Jump to content


Kabl za Q Acoustics 3030i


syndum

Recommended Posts

Pozdrav! 

Kupio sam Q Acoustics 3030i zvučnike. Trenutno su nakačeni na Denon Ceol N7 risiver preko Klotz zvučničkih kablova. Basa ima suviše i to low bass, a mid bass fali. Takođe, visoki su suviše mekani. Pomaže kad malo podignem treble na tonskim kontrolama. 

Koji kabl bi odgovarao umesto Klotza? Znači, da malo utanji bass i otvori visoke. Gledao sam po netu i za QA se preporučuju QED kablovi. QED Ruby Anniversary Evolution mi je zapao za oko. Da li bi taj odgovarao? 

Hvala! 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Probaj sa pozicioniranjem zvučnika 

Probao sam. Okretao, spuštao na zemlju, dizao na stalke, odaljio od zida metar, stavljao sunđere u port.. . Zvuk je isti. Zato i mislim da je do kabla. Soba je relativno akustički dobra. Velika, tepisi... Imao sam jedno 10 zvučnika u njoj. Od podnih do bookshelf. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, zek said:

Svaka od navedenih rabota mora da utiče na konačni zvuk, nemoguće je da je zvuk uvek isti.

U smislu bass-a je isti. I dalje je ogroman. Osim kad stavim sunđere. Onda nestane mid bass, ali onaj low sub je i dalje tu. Idem po neke Kimber kablove od druga pa javljam utisak. 

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Spachek said:

Probaj onaj turski oranž, bila je negde tema na forumu

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Ma evo, drugar mi pozajmio njegove Kimber 4tc. Znači, nebo i zemlja. Peva kako treba da peva. Bass definisan, pod kontrolom, manji jedno 20 %, perfektan. Visoki se otvorili savršeno. Čuje se onaj šššš oko žica, stage se duplo proširio. To je to. Kabl, kao što sam i sumnjao. Klotz nije match sa njima. Uživanje slušati! 😊

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, syndum said:

Znači, da malo utanji bass i otvori visoke. Gledao sam po netu i za QA se preporučuju QED kablovi. QED Ruby Anniversary Evolution mi je zapao za oko. Da li bi taj odgovarao? 

Hvala! 

Što se tiče kablova (ne znam za Ruby AE) verovatno bi ti QED iz XT serije izbalansirale bas područje (X-Tube Technology, XTC, XT25, Silver Anniversary XT...). Meni QED XTC završava sličan zahtev.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Margioni said:

Što se tiče kablova (ne znam za Ruby AE) verovatno bi ti QED iz XT serije izbalansirale bas područje (X-Tube Technology, XTC, XT25, Silver Anniversary XT...). Meni QED XTC završava sličan zahtev.

Hvala na preporuci 🙂 Te XT i sam QA preporučuje. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

па, ако већ јесу онда ништа од микрофона, мерења, DSP-a и набавке опреме за тако и то 🙃

 

Mislio sam da si previse mator da verujes u deda mraza.

Jel si uopste pogledao koji zvucnici su u pitanju i na sta su nakaceni? Problem sa "low" bass-om? 🙃

Link to comment
Share on other sites

Ma ko ga sprečava, obično pitanje, koje nije tebi upućeno.

Ono što je opisano kao dijagnostika jeste jako neobično, položaj zvučnika i zatvaranje br mora značajno da utiče na bass, čudno je da nema velike promene...

Preporuka je da se proba i neki ozbiljniji amp (ne mora biti skup, samo da bude redovno hifi pojačalo) pre nego se ispruži za neke kablove skuplje od te mini linije.

Link to comment
Share on other sites

Evo sa sajta prodavca šta piše o njima, malo su im izgleda naduvali basa. Mada se malo kasnije kaže 46kHz low response, ne bi trebalo skoro ništa da se čuje.🤔

Featuring a 165mm mid/bass driver developed from the powerful 3050i floorstander, along with an optimised motor, 3030i has bass extension and control superior to that of any nominal rival.

 

  • Extraordinarily Low 46kHz Response for Punchy, Controlled Bass
Link to comment
Share on other sites

Verovatno je ovde sinergija između Denon-a i Q Acoustics-a problematična, odnosno između low power D klase (koja generalno daje mekši bas) i 6,5" midbas drajvera kod 3030i, dizajniranog da, kako kažu isporuči veliki bas. Ono što je dobro je da je D klasa, iz mog iskustva osetljiva na promenu kablova, i zato mislim da bi kablovi manjeg prečnika ili neke specifične konstrukcije sigurno doneli željeni rezultat.

A i "Soba je ... Velika, tepisi..." nije prednost za omalenu Denon liniju.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, somilenko said:

 

Preporuka je da se proba i neki ozbiljniji amp (ne mora biti skup, samo da bude redovno hifi pojačalo) pre nego se ispruži za neke kablove skuplje od te mini linije.

Ako kablovi nisu skuplji od ampa to vec nije audiofilski pristup 🙃

Link to comment
Share on other sites

On 15.1.2023. at 0:06, gvlada said:

Ако ти се Кимбер толико добро уклопио зашто уопште размишљаш о нечему другом? Кед сигурно није бољи.

Pa zato što su jeftiniji, a i ova dužina od pozajmljenih mi ne odgovara. Trebaju mi duži. Uzeo sa 2x3.5m QED silver anniversary XT. Zvuk je savršen. Svira baš kako zvučnici treba da sviraju. Prezadovoljan sam. 😊

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...