Jump to content


Velikinac Audio Lab


Dražo

Recommended Posts

Kod mene se od Savinih radova sepure:

 

Zvucnici u prvom sistemu - Margarite, verzija iz 2018-te, uz dosta mojih tvikova

image.thumb.jpeg.3e7da4d03902076d3f5129133d4e05a1.jpeg

 

Amplifikacija (preamp i amp u jednom kucistu, Dayens Ecstasy IV kombo je osnova)

image.thumb.jpeg.938528f55fac2cbfe7fe468754b0ac65.jpeg

 

Plint od bambusa za Systemdek IIX (koji smo na kraju zajednicki uradili - Savo osnovu, ja detalje i sklapanje)

image.thumb.jpeg.6297b52cb94ba2aca43cd1c5bb26dfbe.jpeg

 

Zvucnicki stalci za Spendore (SA1 mini monitori)

image.thumb.jpeg.6ca8ef8b0dd3ef239d453b00b6db05bf.jpeg

 

Kontroverzni demagnetizer :)

image.thumb.jpeg.e7503ebd782c43d82c0bfc7bba5fb55c.jpeg

 

Kontroverzni Sumanovi rezonatori :)

image.thumb.jpeg.c7c03596cb5d6a1f705242bd45ded4db.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2.11.2022. at 19:39, vladovid said:

Ti stalci za Spendore su kopija i to LOSA kopija stalaka za Sonus Faber Cremonu Auditor, uradjeni su kao da je djak 4. razreda osnovne skole to radio, bolje skini te slike da ne brukas firmu koju reklamiras

Kao Vlasnik Savinih stalaka, ovo sigurno nije verzija koju je Savo radio već ih je verovatno @Dražo preradjivao, s obzirom da je Savin uredak koji je kod mene u teak fineline furniru drugaciji i na nivou Sonus Faberovih stalaka.

Link to comment
Share on other sites

Moja modifikacija tih stalaka se odnosi na gumene granicnike po obodu gornje povrsine, odnosno stavljanje "puz" matica i vijaka, zarad nivelacije na kod mene neravnom podu (reljafaste plocice). Sve drugo je Savo uradio, ALI prema mojoj zelji - gornja povrsina u H, mat finis. Jednostavno - i jeftinije (u skladu sa vrednoscu kutija koje stoje na njima). I bez obzira na namenu/cenu, uradjeni su vrhunski. Iz hobija godinama obradjujem drvo, ali ovako precizno nikada ne bih uradio sam u mojoj hoby radionici.

Pri tom se stalci nalaze u radionici, prilicno prasnjavi, uslikani mob. telefonom. Ideja nije bila za salonskim, vec korisnickim fotkama. No, zlonamernima to ne vredi objasnjavati, oni ce bez obzira na sve, ostati zlonamerni.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas neki velik korisnik savinih proizvoda, ali iz iskustva furniranja Harbeth ls3/5a i malo komunikacije samo da prijavim da je Sava super čovek. Slicna su i iskustva svih poznanika sto su radili sa njim. Mozda neko gleda samo proizvod, ali ja gledam i ko ga je napravio. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...