Jump to content


Novi CD plejer


Parton

Recommended Posts

i tako, u jednom trenutku imaš 2 cd plejera a onda oba počnu da zezaju...imam yamaha i denon cd plejere, yamaha ima distorziju na pojedinoj muzici, naročito klavir joj pravi problem, nisam još našao majstora koji bi se time pozabavio...

 

denon skipuje, i to na čudan način, ne preskače klasično nego muzika zastane na sekund a onda nastavi...bio kod majstora, ali problem je ostao...laser navodno super...uspeo je jedino da sredi da se vratanca automatski ne zatvore odmah nazad kad pritisnem open...

 

sad već razmišljam da li da se spremam za kupovinu novog...polovno mi je lutrija, ne verujem da će bilo ko iskreno da predstavi u kakvom je stanju, a za neke je popravka opet komplikovana, verovatno i nabavka lasera..

 

u krajnoj nuždi bih uzeo neki dvd, ali radije bih full size cd komponentu...šta je sada nov cd plejer koji je neki best buy, i da se pokazao kao pouzdan (ok, to je relativno, ali ipak)?

 

imam externi dac, ne znam šta je tačno problem kod ova dva, razmišljam da li bi externi dac možda uspeo da zaobiđe problem i da neki od njih nastavim da koristim sa njim...? 

Link to comment
Share on other sites

yamaha cdx-993 i denon dcd-500ae

 

budžet je šta znam, ciljam na neke budžet modele koji se nisu pokazali baš kao totalni krš, ne daje mi se previše para trenutno...mada koliko vidim to je bar 400 evra minimum za iole pristojan plejer...ispod toga ne vidim nešto previše pametno...

 

otprilike recimo cambridge audio axc25 (valjda ga ima i kod nas, ali ne vidim cenu), ili nad c538, nešto tog tipa...

Link to comment
Share on other sites

Da, cena je izgleda poslovna tajna. Kao na domaćim pijacama 😒. Nikad to neću razumeti.  

Ali kod drugog prodavca se može videti da CXC V2 košta 525€. Možda onda na prethodni model može da se dobije neki popust, ako ga uopšte ima na stanju. Mislim da bi to bio dobar pazar. Ja sam V1 čuo dosta davno, sa nekim konvertorom iz te cenovne klase, ali sad da me ubiješ ne mogu da se setim sa kojim. Sećam se samo da tu ništa nije štrčalo, sasvim pristojan zvuk je bio.  

Link to comment
Share on other sites

Ako si generalno zadovoljan zvukom sa dac magic 100, onda možda i jeste transport-only ponajbolje rešenje.

Inače, probaj i Yamahu i Denona na taj DAC što već imaš. Vidim da oba imaju digital out.
Možda i ostaneš na nekom od njih kao transportu.
Čudi me da već nisi probao. Ja ne bih izdržao ni dva dana da to stoji jedno pored drugog a da ne probam. :P

Link to comment
Share on other sites

haha, pa jeste, ali ima tu i nešto banalnih razloga, recimo puna mi utičnica pa sad moram nešto da isključujem kako bih probao dac itd...a s druge strane, imam dosta ploča i audio kaseta, strimer i muziku na NAS-u, i može se i bez cd-ova neki dan...

 

btw, denon je praktično prestao da pravi probleme otkako sam mu isključio displej? čudno...to su čini mi se najgori problemi kad tako nešto malo radi malo ne radi...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 11/19/2022 at 10:23 PM, NShappy said:

Ako si generalno zadovoljan zvukom sa dac magic 100, onda možda i jeste transport-only ponajbolje rešenje.

Inače, probaj i Yamahu i Denona na taj DAC što već imaš. Vidim da oba imaju digital out.
Možda i ostaneš na nekom od njih kao transportu.
Čudi me da već nisi probao. Ja ne bih izdržao ni dva dana da to stoji jedno pored drugog a da ne probam. :P

uspeo sam nekako da se organizujem, povezao sam dac na yamahu i distorzija je nestala...deluje da yamaha može da se koristi kao transport, očito ima neki problem njegova elektronika...zvuči naravno sasvim dobro sa dacmagic 100...

 

denon i dalje skipuje, kao da se zagrcne na sekund pa nastavi...otprilike je takav problem...verovatno će ići na dodatnu popravku ako je moguća...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...