Jump to content


Šta strpati, šta zalepiti, šta pričvrstiti?


SlušačOmota291

Recommended Posts

4 minuta ranije, SlušačOmota291 said:

ali ne znam da li ima potrebe

Ima i te kako. Ja sam u jednom momentu slušačkog razvoja počeo samo da čujem, kako sam ja to govorio "stomake" kutija i mnogo mi je smetalo to brundanje/tutnjanje, čak i kod skupljih kutija. Uobičajno se to čuje na manjim kutijama, gde dolazi do zasićenja bass/midbass talasa, a zidovi kabineta su tanki i rezoniraju zajedno sa membranom.

Ti imaš to što imaš i ako je moguće unaprediti, a već si ih otvarao, onda nije to veliki problem. Pripremi talpe, lepak i 1h za akciju. :D

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Ima i te kako. Ja sam u jednom momentu slušačkog razvoja počeo samo da čujem, kako sam ja to govorio "stomake" kutija i mnogo mi je smetalo to brundanje/tutnjanje, čak i kod skupljih kutija. Uobičajno se to čuje na manjim kutijama, gde dolazi do zasićenja bass/midbass talasa, a zidovi kabineta su tanki i rezoniraju zajedno sa membranom.

Ti imaš to što imaš i ako je moguće unaprediti, a već si ih otvarao, onda nije to veliki problem. Pripremi talpe, lepak i 1h za akciju. :D

Videću, možda stignem pre jednog rođendanskog dešavanja u toj prostoriji...Svi će dobiti precizan zvuk :D

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, SlušačOmota291 said:

Ukratko nije mi jasno, u prvom testiranju sam nabio vatelina koliko treba "by the book"  ali uguših kutije...

To se uvek radi na uvce, mislim da sam već napisao. Kad se projektuje kutija i skretnica tu je i ta igranka sa količinom dampinga. Ova tvoja skretnica je rađena napamet, damping nije stavljen i ako mora da se stavi itd. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

To se uvek radi na uvce, mislim da sam već napisao. Kad se projektuje kutija i skretnica tu je i ta igranka sa količinom dampinga. Ova tvoja skretnica je rađena napamet, damping nije stavljen i ako mora da se stavi itd. 

Stavljen je, ali je bio dobar kao amortizer u tenku T-34, neki tanki blok staklenjaka koji nije radio posao

Link to comment
Share on other sites

Recite mi samo, kad već ima voljnih da pomognu oko ove budževine, gde može sunđerasta traka da se nabavi, koja ide oko woofera, pošto je sunđer propao. Ako ima u uradi sam samo mi recite pod kojim nazivom bi to moglo biti? pošto ne mogu da gledam kroz rolnu koji je to materijal, ima ih dosta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...