Jump to content


Technics ST-8080


Zoks77

Recommended Posts

Tako je.

3 sati ranije, petarjovic said:

Kupi strimer i imaćeš tonu internet radio stanica.

Inace ima ljudi, koji vole da cuju i maternji jezik, izmedju pesama. Nprm. vesti, prognozu  itd.  Pre 30 i vise godina, slusao sam preko SAT receivera, i tanjira od 120 cm, mnoge odlicne  radio stanice. Perfektan prijem. 

Ko sta voli.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, svako mesto, pozicija je prica za sebe. tako da bez eksperimentisanje nista. Moj savet ako imas radio amatera u tvoje mesto, uvek mogu da pomognu,i uvek imaju nekog "guru-a" sa iskustvom za poboljsanje bilo kakve antene i sto je najvaznije,svi su super, uvek su spremni  da pomognu, to im je u krvi.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Zoks77 said:

Pozdrav zanima me kako mogu da u stanu poboljam radio signal na tjuneru, nazalost nemam mogucnoti da izbacim antenu napolju pa mi treba neko resenje kako u stanu da poboljam signal?

За почетак нађи 1,5мм/2 бар метар дужине пун пресек проводник и пробај, да не бацаш паре.....

Link to comment
Share on other sites

Ne znam vredi li ovo čemu. Meni radi nekako ova jeftinija na poslu sa Ei Tesla tunerom, samo neke stanice slabo fata. Treći sprat, okolo malo blokova malo armiranog betona, što joj sigurno ne pomaže. Na Tuneru je ženski konektor 75oma, tako da ova jeftinija pasuje, a ona skuplja ima adapter M/Ž koliko vidim.

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=7720

Link to comment
Share on other sites

Koaksijalni antenski kabl od antene do tjunera, na tjuneru povezuješ konetor 75oma na centralni vod u koaksu a širm koaksa pričvrstiš sa onom iznad žabicom, pri tome pazi da ti se ”brkovi” od širma ne dotaknu sa centralnim vodom.

U kućištu antene bi trebalo da postoji asimetrični član za povezivanje na koaksijalni antenski kabl.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, petarjovic said:

Ne razumem šta hoćeš da kažeš, da nema domaćih internet radio stanica na maternjem jeziku sa vestima, prognozom itd!?

Naravno da ima. A za njih da kupi strimer? 

I sta dobije? Kvalitet sa strimerom? Radio stanice, koje pustaju MP3. U Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Bez dobrog tunera i spoljne antene, nema nista. Kakvi strimeri za to.

Preko SLO jedrilice od UKT antene, koju sam skinuo pre  2 godine i dao drugaru, sa krova kuce slusao sam radio ZG bez problema u punom opsegu. Na krovu je bila 35 godina. Ni da mrdne, na vrsackoj kosavi.

Secam se da je i drug damic isto imao  odlican prijem u  BGD  za radio Zagreb. I istu antenu, koju verujem i sada koristi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...