Jump to content


Šta da kupim, koji DAC, pitam za druga?


perodeformero

Recommended Posts

Dakle, šta biste odabrali na današnji dan, od ponuđenih koji su brzo dobavljivi ovde i sada?

1. FiiO K5 Pro ESS

2. Ifi Zen Dac V2

3. Topping E30 II

4. Nešto četvrto?

BuĐet 250 eur, sistem nebitan, nije HiAnd.

Kao i uvek, molio bih isključivo iz ličnog iskustva, recenzije po netu sam čitao. I ja i drug.:lol:

Hvala, velika hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja imam schiit mode 3 i zadovoljan sam stvarno je dobar, drugar ima topping E30 II kada smo ga povezali na moj sistem oboje smo se složili da je mode 3 bolji,čistiji i ima bolji bass. Imao sam priliku da slušam schiit modius baš dobar dac on je 229 dolara +carina + pdv izadje oko 300 evra ali vredi jer je dosta bolji od topping D50s 

Link to comment
Share on other sites

Kompjuter/USB/FIIO K5 Pro/STRAIGHTWIRE/ONKYO A-9010/TRANSPARENT/TRIANGLE BOREA BR03.

Bez detaljisanja i poređenja, iz ugla apsolutnog rangiranja, ne vidim čime bi nehajendera trebalo da razočara. Dovoljno muzikalan i fino izbalansiran uređaj koji kvalitetno iznosi sve elemente reprodukcije. Naravno, naučili smo, nadam se, da kvaliket zvuka ne zavisi samo od uređaja.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, zek said:

iFi Zen Air Dac - malo očerupan Zen Dac V2 i u plastičnom kućištu umesto metalnog (ali lepo urađeno da liči na metal) - ima kod nas.

Ma znam sve i cene i modele i gde ima da se kupi, ali sam čitajući stranjske forume došao do zaključka da je između njega i FIIO K5 Pro, ovaj drugi bolji, plus ima prekidač za isključivanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Inače, zaboravih da saopštim rezultate potrage, naručen je Topping E50, u sklopu 11.11. popusta, tako da za cifru od 200 eura ne postoji ništa bolje u univerzumu. Stiže preko alternativnih putića, tako da je to to. Pokušao sam da nađem bilo kakvu varijantu za Shiit Modi ili Modius direkt iz USA, ali za sada teško, a cene u E.U su prilično više.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, perodeformero said:

Inače, zaboravih da saopštim rezultate potrage, naručen je Topping E50, u sklopu 11.11. popusta, tako da za cifru od 200 eura ne postoji ništa bolje u univerzumu. Stiže preko alternativnih putića, tako da je to to. Pokušao sam da nađem bilo kakvu varijantu za Shiit Modi ili Modius direkt iz USA, ali za sada teško, a cene u E.U su prilično više.

E50 je i dalje 200e :) 11.11 je opasna prevara.

Ako nemas linearno napajanje za njega, obavezno stavi neki filter za copersko, vrlo je osetno poboljsanje na tim spravicama, a poprilicno jeftino ulaganje. 

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, brijac said:

E50 je i dalje 200e :) 11.11 je opasna prevara.

Ako nemas linearno napajanje za njega, obavezno stavi neki filter za copersko, vrlo je osetno poboljsanje na tim spravicama, a poprilicno jeftino ulaganje. 

Pa jeste i dalje, ali u samo nekoliko "prodavnica", a ta cena je formirana povodom navedenog datuma, pre nedelju dana je svuda bio regularnih 250 eura+- 10.

Pa imam jedno pristojno napajanje (5v) za sada, a svakako je u planu neko linearno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...