Jump to content


Holographic Audio


Petar111

Recommended Posts

Jeste li ikada čuli za Holographic Audio? Ako niste, nije uopšte čudno. Vrlo mali broj audiofila zna o čemu se radi a skoro svi poznaju konstruktora lično. Tu ubrajam i moju malenkost. 

Prvi kontakt sa ovom anonimnom firmom je bio kroz posetu jednom prijatelju koji je tek nabavio HA Pre 25, predpojačalo u "pola" formata koje mi je zvučalo kao nešto sa druge planete. Prvo koje je naletelo na malim oglasima bilo je moje. Upareno sa, između ostalog Quad 303, funkcionisalo je kao san. Normalno, crvić je proradio i počeo je lov na ostale komponente.

Pojačalo HA Amp Twenty je snagaš od 2x100w 8 Omh. Na prednjoj strani ima samo indikaciju napona i indikaciju preopterećenosti (clipping). Na zadnjoj strani su XLR i RCA kontakti kao i 12v kontakt za pokretanje pojačal preko predpojačala. To me je navelo da kupim HA Pre Two. Mislim da je moje HiFi lutanje ovim završeno.

Uz snagaš dolaze i rezultati merenja, čisto da Amir nema šta da radi...

316299981_868274491197100_7934470482960436233_n.jpg

315995506_602385344976509_8212454965708605543_n.jpg

HA Amp 20.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, BokiTokiVoki said:

Do kraja cijeg zivota?

Inace, ne napisa koji su ti zvucnici i izvor? Opis prostorije?

Koji je tip (power) pojacala? Klasican, trafo i kondovi u napajanju, i tranzistori u izlazu?

Da kažemo, dok ne kupiš drugo pojačalo, radi malera...

Pojačalo je klase AB, trafo potpuno izolovan i teško je 15 kg.

Zvučnici su Linn Katan a soba je katastrofa. Izvor Linn Axis, Ortofon Blue/ Heed Questar RIAA, Pioneer S705, Auralic Aries Mini i Topping D30. DAC je rupa, radim na tome.

Napraviću mali video pa šaljem link. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...