Jump to content


Lampaško pojačalo vreme izrade


Music-fan

Recommended Posts

Postovani clanovi 

Zadnji nekoliko sedmica sam proveo googlajuci i istrazujuci malo nacine gradnje lampaški pojačala. Iako bi se mogao nazvati audiofilom moja ikustva sa lampasima su vrlo oskudna.Doslo je vreme  da se i taj dio proba .  Ako uzmemo u obzir to da su svi delovi za pojacalo nabavljeni znaci imamo kompletan KIT sa svim delovima . Koliko je potrebno vremena da se to sve sastavi i imamo funkcionalno SET pojacalo , koliko radni sati ? 

Link to comment
Share on other sites

Zexx sto  se tice " H " i ostali gramaticki gresaka ja sam napustio Vuka Karadzica prije 35 godina tako da zivot u inostranstvu ima svoju cjenu , nazalost 😉 ali hvala na ispravci .
Pretpostavljam da "igra" sa ovom vrstom elektronike nije za malu decu , i nije za svakoga i da se mora imati respekt za struju . Vise me interesuje kalkulacija utrosenog vremena za sastavljanje ovakvi tipova pojacala od ljudi koji su to probali.

Link to comment
Share on other sites

Pa to zavisi od složenosti projekta, iskustva  onog koji radi i naravno nepredviđenih okolnosti. Obično jedan vikend može da bude dovoljan za taj projekat. (mada je vikend nezahvalan za takav posao. Obično prifali nešto kad su prodavnice zatvorene.) 

I šta znači da je nabavljen KIT? Jel svi delovi, kućište, rupe izbušene, ofarbano tj lakirano,.... 

Link to comment
Share on other sites

"Iron man" 
Hvala na odgovoru oko utrosenog vremena. Da za KIT sam mislio upravo to sto si napisao , SVI djelov od kucista, rupa,svi djelova itd. Sve je tu u radioni i pri ruci znaci "efektivno vrijeme" kad su stvari vec nabavljene i nista nefali.

"Nixie"
Ovo nebi bio klasicni DIY projekt vise je rijec o "manjoj proizvodnji " zbog toga je "utroseno vreme" vazan faktor u cjeloj kalkulaciji . Ostali faktori su kvaliteta komponenti ali to je faktor koji moze varirati ovisno o kvaliteti zeljenog proizvoda. 

Link to comment
Share on other sites




Vise me interesuje kalkulacija utrosenog vremena za sastavljanje ovakvi tipova pojacala od ljudi koji su to probali.


Тешко за одговорити, зависи од особе и тренутног расположења!



Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Ja ne bih kretao u DIY baš sa SET lampašem. Prvo nešto jednostavnije. 

+1

51 minuta ranije, giZ_Mo said:


Тешко за одговорити, зависи од особе и тренутног расположења!
 

 

I od prakse. Prvi kad radim otegne se . Peti uradum za duplo kraće vreme

44 minuta ranije, Nixie said:

Šta god izračunaš za potrebno vreme, pomnoži odmah sa 2. 😄

Uvek je jedna merna jedinica više. Ono što si planirao da radiš jedan sat, otegne se na ceo dan. Jedan dan ode na jednu sedmicu. Sedmica na mesec dana

 

Koliko vidim ti kao da planiraš neku manufakturu.

>To zahteva detaljnu i pedantno razrasdjenu tehnologiju. Svaka i najmanja operacija mora da je definisana i proračunata i normirana. I naravno tu ima uticaj ispraksiranost pa u početku se neće ispunjavati norma a posle , kad se ispraksuju, će se završiti za pola radnog dana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...