Jump to content


Pojačalo ili zvučna kartica


Trulex

Recommended Posts

Pojacalo ti treba sigurno. Bez njega nema zvuka.
Bez zvucne karte, tj. ako koristis samo integrisanu zvucnu kartu u maticnoj ploci, imaces zvuk, ali ces osetiti pomak sa boljom USB zvucnom kartom ili DAC-om.

Ako hoces preporuke sta da kupis, pisi koje su to zvucne kutije, model i sve, i pisi ako imas neki budzet koji si zamislio da potrosis.

Link to comment
Share on other sites

Imam Energy Pro .5 kutije koje sviraju 100 puta bolje od svih aktivnih zvučnika za PC koji sam čuo, zato sam i rešio da bolje njih zakačim na računar nego nešto što će me samo nervirati zujanje i brujanje iz malih plastičnih s......

Imam zvučnu integrisanu i treba mi samo za stereo zvuk.

Nemam pojma za koliko se para može dobiti pristojan zvuk na izlazu iz računara, da vredi da Energy sviraju.

50-100 eur?

Nemam mesto za standardno analogno pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

Hm, ja vise volim kad imam sve komponente odvojene, pa onda mogu i  posebno da ih upgrade-ujem i menjam.
Ali ima resenja tipa all in one i da su mala.
Nasao sam u prodaji MicroMega MyAmp, on je malecki, nije toliko star, ima DAC tj USB da ga direktno prikacis na kompjuter, ima i Bluetooth da se zakacis i telefonom pa da pustas i tako. Kosta na KP 200e, verovatno ne vredi te pare i treba se cenjkati.
Kontam da ima i kineskih resenja za manje pare, a da dobijes sve ovo u 1 kutiji i da kosta manje.
Videcemo sta drugi kazu...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Trulex said:

Gde to ima da i pošto je?

Možda ovako nešto ...

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/risiveri-stereo/denon-komplet/oglas/146123841?filterId=2146498788

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/teac-a-h300/oglas/146844250?filterId=2243532636

4 minuta ranije, Trulex said:

U čemu je razlika između AB i D klase?

U načinu transfera audio signala od ulaza do izlaza (zvučnika), i jedno i drugo su analogni pojačivači, samo drugačije koncipirani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...