Jump to content


TDA7396 pojačalce


Nixie

Recommended Posts

Stoji mi ko siroče već neko vreme skoro sklopljeno samo nikako da dođe na red. Odvojio sam malo vremena da ga dovršim i probam. 

Šta reći, teško je poverovati da svira ovako dobro sa brick Kineskim napajanjem od laptopa 19.5V 90W. Tih 90W uzeti sa rezervom, a imam i jače originalno ASUS napajanje 19.5V 120W.  Imam i HP napajanje iste voltaže od 230W ali tu je veći DC konektor i treba mi za PC. Očekivao sam znatno lošiji zvuk, međutim bilo je iznenađenje od prvih taktova. 

Snaga sa 1% THD je 2x15W na 8oma, 2x30W na 4oma. Max. snaga je 2x45W na 2oma. 

Pojačalo ima balansirane ulaze, ali može da radi kao SE ako se minus ulaz poveže na GND. Za SE vezu na Aikido preamp koristim Kineske adaptere BAL/SE.

DC offset je odličan, 5 i 11mV. Na izlazima je prisutan DC napon u vrednosti otprilike pola napona napajanja.

Pojačalo je namenjeno za automobile, ima gomilu nekih zaštita, pik indikatore, neće čak ni da radi ako nisu priključeni zvučnici.

Teg služi uglavnom da ga kablovi ne odvuku pozadi u rupu, nema trafo pa je veoma lagano.

Namena je da bude rezervno pojačalo, zatim za testiranje drugih sprava i slično. Malo je i ne zauzima puno mesta, a ima dovoljno snage za normalno slušanje sa srednje osetljivim zvučnicima (moji su otprilike 87db/1W/1m). Kutija je ružna za sve pare (600din).

Još jedan komad kao mono pojačalo će služiti za merenje zvučnika. 

P1.jpg

P2.jpg

P3.jpg

P4.jpg

P5.jpg

P6.jpg

P7.jpg

P8.jpg

 

S1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedva da se greje, sinoć normalnom jačinom slušano, dobri su ladnjaci. Ne greje se puno ni napajanje. Par W za slušanje je dovoljno. Verovatno bi se dobro ugrejalo kad se očepi, ali ima termičku zaštitu, tako da nema brige. Kutija ima ventilaciju baš tu gde su najtopliji hladnjaci. Te sam hladnjake kupio za siću na KP. Čip je pričvrljen direktno na hladnjake sa malo paste, ne treba liskun tu je već GND na kućištu jer je za automobile predviđen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...