Jump to content


Otvorene slušalice sa dobrim basom?


ivanp

Recommended Posts

Moze da se nadje Sennheiser HD-650 na drop.com cesto. Nekad je vece snizenje, pa bude 199$. Sad je 239$. Naravno, cekaces dok stignu i platices carinu, ali ce izaci dosta jeftinije nego da kupujes ovde za 400e i vise.
Ne znam da li ima jeftinija varijanta ali ja ovu znam.

Na drop-u imaju oznaku MASSDROP X SENNHEISER HD 6XX, posto je to "specijalno" izdanje i verovatno da kao suzbiju neku preprodaju i td. Uvek mozes da procitas u opisu detalje.

Link to comment
Share on other sites

Superlux HD 681 ili nesto bolje HD 687, inace su polu otvorene, ali uporedjujuci ih sa skroz otvorenim ne vidim neku razliku. i ne kostaju bubreg.

Ako pak i polovne igraju ulogu, neke Sennheiser HD 415, 435, 465, 485 mogu da se nadju na oglasima

Takodje mogu da preporucim Presonus HD7

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Verujem Milenko da nisu loše, moraću time malo više da se bavim. Ali da ponovim projektni zadatak. Da imaju bas i udarac kao moje zatvorene AT a u isto vreme soundstage otvorenih slušalica.

Prema opisanom, Superlux HD 681 i Presonus HD7 su upravo tako, ja prosto isto ne verujem kako zvuce dobro sto se basa tice pogotovu Superlux, koji su kinezi.

Mada ja imam i Senheiser HD 435 koje su otvorene sa perfektnim basom kako ste opisali, dok takodje posedujem i dobro poznati HD 205 i HD 205 II one su zatvorenog tipa slicne vasem AT modelu. I HD 435 po meni ima daleko lepsi bas u svakom smislu.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, somilenko said:

Ne znam kakav bass udarac imaju tvoje, ako hoćeš i ako te put ponese u NS, ponesi svoj DAC i te sluške pa uporedi.

Hvala Milenko na pozivu. Teško sam pokretan. Više je to psihički. Svaka me kriza baca u tešku depru, ybt ko devedesete......... Nekako se dovučem do Pančeva ili do aerodroma kad treba nekog da ispratim ili dočekam.
Ipak nikad se ne zna..........

 

Link to comment
Share on other sites

......inače sam imao jedno par decenija pauze sa slušalicama. Ako se ne računaju neke Videoton koje su izgledale kao slušalice i čuo se zvuk.:( Audio-technica ATH-M40x su me baš našle što bi se reklo, ali su zatvoren dizajn.
U svakom slučaju ništa nije hitno, sakupljam informacije.

Link to comment
Share on other sites

Moraću ipak da se malo pokrenem i poslušam po nešto. Do sada sam skoro uvek kupovao na mah. Što je još gore, jedini put kad sam nešto kao slušao pre kupovine, z........bao sam se ko nikad.:)

Grado su mi posebno gotivne zbog svog Messerschmitt Bf 109-Spitfire looka.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nije da je ovo sto cu napisati korektan odgovor, posto resenje kosta oko 1800-1900 eur. Verovatno to spada u kategoriju "bubrega".

Ali da podelim moje iskustvo. Proteklih 6 godina sam koristio iskljucivo slusalice. Vremenom sam modifikovao sistem vise puta i na kraju se skrasio sa Denon AH-D9200.

Nisu otvorene slusalice kada ih kupis. Ali, ako primenis mod koji je zlatni standard za njih, a vrlo je jednostavan, dobices "otvorene" slusalice sa fantasticnim basom. Dubok, utegnut, nije dominantan - meni je fantastican. Mod je vrlo jednostavan, ali na zalost nije jeftin - kupis Stax earpads STAX EP-009, cena je bila oko 175 USD plus carina. 

Double sided tape i prikacis ih, a kada zelis pune zatvorene slusalice vratis originalne Denonove padove.

E sad tu dolazi i dalje modifikovanje, kabl, pojacalo... Ne gine ti jedna solidna "jetra" :D

DSC_1062.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ha, ha Mbit.
Nasmejo si me samo tako. Moj ceo "sistem" ne košta koliko te Denonke. 
Hvala eto i to je iskustvo.

Shvatam da si hteo da pomogneš.:) Hvala.
Inače slušalice su na manjem stendbaju. Krenuo život u nekom drugom pravcu.
Moraće to polako, da se ne oseti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...