Jump to content


Potreban majstor (stručnjak) za vintage zvučnike u Novom Sadu


SlušačOmota291

Recommended Posts

Vlasnik sam Riz ELAK ZK 132 zvučnika, u odličnom su stanju, potpuno ispravni ali im je potrebna dorada. Imaju problem sa rezoniranjem, kutija im nije adekvatno umrtvljena, fabričko dampiranje je loše.

Mislio sam da to sam uradim ali ipak ću da pitam da li ima neko neki broj, poznaje li neko majstora Novom Sadu koji može da to pogleda i da mi to uradi?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, giZ_Mo said:

Толики туторијали о дампирању кутија а тражи се мајстор?!

Gladao sam ja to. Te reznatna frekvencija, te težina vune pa vrste materijala...

Koliko sam ukapirao vuna, koflin je za srednje a tapaciranje sa bitumenskim pločama(npr) je za poništavanje baseva. Ali opet košta sve to, mogu sam ali nemam za promašaje...

Da se prebacim u samogradnju?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, zek said:

Koliko misliš da će te koštati majstor za zvučnike koji se u HR prodaju od 13 do 20 evra?:wacko:

Sad ne znam kolika je cena tačno ali isplativo jeste. To su sklepani zvučnici po licenci koji su bili za naše tržište samim tim i jeftiniji jer su "domaći", solidnog zvuka, čitao sam i luđe postove gde se dorađuju Ei Niševi

Link to comment
Share on other sites

Ta Iskra sa trubicom iz OZ-40 kutija je neka druga priča skroz. Koristi se uglavnom kao srednjotonac na OB  u 3way kažu mnogo dobar, nesam imao prilike čuti takve kombinacije. Poznata je jedna konstrukcija sa Videoton basom od 12", Iskra iz OZ-40 i Fountek ribonom (onaj najmanji CD1.0). Zvučnik je 4oma nominalno, skretnica jednostavna, kutija za bas umereno velika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...