Jump to content


OELBACH PHASER


Starch

Recommended Posts

Jednom je na klubu audiofila u Zagrebu postavljen hifi sistem. Bilo puno audiofila sa "zlatnim ushima". Ljudi slusali barem 20 minuta dok neko nije primetio da su zvucnici spojeni u kontra-fazi. Toliko o "zlatnim ushima", power kondicionerima, kablovima, usviravanju, zagrevanju uredjaja, fejzerima i fotonskim torpedima. 

P.S. Ziveo ASR. 😄

Link to comment
Share on other sites

Strujni gajtan od nekog uredjaja, muški uštekaš, uzmeš žensku koju sam zaokružio i namestiš baš tako kao na slici, da gore gleda srednja. Uzmeš ispitivač(glinerica) i ubodeš u desnu koju sam svetlo plavom linijom obeležio, i glinerica treba da sija i u fazi si. Ako ne sija, muški konektor izvadi i zakreni za 180° i ubodi i opet ispitaj i tad bi trebalo da svetli. Umetni gajtan u uredjaj i faziran ti je. Tako uradi za sve uredjaje i što imaš i kabl iz zida do letve.

Kabl-za-napajanje-kompjutera-monitora-stampaca-strujni_slika_O_112804849.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, petarjovic said:

Strujni gajtan od nekog uredjaja, muški uštekaš, uzmeš žensku koju sam zaokružio i namestiš baš tako kao na slici, da gore gleda srednja. Uzmeš ispitivač(glinerica) i ubodeš u desnu koju sam svetlo plavom linijom obeležio, i glinerica treba da sija i u fazi si. Ako ne sija, muški konektor izvadi i zakreni za 180° i ubodi i opet ispitaj i tad bi trebalo da svetli. Umetni gajtan u uredjaj i faziran ti je. Tako uradi za sve uredjaje i što imaš i kabl iz zida do letve.

Kabl-za-napajanje-kompjutera-monitora-stampaca-strujni_slika_O_112804849.jpg

Znam ovo. Americki standard....tako sam i uradio ali nemam sve americke uredjaje i nije uvek tu faza u uredjajima :)

Link to comment
Share on other sites

Posedujem predmetni uredjaj iz naslova teme. Odredjuje fazu samog uredjaja (kada je iskopcan sa mreze, i sa svih drugih uredjaja). Posto se odredi faza uredjaja, dalje se povezuje na fazu uticnice. Iako je kod fabrickih uredjaja za ocekivati da je unutar uredjaja fazno povezano kako treba (prema oznakama na sasijskom IEC konektoru), nazalost nije tako. Mozda je samo 50% uredjaja povezano kako treba. Ista je prica i kod uredjaja koji imaju strujni kabel direktno vezan na trafo (sa klasicnim shuko konektorom, ili tzv. osmicom). Sve u svemu, pravilno faziranje uredjaja u odnosu na mrezu, donosi bolji zvuk.   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...