Jump to content


Pioneer sx750 - power switch


Operater

Recommended Posts

trenutni "prekidac" za paljenje je u žešćem problemu. Treba mu neko vreme da smiri i da da stabilan kontakt. Dok ne dobije stabilan kontakt, iz njega se cuje krckane i pucketanje (ne mogu da tvrdim da je varnicenje, ali plasim se da jeste), Sledeće, pod rukom je izgubio "škljoc" i ponaša se kao da je u gustoj masi. 

moje je pitanje, gde mogu na nadjem zamnu za njega (ili mozda neko vec ima). Oznaka mu je ASA-047

Zahvaljujem :)

Link to comment
Share on other sites

nasao sam i ga i ja kod grka, ali je placanje direktno  na racun u Aplha banci GR. Pa reko, pre nego sto dodjem do tog momenta, daj da proverim da nema neko kod kuce na lageru 

prema preporukama, savetima, bice premoscen, dok ne dodje zamena 1:1

inace, ja jos sebi ne mogu da opisem u cemu je lepota uredjaja iz 70-tih. Ovaj risiver, meni je lep i kad samo svetli. Bio je plan da spakujem ceo sistem iz tog vremena (ali reke zivota su me odvele drugacije), za sada imam njega i slusalice SE-700 (plan je HPM 60 i PL 530/570)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Operater said:

Guglao sam, nije da nisam😀

Ма џабе, скини прекидач са носача, скини заковице и расклопи сам прекидач, биће ти јасније у чему је проблем и среди га, наравно.

Link to comment
Share on other sites

Speakers A, B, A+B. A-B, AxB, trt - mrt je potpuno nepotrebna stvar i velika nebuloza po meni. Možda se neće svi složiti ali tu sam nemoćan. To treba premostiti odnosno potpuno zaobići i rezultat će biti bolji zvuk sigurno, jer skrate se bedne žice, izbace nepotrebni kontakti i time reši taj deo trajno. Ostaje prekidač za 220VAC, može da se stavi onaj jeftini Kineski (ili neki bolji, po želji i mogućnostima), pa se kupi par komada za štek i menja kako crkava jedan po jedan. Ali uređaj ostaje funkcionalno i vizuelno isti.

Ne bih imao ništa više dodati na ovo, osim da za tako star uređaj treba zameniti sve elektrolite,  eventualno potenciometar po neki, prekontrolisati sva lemna mesta i na kraju još očistiti kontak sprejom pa podmazati sve preklopnike vazelinom. :blah

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Nixie said:

Speakers A, B, A+B. A-B, AxB, trt - mrt je potpuno nepotrebna stvar i velika nebuloza po meni. Možda se neće svi složiti ali tu sam nemoćan. To treba premostiti odnosno potpuno zaobići i rezultat će biti bolji zvuk sigurno, jer skrate se bedne žice, izbace nepotrebni kontakti i time reši taj deo trajno. Ostaje prekidač za 220VAC, može da se stavi onaj jeftini Kineski (ili neki bolji, po želji i mogućnostima), pa se kupi par komada za štek i menja kako crkava jedan po jedan. Ali uređaj ostaje funkcionalno i vizuelno isti.

Ne bih imao ništa više dodati na ovo, osim da za tako star uređaj treba zameniti sve elektrolite,  eventualno potenciometar po neki, prekontrolisati sva lemna mesta i na kraju još očistiti kontak sprejom pa podmazati sve preklopnike vazelinom. :blah

Nixie, stoji sve to sto govoris. Za sada, ja cu premostiti prekidac unutar uredjaja, i paljenje ce biti na produznom, dok ne nadjem adekvatni deo.
Zelja mi je da ostane sto vise u originalnom stanju (osim, naravno, elemenata koji moraju da se zamene, kao sto su elektroliti...), izbegao bih onaj sa AliExpres-a. Probacu i originalni da rastavim i popravim... 

Hvala za korisne linkove, pogotovu onaj za restauraciju... Kod pomnutih grka sam se vec raspitao, ali sam hteo prvo da proverim da nema neko kod nas "u fioci".  Grci ne primaju placanje karticama, icicu preko bank transfera... 

 

hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...