Jump to content


Kopije Dynaudio visokotonaca


Nixie

Recommended Posts

Razmišljam da probam, ima li neko iskustva sa ovim ili makar neko mišljenje?

Dolazi u obzir samo prirubnica 110mm, tolika je rupa na kutijama.

Prvo bi išlo za probu kao zamena za moje Fountek CD3.0, a može biti i dobra zamena za sve Dynaudio zvučnike, jer njima obično propadnu membrane posle nekog vremena.

Izbor je dobar, poštarina uračunata u cenu, ide običnom poštom tu je mala ili nikakva carina. 

Ima koliko videh i nekih Scanspeak kopija kod istog prodavca.

https://www.ebay.com/str/anitahifishop/110mm-face-panel/_i.html?store_cat=34526056010

 

Link to comment
Share on other sites

Tu bi ih samo probao verovatno jer treba samo da ih povežem i zašrafim, na skretnici skinem-promenim L pad. Inače bi išli za nešto sasvim drugo, 2-way neki manji do 25L (200mm+28mm) i to kompresioni princip sa varioventom obzirom na karakteristike midbass drivera. Imaju nisku rezonantnu frekvenciju i ferofluid, mogu nisko da se seku odgovarajućom skretnicom, ne bežim ni od 3 reda ako treba za što niži rez, mada je to skupo.

Neću ribone za ovo, inače bih tražio Fountek CD2.0 jer njih sam slušao više puta sa zadovoljstvom, ali ne  mogu da ih probam na mojim kutijama zbog dimenzija. Inače bih davno pazario njih, a ne CD3.0.

Još nisam ništa odlučio, samo se raspitujem. Uvek postoji šansa da je neko kupio, probao, čuo negde.

Već sam uzimao par puta od ovog prodavca, sve je bilo besprekorno, stiže običnom poštom, nema carine i PDV, možda nešto sitno bude reda 1000din.

I osciloskop sam kupio kod Kineza i platio 1000din. carini, ma u opšte se ne brinem kad stiže običnom poštom.

Link to comment
Share on other sites

Da, cene su za par, free shipping kobajagi ali uključen u cenu, praktično je sve jedno. Shipping za par sigurno nije manje od 40$. Deluju zaista dobro, mada sa Kinezima se nikad ne zna.

Dynaudio i nema da se kupi original.

Ima još sličnih od 28mm sa flanšom 110mm, Dayton recimo. Meni takođe upada u oči taj D380S.

Od njega sam kupovao više puta one Vifa XT25A, a moje Vifa basove i Vifa D25AG od drugog prodavca (Icarn Audio), sve to svira odlično, made in PRC. Onaj Vifa NE225 bas, možeš da odvrćeš koliko oćeš ne mari ništa za to, samo je sve glasnije i glasnije bez nekih čujnih izobličenja. A pojačalo je barem 150 wata po kanalu.

Link to comment
Share on other sites

Ti visokotonci se veoma lagano testiraju tako da se pusti neki instrument koji pokriva i mid bas i visokotonac...onako bez ikakvog filtera.....neće ništa crći.

   I onda se lagano sluša šta radi jedan a šta drugi.....po raznim pitanjima. Ako se tu slože, sve ostalo je manje više nebitno.

   Tu sam po malo skeptičan po pitanju raznih Fonteka ili kako se već zovu.....mada ih nikada nisam slušao niti imam želju.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RADE said:

Ma jasno, ti bi da zatvoriš rupu. 😂

Sa godinama polako popuštaju i kriterijumi.

Nebre, da ga probam na moje zvučnjake iz radoznalosti, a inače bi išao u neki 2way gde je nisko ukrštanje sa midbasom od 8". Waveguide ne volem, znači go visokotonac da bude. Bitno je i da ne košta puno, inače se gubi poenta cele priče.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prezadovoljan sa Daytonaudio DC28F-8.

Morao sam da ga pustim malkice ispod 2000Hz (18uF + 0.22mH, skretnicom drugog reda) taman dovoljno mu primiri rad na rezonantnoj freq. koja je na 834Hz (oko -23db, nakon uvida u Boxim simulatoru).

Klavir je u mom slučaju najbolji za prepoznavanje problema sa niskim rezom tj. kada se visokotonac pusti dosta nisko. Takođe ženski operski glasovi na odmah pokažu probleme ...

images?q=tbn:ANd9GcQVAo7M_NEPEvlnyh6kma_

http://www.zaphaudio.com/tweetermishmash/compare.html

275-070_ALT_1.jpg?resizeid=104&resizeh=6

29.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...