ta kombinacija je super-detaljna, ali malo zamara posle sat-dva slušanja na nivoima oko 75dB i više. Za tiho/noćno slušanje je savršeno, jer tu Atollova sjajna dinamika dolazi do izražaja sa dosta efikasnim Trianglima. Visoki tonovi u toj kombinaciji su malo prenaglašeni.

povezani na staru Denon F102 mini liniju (koja sama po sebi ima povučen, malo tamniji karakter) su izraženi Trianglovi visoki tonovi došli na svoje, pa ih sada koristim u toj kombinaciji, sa Denon F102 CD plejerom i WiiM Mini strimerom. To daje sasvim zadovoljavajući zvuk u dosta komplikovanoj sobi, koja je sve samo nije akustična.

Sve u svemu, mislim da su Triangli BR03 za svaku preporuku, s tim da obavezno moraš da ih čuješ u svom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, milek said:

Negde pročitah da Mission qx-2 vole snažnije pojačalo
 

Da, ja bih isto tako rekao za mnoge Mission zvučnike, jednostavno vole struju, ali to ne znači da su zahtevni po pitanju snage pojačala. Sa druge strane ne treba ni potceniti Marantz-ovih 40-ak W (60W/6ohms) u D klasi. U svakom slučaju, ne treba pokušavati uklopiti sistem iz prve, jer to nije pravi audiofilski pristup, a nije ni zabavno. 😀

Link to comment
Share on other sites

Ценим колегин приступ тестирању уређаја али мање више не може баш сваки од низа тих тестираних и бити заиста на том нивоу као што су у тим тестовима оцењени 🤫

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, ab said:

Ценим колегин приступ тестирању уређаја али мање више не може баш сваки од низа тих тестираних и бити заиста на том нивоу као што су у тим тестовима оцењени 

Na šta si tačno mislio, da postoji razlika u uzorku koji je testiran i nekom drugom kupljenim negde na drugom mestu, ili nešto treće ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...