Jump to content


Pojačalo


GuybT

Recommended Posts

U potrazi sam za pojačalom, ali nisam načisto šta bih uzeo. Volim neutralan, da ne kažem, analitičan zvuk i kupio bih nešto novije (od recimo 2015. pa na ovamo). Nešto tipa Benchmark AHB2 ili izlaz na bazi 1ET7040SA, ili Hegel 360/390... budžet tipa do ili oko 3.000 EUR.

 

Pojačalo bi bilo povezano sa Focal Kanta No 2. a izvor bi bio Gustard R26 (https://soundnews.net/sources/dacs/a-new-point-of-reference-gustard-r26-discrete-r-2r-ladder-dac-review/).

 

Olakšajte mi ili otežajte potragu. :) 

 

Šta stariji i iskusniji forumaši preporučuju?

Link to comment
Share on other sites

Ako DAC ima dobar preamp, onda direktno sa XLR kablom na snagas, npr. Benchmark ili Purifi. Class D bi trebao dobro da se slozi sa R2R DAC-om mada, uvek je najbolje proba, ali cesto to nije moguce. Kakva je prostorija?
Nezgodna do bola. Recimo 4x7m. Sistem se nalazi uz zid od 4m. Najduži zid je skroz u staklu, a preko puta njega nema zida, već se otvara trpezarija i kuhinja sa šankom. Dakle, gledano od zida gde je sistem, sa leve strane sve staklo, a sa desne polu otvoren prostor.
Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, GuybT said:

Nezgodna do bola. Recimo 4x7m. Sistem se nalazi uz zid od 4m. Najduži zid je skroz u staklu, a preko puta njega nema zida, već se otvara trpezarija i kuhinja sa šankom. Dakle, gledano od zida gde je sistem, sa leve strane sve staklo, a sa desne polu otvoren prostor.

Menjam iskaz, kupi slušalice.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li planiraš da koristiš interni strimer u R26, ako da, znaj da je odličan tehnički i dinamički ali tonalno analitičan i malo suvlji. Bez strimera R26 je neutralan, brz i vrlo raskošne zvučne scene.

Ako je Monkey Island blizu BGa i zanima te da čuješ kako se slažu Gustard R26 i Acoustic Invader kombo (sa zvučnicima koji nisu baš Focal svetli ali nisu ni topli i praštajući uopšte), možemo da se dogovorimo da svratiš i čuješ nekad. Taman sam usvirao Gustarda.

Ja sam nešto na sve strane u naredno vreme (svaki vikend neka svadba, rođaci na gajbi i sl.) pa ne znam više gde udaram ni sam... ali će se naći već jedan satić nekog radnog dana ako želiš da čuješ to sve na delu.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Delija said:

Po meni uz Focal nista predlozeno nije bas najsrecniji match, ali ja sam mracni covek 🙃

Novi stari preamp je nešto "mekšeg" zvuka od starog starog preampa i rekao bih da se bolje slaže sa ICE-om.

Mada, nezgodno je to Focal i stakleni zid... Glasam za RAAL sluške.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Aibo said:

Ne znam da li planiraš da koristiš interni strimer u R26, ako da, znaj da je odličan tehnički i dinamički ali tonalno analitičan i malo suvlji. Bez strimera R26 je neutralan, brz i vrlo raskošne zvučne scene.

Ako je Monkey Island blizu BGa i zanima te da čuješ kako se slažu Gustard R26 i Acoustic Invader kombo (sa zvučnicima koji nisu baš Focal svetli ali nisu ni topli i praštajući uopšte), možemo da se dogovorimo da svratiš i čuješ nekad. Taman sam usvirao Gustarda.

Ja sam nešto na sve strane u naredno vreme (svaki vikend neka svadba, rođaci na gajbi i sl.) pa ne znam više gde udaram ni sam... ali će se naći već jedan satić nekog radnog dana ako želiš da čuješ to sve na delu.

Жениш се :cheers

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, GuybT said:
8 sati ranije, BokiTokiVoki said:
Ako DAC ima dobar preamp, onda direktno sa XLR kablom na snagas, npr. Benchmark ili Purifi. Class D bi trebao dobro da se slozi sa R2R DAC-om mada, uvek je najbolje proba, ali cesto to nije moguce. Kakva je prostorija?

Nezgodna do bola. Recimo 4x7m. Sistem se nalazi uz zid od 4m. Najduži zid je skroz u staklu, a preko puta njega nema zida, već se otvara trpezarija i kuhinja sa šankom. Dakle, gledano od zida gde je sistem, sa leve strane sve staklo, a sa desne polu otvoren prostor.

Baš je nezgodna, em mnogo stakla, em je asimetrična. Ako imaš mogućnost, okači tlocrt. Možda probati sa debelom teškom zavesom na šini isped svog tog stakla? Ali, šta sa drugom stranom? Još više će da istakne asimetričnost. Daj nacrt, pa da napravimo plan građevinskih prepravki. 😂

Link to comment
Share on other sites

Šank je visine 110, iznad njega je otvoren prostor do plafona od 145.

Ovi kvadratići su mesta gde zvučnici stoje.

Pod je parket, pola površine pokriva debeo tepih, i unutar prostorije su trosed i dvosed.

Na zidu gde je sistem postoji niska drvena komoda, a iznad su okačene tri veče slike.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, GuybT said:

Evo ga nacrt, malo sam omanuo sa odokativnom procenom od 4x7, u stvari je 3.3x5,4.44bb91cdff8ec9b2f6378aa214db9953.jpg

Kod mene je slično, 3.6x5.4, samo bez betonskog ugla. Sve dok ne isteraš zvučnike na preko 1.6m od zadnjeg zida jako će golicati mod sobe. Mesto sedenja ako nije bar 60-70cm od zadnjeg zida biće ti glava u žestokom sobnom modu negde oko 30-38Hz. Bas će imati bumi prizvuk. Odaljavanjem mesta slušanja imaćeš precizniji bas, ali ćeš gubiti impozantnost scene i prostor, a ići više prema plitkoj 2D prezentaciji.

Ovo su moja iskustva, s tim što je meni soba otvorena prema trpezariji tamo gde je tebi kuhinja.

Probaj malo da mrdneš zvučnike i poziciju slušanja probe radi. Možda nešto dobiješ. Meni je npr. Prednja ploča na 176cm od zadnjeg zida, a razmak između osa zvučnika 2.4m, zakošeni su prema mestu slušanja tako da na zidu iza slušaoca njihove laserske tačke imaju razmak oko 30cm, znaci nisu u istu tačku nišanjeni, niti im se zraci presecaju u pozicoji nosa slušaoca (što sam takođe probao) ...

Probaj zakošavanja i razmak između zvučnika, ali mislim da ispod 2.2m ne bi trebalo da bude dobro, opet ništa nije "oče naš" probaj više varijanti mrdanja i slušanja pa izvedi neka direktna iskustva.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, GuybT said:

Evo ga nacrt, malo sam omanuo sa odokativnom procenom od 4x7, u stvari je 3.3x5,4.44bb91cdff8ec9b2f6378aa214db9953.jpg

Фотеља испред шанка (леви бок) звучници и систем на супротни зид по ширини 455

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...