Jump to content


Da li se isplati kupovati novo pojačalo snage ili ipak uzeti polovno


Sibin

Recommended Posts

Dobar dan,treba mi vas savet 

Hteo sam da uzmem Behringer EP4000 pa me zanima da li je bolje da uzmem polovan ili nov.Pošto je polovan stariji i mislim da je mozda kvalitetniji (izdržljiviji) iako ga i dalje pravi isti proizvođač samo u drugoj zemlji ,a isto tako bi hteo da bude nov jer se bojim da ce mozda polovan da se pokvari i posle će vise da me izadje nego nov.Trenutno bi ga koristio za neke manje žurke i okupljanja a od sledeće godine bi verovatno dobio mesto u nekom noćnom klubu. Hteo bi da bude nov jer mislim da cu posle tako lakše da ga prodam ako mi ne bude trebao više.

Da li mozda da uzmem neko jeftinije (imao sam u planu SkyTac) ili neko drugo manje poznato ili bi to bilo bacanje para?

Da li je mozda bolji u tom rangu sa njim QSC (PL325,GX5...) ili Dynacord (SL 1800...) pošto mislim da su ta 3 najzastupljenija kod nas i da nema prevelikog rizika

Kažite svoje mišljenje ili iskustva ako ih imate sa ovim modelima.Hvala

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Sibin said:

Kažite svoje mišljenje ili iskustva ako ih imate sa ovim modelima.Hvala

 Dynacord и QSC без размишљања а можеш у једначину да убациш и Electro-Voice Q99.

Иначе Dynacord  и Electro-Voice су у принципу иста фирма!

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, da priupitam ovde( a možda se izrodi posebna tema) :

Da li ste probali profi pojačala u HiFi sistemu? 

Ja slučajno priključio iz znatiželje profi pojačalo, malo se mučio sa spikon-ima i bio neverovatno pozitivno iznenađen kvalitetom zvuka. Onda malo probavao razne preampe, ecc88 pa lme49720, i raspametio se. :P

Hajend zvuk. :wub:

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, giZ_Mo said:

 Dynacord и QSC без размишљања а можеш у једначину да убациш и Electro-Voice Q99.

Иначе Dynacord  и Electro-Voice су у принципу иста фирма!

Novo ili polovno? QSC mogu nov a Dynacord je trenutno preskup da se uzme nov 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Sibin said:

Novo ili polovno? 

Ново, наравно, мада ни половни није на одмет али треба га детаљно прегледати а и знати историјат уређаја ако је могуће!

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, Iron man said:

Da ne otvaram novu temu, da priupitam ovde( a možda se izrodi posebna tema) :

Da li ste probali profi pojačala u HiFi sistemu? 

Ja slučajno priključio iz znatiželje profi pojačalo, malo se mučio sa spikon-ima i bio neverovatno pozitivno iznenađen kvalitetom zvuka. Onda malo probavao razne preampe, ecc88 pa lme49720, i raspametio se. :P

Hajend zvuk. :wub:

Зашто да не, али нема више ампова без вентилатора. Увек сам за профи амплификацију и ако мора да се мало преправи и уз добар преамп вин-вин.

Јамаха има оне мрге са и без ВУ- метара, чини ми се да је неко овде на форуму продавао једну, топ амп!

Link to comment
Share on other sites

Ovo ja zovem "pošteno urađeno" pojačalo. 

Ne znam gde videh na nekom yutubetu, da vlasnik ili (i) konstruktor neke poznate hifi firme kaže da kući sluša profi pojačalo. Kao, to ne može svima da savetuje jer nema tonske kontroje i daljinski ali se dobro čuje. E sad da me  ubiješ ne mogu da nađem ni da se setim ko to reče. 

IMG_20221105_194102.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovo ja zovem "pošteno urađeno" pojačalo. 
Ne znam gde videh na nekom yutubetu, da vlasnik ili (i) konstruktor neke poznate hifi firme kaže da kući sluša profi pojačalo. Kao, to ne može svima da savetuje jer nema tonske kontroje i daljinski ali se dobro čuje. E sad da me  ubiješ ne mogu da nađem ni da se setim ko to reče. 
IMG_20221105_194102.thumb.jpg.afa23d549fcf9f216f18d4081b67158f.jpg
Dopada mi se. Koji je ovo amp?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...