Jump to content


Gramofon za početnike


glitteranddust

Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Gruja ne mogu da se ne javim povodom tvog komentara, a prvenstveno zbog osoba koje su na ovom forumu da omalovažavaju, daju zlonamerne i sarkastične komentare...

Svako dobro i neka ćerka uživa u gramofonu i pločama koje je od srca dobila. Biće ploča, biće muzike, a jadnici koji vise na forumu da bi se javili bukvalno, ali bukvalno na svaki komentar i temu, bolje da malo preispitaju čemu sve to. 

Sportski pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bilo mi zanimljivo radijalno zamućenje.
Inače gramofon je hit u kući, i kod žene i kod dece. Inače ne mare mnogo za Hi-fi. Što se tiče zvuka i ja sam zadovoljan, možda je malo "mekši" zvuk od DAC-a (M2tech Young) ali su razlike u nijansama i nije mi to ni plus ni minus, jednostavno malo drugačije.
Ko bi očekivao da to što nemaš daljinski, ne možeš svaki čas da prebacuješ na drugu pesmu i što imaš limitiran izbor toga što slušaš - u stvari bude nekako oslobađajuće i na kraju se više posvetiš tom albumu koji slušaš?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima

Da ne otvaram novu temu, pa cu ovde, pocetnik sam u ovom svetu, u principu zelim sto jednostavnije ( jer sam u stanu, dete 3 god itd :) )

Gramofon je Rega Planar 2  i to je to sto imam, nisam zahtjevan jer nemam bas ni adekvatne prostorne uslove za to sve, 7x8 je dnevna soba sa visokim stropom

Da li mi treba pojacalo za pocetak, nisam siguran, malo sada kopam oko zvucnika i stalka za to sve, pa bi mi koji savjet dobro dosao.

 

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Ozy said:

Da li mi treba pojacalo za pocetak, nisam siguran, malo sada kopam oko zvucnika i stalka za to sve

Malo si konfuzan, hajde polako šta si naumio, skontao sam da imaš samo gramofon.

Treba ti naravno pojačalo sa gramofonskom sekcijom u njemu i par zvučnika (podnostojećih ili na stalcima).

Koliki je budžet za pojačalo i zvučnike?

Koja vrsta muzike se preferira?

4 sati ranije, Ozy said:

prostorija je 4x4 gdje ce biti gramofon

Znači nije prostor za slušanje muzike 7x8m.

Link to comment
Share on other sites

Nije jos precizirano u kojoj ce prostoriji biti,ali recimo od 15 do 18 m2, a budzet za pojacalo i zvucnike neki 600 eu ( za polovno, recimo neki  Denon pma510AE bi mogao dobiti za 100tinjak eu ), a muzka hip hop, punk, HC, metal..to bi se vrtilo

A bitno mi je i estetika, fan sam teskog minimalizma :), recimo da bi nesto ovako fino leglo

 

in10.png

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ozy said:

 recimo da bi nesto ovako fino leglo

 

in10.png

Ne trazi dalje. Sistem balansiran i vizuelno i tonski, sa MM sekcijom koja ce ti trebati za gramofon. Mozes uz njega dodati vremenom jedan aktivni audiofilski ( Rel ) sub za kompletniji zvuk i sa vecom snagom gde to zaista i treba i uzivaj. Za toliku prostoriju je to potaman. Kupio ga je jedan od kolega kroz ciju je kucu proslo i dosta boljeg hifi-a i nahvalio ga. Remomirana firma sa dugom tradicijom i poznata po dobrom servisu i svojih uredjaja starih decenijama van garantnog roka, pritom su za razliku od mnogih drugih vrlo skromni u cenama za tako nesto ako zatreba.

Link to comment
Share on other sites

Ako nisi gadljiv na polovno, ta Vena prvi model moze da se nadje i za 400 eur ...pa i ne mora da bude previse preko budzeta. Takvih Brit ampova sa MM fono sekcijom za budzet gramofonske sisteme nema bas previse. Rega brio je jos jedan od njih, nisam siguran za mali Exposure da li ima fono sekciju, samo novo to bas i nije jeftino..polovno jos nekako da se sklopi lep sistem, novo dosta tesko. Manje vise zbog budzeta, vec zbog losih fono sekcija koje se reda radi stave zbog hipsteraj trenda oko gramofona...

Link to comment
Share on other sites

Linn Classic (Music), postojala je mogucnost da se umesto tape stavi pločica sa phono (ima drkanja ali izvodljivo) . Dobio si sjajan all in one sa CD , radiom , za manje od 500 eur, jako mali footprint zvučno vise nego korektan. Mator uredjaj ali vredan pažnje....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...