Jump to content


Marantz 2250b zvučnici


mikeli74

Recommended Posts

Drugar je na starom Marantz-u, sličan tvom, koristio Triangle zvučnike (neki od Comete modela) i takva kombinacija je zvučala odlično. Ali, kod tako starih uređaja treba isključiti sve faktore koji potencijalno mogu loše da utiču na krajnji rezultat. Npr., možda su drajveri na zvučnicima u odličnom stanju, ali ako su elementi skretnice za zamenu zvuk će u svakom slučaju biti loš.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 27.11.2022. at 7:36, petarjovic said:

A ko ti to tačno može reći.... jedino neko ko je imao taj lepi stari risiver i ubo zvučnike... ja ti predlažem da pozajmiš od drugara u okolini zvučnike neke na par dana slušanja, isprobaj par različitih da vidiš gde si i karakter zvuka.

P. S. Koja ti je veličina sobe gde slušaš?

Probao sam moj risiver sa Wharfedale Dovedale III zvučnicima, i to zvuči fantastično, ali tih zvučnika trenutno nema kod nas nigde da se kupe. Bio je jedan par na KP, ali su bili u baš lošem stanju, i kutije i drajveri. 

Inače soba je veličine 16 kvadrata. 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, mikeli74 said:

Probao sam moj risiver sa Wharfedale Dovedale III zvučnicima, i to zvuči fantastično, ali tih zvučnika trenutno nema kod nas nigde da se kupe. Bio je jedan par na KP, ali su bili u baš lošem stanju, i kutije i drajveri. 

Inače soba je veličine 16 kvadrata. 

Toma (Majstor) je na KP-u. Donosio ih je .Kontaktiraj ga .

On to može da ti nađe.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, omni said:

Pojaviće se novi. Oglase sam stavio kao preporuku za modele koji po mom mišljenju odgovaraju Marantz u i po zvuku i po godinanama. Namera mi je bila da pomognem i nisam očekivao da će zbog toga neko da se sprda i potcenjuje neciji trud.

Hvala na uloženom trudu za pomoć. I kada oglasi isteknu znaću na osnovu istih šta da tražim. Našao sam na par stranih foruma da se AR zvučnici baš lepo slažu sa starijim risiverima. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...