Jump to content


Pomoć pri izboru!


Viktor94

Recommended Posts

Poštovani forumaši, 

čitam ovih dana dosta o ovim temama ali su svuda različiti komentari i teme se uglavnom završavaju nekim raspravama.

Zanima me konkretno šta je najbolji izbor! 

Trenutno imam zvučnike Sony SSM F500H i neki Yamaha video reciver. Planiram da kupim neki gramofon, ništa profi,ali da nije baš ni u rangu sa ovim novim Denver koferima.

Trenutno se dvoumim između pojačala Yamaha AX-496 i stereo recivera Yamaha RX-496, volim da slušam radio najviše 202 pa bi mi i odgovarao reciver ako ne gubi na kvalitetu u odnosu na to pojačalo. Ili je možda bolje kupiti pojačalo i reciver za 30e

 A što se gramofona tiče, tu se ič ne razumem, te neko drvdi da je bolji Directdrive a neko belt. Sada kada sam već gledao yamahu vidim da za oko 150e ima Yamaha TT300 i Yamaha P350.

Inače neko kaže da od Pioneer-a bežim što dalje i da gledam Dual, a opet kažu ljudi da je dual jako niska klasa i da je bilo koji pioneer bolji.

Budžet mi je i za gramofon i pojačalo " bilo bi lepo" 200e  ili pojačalo 100e, gramofon 150e i hajde reciver 30e

Stvaro ne želim da bacam neki veliki novac na nešto skupo. Inače ja sam do sada bio zadovoljan i svojim reciverom Yamaha RX-V396 RDS (koji prodajem),a li on nema phono sekciju.

Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Viktor94 said:

Ili je možda bolje kupiti pojačalo i reciver za 30e

Bolje je kupiti dobro pojačalo i bilo koji tjuner (ionako ima malo kvalitetnih FM stanica). Inače risiver je pojačalo + tjuner, da ne bude zabune.

 

54 minuta ranije, Viktor94 said:

Planiram da kupim neki gramofon

Da li imaš iole pristojnu kolekciju kvalitetnih ploča, ako nemaš bolje da se ne upuštaš u tu pustolovinu jer je to veoma skup hobi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Hteo sam da napišem tjuner ali sam slučajno reciver. Inače slušam samo bgd 202 i eventualno rock radio, karolinu... u zavisnosti od raspoloženja. Ploča imam oko 100 komada, stim što bih ja slušao od toga oko 50 jer su druga polovina narodnjaci, što mi je dovoljno. Svakako da bih kupovao još ali kada naiđem na nešto dobro po razumnoj ceni.

Kakvo su vaša mišljenja o Yamahi AX 496, i na šta najviše obratiti pažnju prilikom odabira pojačala osim vataže i "estetike"? Vidim da za sličan novac mogu da kupim Onkyo iste vataže sa rec out opcijom. Koju verovatno neću nikada koristiti.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Viktor94 said:

Kakvo su vaša mišljenja o Yamahi AX 496, i na šta najviše obratiti pažnju prilikom odabira pojačala osim vataže i "estetike"?

Yamaha je korektno pojačalo, možda pogledaš i AX497, malo je mlađe.

Najbolje bi bilo ako možeš da pojačalo koje misliš da uzmeš probaš sa svojim zvučnicima u svojoj sobi.

Link to comment
Share on other sites

@Viktor94

Treba biti svestan da će gramofon+pojačalo u tom rangu cene biti lagano nadsvirani skoro pa bilo kojim kršem od digitalnog setupa. Ako ti je ipak jako važno da imaš gramofon (a nećeš Denver), onda moraš ići na polovno, a tu se stvari već komplikuju. Imam AX-497 koji sam nekada slušao kod kuće a sad ga slušam na poslu. Koji god gramofon da utakneš u njegovu fono sekciju, taj zvuk neće ličiti ni na šta.  

Tako da:

10 sati ranije, zek said:

bolje da se ne upuštaš u tu pustolovinu

i

9 sati ranije, Dragan Penev said:

bolje beži od tog skupog hobija. 

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, Arn said:

@Viktor94

Treba biti svestan da će gramofon+pojačalo u tom rangu cene biti lagano nadsvirani skoro pa bilo kojim kršem od digitalnog setupa. 

Izuzetno razuman stav.

Audiofilima, narocito novim gramofondzijama je tesko da shvate da los gramofon nije sto i bazicni model CD ili dac vec da su te razlike u odnosu na neki bolji gramofon mnogo vece, ponekad i drasticne. Usudio bi se reci da sve do klase 500 eur za nov nadsvira najobicniji kineski dac od 200eura. Postali smo jako lenji za uporedne probe i oslanjamo se vec precesto na novinske placene clanke i forumaska misljenja, ali ko god ima neko budzet resenje trebao bi da ga odnese negde i uporedi sa boljim gramofonom, nekim od 500-600eura u polovnjackim cenama kod nekog poznatog. Bolno, ali shvatice poslusavsi istu numeru da naspram toga ne da zvuci lose.. vec vise kao neispravan... i onda ce biti jasnije kako krs od digitalnog izvora lako nadsvira takav gramofon.

Link to comment
Share on other sites

mešate grandmothers and frogs...

 

velika je verovatnoća da se bolji gramofon nalazi u daleko boljem sistemu i da to nije mali doprinos celokupnom zvuku...

 

i ne znam zašto mislite da neko kupuje gramofon do 500 evra zato jer je to ultimativni izvor zvuka? možda čovek prosto hoće i gramofon zbog raznih razloga koji ne moraju da imaju veze sa nekom razlikom analogija/digitalija...

Link to comment
Share on other sites

Ja razumem da na ovakvom forumu je skup audiofila i da poneko kao ja zaluta u potrazi za objašnjenjima.

Ja radim kampove i dosta se razumem u šatore i znam kada preporučujem ljudima ono što valja i koliko me zaboli kada ljudi kupe jeftin šator čisto da bi ga kupili bez prethodnog znanja i informisanosti, kada neko ode u drugu zemlju motorom od 125ccm pa bude zadovoljan, a retko koji motoraš bi se usudio da to uradi motorom ispod 600ccm.

Ja nisam neki sluhista, ja sam zadovoljan i gramofonom koji imam na mini liniji philips f1285 koja mi je kod kuće u Zrenjaninu.

Meni je samo bitno da za taj budžet koji imam kupim najbolje što mogu (odnos cene i kvaliteta) i sve vreme mislim na polovno. 

Link to comment
Share on other sites

My point is...if you want good sound buy yourself good condition secondhand turntable.. or prepare yourself for bank robbery and get new one ...for really good sounding tt. If you want "just to spin just few records tt " you can do it with 100-150eur budget and enjoy it ! 

cheers :cheers

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Viktor94 said:

Ja razumem da na ovakvom forumu je skup audiofila i da poneko kao ja zaluta u potrazi za objašnjenjima.

Ja radim kampove i dosta se razumem u šatore i znam kada preporučujem ljudima ono što valja i koliko me zaboli kada ljudi kupe jeftin šator čisto da bi ga kupili bez prethodnog znanja i informisanosti, kada neko ode u drugu zemlju motorom od 125ccm pa bude zadovoljan, a retko koji motoraš bi se usudio da to uradi motorom ispod 600ccm.

Ja nisam neki sluhista, ja sam zadovoljan i gramofonom koji imam na mini liniji philips f1285 koja mi je kod kuće u Zrenjaninu.

Meni je samo bitno da za taj budžet koji imam kupim najbolje što mogu (odnos cene i kvaliteta) i sve vreme mislim na polovno. 

Svaka cast za satore i kampove. Extra! Imas li sta u ponudi?

Nego kakvi su Strom i GS?

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Od šatora imam samo jedan arpenaž 3xl. Inače sada ljude šaljem u decathlon. Najbolji su što se tiče odnosa cene i kvaliteta.

A što se tiče motora vozim gradske, trenutno yamahu ybr 250, navedeni su za duže puteve, veliki trošak za grad, osim ako ne voziš češće neke duže relacije. Isprati motoraša na yt, on ga je baš sredio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19.10.2022. at 21:10, Viktor94 said:

Poštovani forumaši, 

čitam ovih dana dosta o ovim temama ali su svuda različiti komentari i teme se uglavnom završavaju nekim raspravama.

Zanima me konkretno šta je najbolji izbor! 

Trenutno imam zvučnike Sony SSM F500H i neki Yamaha video reciver. Planiram da kupim neki gramofon, ništa profi,ali da nije baš ni u rangu sa ovim novim Denver koferima.

Trenutno se dvoumim između pojačala Yamaha AX-496 i stereo recivera Yamaha RX-496, volim da slušam radio najviše 202 pa bi mi i odgovarao reciver ako ne gubi na kvalitetu u odnosu na to pojačalo. Ili je možda bolje kupiti pojačalo i reciver za 30e

 A što se gramofona tiče, tu se ič ne razumem, te neko drvdi da je bolji Directdrive a neko belt. Sada kada sam već gledao yamahu vidim da za oko 150e ima Yamaha TT300 i Yamaha P350.

Inače neko kaže da od Pioneer-a bežim što dalje i da gledam Dual, a opet kažu ljudi da je dual jako niska klasa i da je bilo koji pioneer bolji.

Budžet mi je i za gramofon i pojačalo " bilo bi lepo" 200e  ili pojačalo 100e, gramofon 150e i hajde reciver 30e

Stvaro ne želim da bacam neki veliki novac na nešto skupo. Inače ja sam do sada bio zadovoljan i svojim reciverom Yamaha RX-V396 RDS (koji prodajem),a li on nema phono sekciju.

Unapred hvala.

Ako si vec zadovoljan Yamahom, uzmi jaci model sa fono sekcijom. A sto se gramofona tice moja preporuka Reloop RP1000M, nov u prodavnici oko 200e svira fantasticno. Za muziku koju si naveo bices odusevljen....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...