Jump to content


Koje pojačalo da uzmem za Bowers and Wilkins dm570


audiophile

Recommended Posts

Zdravo,nov sam na forumu.Zanimalo bi me koje pojacalo da uzmem za Bowers & Wilkins dm570 zvucnike.Prvi sam vlasnik ovih zvucnika,sada imam aura va-40 pojacalo vec 20 i nesto godina ali osecam kao da mu fali malo snage da potera ove zvucnike.pojacalo je 40 watt po kanalu a zvucnici 120 watt.E sad mene zanima Koje pojacalo da gledam da je bar 60-80 watt po kanalu a da je cena povoljna.Po preporuci sam trazio Denon,Marantz,Yamaha ali mi je zapalo za oko Harman Kardon avi 150 pojacalo koje je kostalo oko 70 e.Pisite sta mislite?

Link to comment
Share on other sites

Prema podacima DM570 je osetljivosti 91dB i 8 oma impedance, što bi trebalo da je lako za svako pojačalo.

Bitno je kolika je prostorija u kojoj su zvučnici i kako su postavljeni u prostoru.

Ovaj Harman je višekanalno pojačalo, ako ne misliš da u budućnosti ideš na tu opciju, ja to ne bih gledao za stereo postavku.

2 sati ranije, audiophile said:

zapalo za oko Harman Kardon avi 150 pojacalo

Link to comment
Share on other sites

Od 40W-80W je samo 3dB. Biće samo malo glasnije. Ali u 15m2 ako nije dovoljno glasno za normalno slušanje, tu nešto ne pasuje. Ili su slagali debelo za efikasnost zvučnika ili pojačalo nema ni blizu navedenu snagu (ili neki drugi problem).

Znam jednog koji sluša lampaša od 2x15W sa Dynaudio minimonitorima od celih 85dB/1W/1m i to je dovoljno glasno u većoj sobi od te tvoje.

Znači nije žurka nego normalno slušanje.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, audiophile said:

Prostorija je oko 15m2,zvucnici su postavljeni 20cm od zida.Ali nisam vas razumeo za Harmana?

Evo nekih kalkulatora za pozicioniranje zvučnika u sobi

http://noaudiophile.com/speakercalc/

http://www.cardas.com/room_setup_main.php

Za Harman sam rekao da to nije stereo pojačalo već multikanalno, pa ako ne ideš u tom pravcu ne treba ti takvo pojačalo već čisto stereo pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...