Jump to content


Ispravljači


Vlajo

Recommended Posts

Pa uvek je tako, moraš sve troškove da sabereš. 

Ako uzimaš adapter, a imaš kabl USB-B na USB-A, onda ti treba adapter USB-C na USB-A. To je pomalo kabasto jer taj kraj sa adapterom C/A ide u telefon, tako da je svakako bolja opcija, da ne kažem elegantnija, nabavka kabla USB-C na USB-B.

Jedino što pogledah na brzaka u Gigatronu, takav kabl nemaju, ali postoje kratki adapter kablovi C/A. Ali vidim na internetu da ima tih kablova C/B u oba standarda.

https://www.audiophonics.fr/en/usb-cables-hubs/male-usb-31-usb-b-cable-to-usb-c-reversible-male-otg-1m-p-13143.html

Sve neka bude onda za 3.0 standard, mada bi trebalo da je kompatibilno i sa 2.0.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 8.12.2022. at 12:25, ab said:

Супер, ако си знао што на прву не објасни?

Неки обичај на форуму када неко пита, други одговара питањем и чека да некога ухвати у незнању и то му набије на нос?

Druze, polako. Nije tako kako ti pises. Nabijanje na nos. Nisam znao da ne ide ispravljac. Ja sam uz Topping 50 dodatno kupio Ifi , koji je na PC astalu. I sa kojim sam prezadovoljan. A kad kupim krsten strimer, za glavni sistem,  uzecu  I Power X, i testiracu oba. Pozdrav.

 

On 8.12.2022. at 14:20, snatch said:

Hvala svima na pomoći.

 

 

I sta ste uradili?

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, nesone said:

I sta ste uradili?

Treba da idem da poslušam sa mojim slušalicama Ifi Zen Dac i Fiio K5 Pro Ess. Dvoumila sam se da li ako kupim Zen Dac da kupim i Ifi Power2 ili neko aftermarket napajanje pošto u kutiji sa Zenom dolazi samo USB kabl. Uz Fiio K5 Pro ESS dolazi napajanje u kutiji tako da mi ne bi trebalo dodatno ako se odlučim za njega. Odlučila sam da ako kupim Zen Dac, sigurno ću uzeti i ifi Power2.

U svakom slučaju neki dac/amp će pasti u skorije vreme. Javljam kad stigne.

On 8.12.2022. at 15:12, Nixie said:

Super. Hvala. I ja sam tražila i svuda sam nalazila samo adaptere.

I Fiio K5 Pro Ess i Ifi Zen Dac v2 dolaze sa USB A na USB B kablom, tako da bi mi trebao takav kabl u oba slučaja.

Pre nego što budem otišla kod distributera za Ifi i Fiio da ih poslušam pitaću da li imaju takav kabl ili adapter u prodavnici da bih mogla preko androida da pustim sa Tidala numere koje su mi poznate, a ujedno i da proverim da li hoće da se povežu na android jer sam čitala na Fiio sajtu da ne garantuju da će se K5 Pro ukačiti na svaki android. Ako ne budu imali (a ne bi trebalo da nemaju, videla sam da na sajtu imaju USB C adapter za DragonFly) pitaću da li mogu da ponesem svoj kabl ili adapter. Valjda će mi izaći u susret.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, snatch said:

Fiio K5 Pro Ess

Taj dačič ima SPDIF i TOSLINK ulaze, nije samo sa USB ulazom. U tom slučaju mogla bi nabaviti neki Bluetooth 5.0 risiver sa digitalnim izlazima koje vežeš na dak recimo kratkim optičkim ili koaksijalnim kablom. Tako dobijaš bežičnu konekciju telefona i daka uz možda mali gubitak kvaliteta ali nisi limitirana dužinom kabla.

Taj sistem koristi moja sestra, njoj to odgovara jer se može puštati muzika sa telefona, tableta laptopa itd. iz celog stana, osim možda jedne sobe.

Kvalitet zvuka je odličan, oni nisu zaluđeni audiofili i cene više praktičnost.  Možda je i bolji kvalitet zvuka tako, nego preko USB veze i jeftinog kineskog kabla.

Ako ti je primarna veza PC i dak preko USB kabla, onda ti ne trebaju nikakvi dodatni kablovi ili uređaji. Android se lako koristi za puštanje muzike preko PC i wifi mreže. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

 Možda je i bolji kvalitet zvuka tako, nego preko USB veze i jeftinog kineskog kabla.

Preko USB veze sam planirala da koristim za početak, da krenem. Kasnije ću verovatno ići na neki streamer, jače pojačalo za slušalice, sagledaću još prioritete pa ću polako da unapredjujem.

Ja nisam ni htela da krenem od slušalica, već sam planirala all-in-one uredjaj (integrisano pojačalo, dac, streamer) i zvučnike, ali morala sam da promenim planove zbog nepredvidjenih okolnosti, a i uvidela sam da skoro i ne slušam muziku preko zvučnika, već preko slušalica, da ne smetam ukućanima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10.12.2022. at 17:20, Nixie said:

Ako ti je primarna veza PC i dak preko USB kabla, onda ti ne trebaju nikakvi dodatni kablovi ili uređaji. Android se lako koristi za puštanje muzike preko PC i wifi mreže. 

Nixie, koju Android aplikaciju preporučuješ za puštanje muzike preko PC? Konkretno da li Android aplikacija može upravljati i Tidal aplikacijom instaliranom na PC? Uzela sam Fiio K5 Pro ESS. Više o tome pisala sam na temi: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja lično koristim TV kao monitor za PC, bežičnog miša i tastaturu za puštanje muzike, Tidal ne trošim niti bilo šta slično, imam solidnu arhivu FLAC i ostalih fajlova. TV i ne gledam puno tako da mi  uglavnom za muziku služi.

Android - obzirom na uzrast, ne prija mi da gledam u telefon puno, zbog malog ekrana, neki tablet veći bih možda i podneo. 🤣

Reći će ti na forumu ovi što to praktikuju, znam da može lako.

Link to comment
Share on other sites

@Nixie Ma meni je Android nužno zlo. Kad upravljam muzikom preko njega oću da poludim od gledanja u ekran svaki čas ako pustim muziku na random pa hoću da vidim kako se zove pesma. Ne znam da l je do uzrasta ali telefon mi mnogo umara oči. Kod novije audio opreme nervira me što se u dosta slučajeva za upravljanje koristi android. Meni je idealan matrix dot screen i daljinski. Treba mi samo da vidim koja pesma ide i dugme next ako mi se ne svidja.

@Iron man Ma nije, nego Nixie je dao predlog pa se nadovezujem.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, snatch said:

Ne znam da l je do uzrasta ali telefon mi mnogo umara oči.

E baš to, plus po ceo dan buljim u monitor samo mi telefon fali uveče. Tablet neki veći ili laptop pa preko njega kontrola PC-ja koji pušta muziku je malo podnošljivija varijanta.

Link to comment
Share on other sites

Svi su SMPS (čoperski). Izmeri napon tog brick-a, proveri polaritet na priključku i ako pasije priključak onda kači. Ako ima šuma ili smetnji onda i nije tako dobar, mada na maloj potrošnji (a to ti je pojačalo kad umereno slušaš) svi su verovatno dobri. Problemi počinju tek sa većim opterećenjem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...