Jump to content


Subwoofer za slušanje muzike?


Narog

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

39 minuta ranije, maxa78 said:

 Imam sobne modove na 31, 62, 93, 124Hz... posebno me ubijaju oni na 63 i 124. Ne razumem kako ih sub moze "ispeglati"? Razumem za dipove, ali nije mi jasno kako pikove?! 

Uprosceno - tako sto sub-ove na tim frekvencijama dovedes u (delimicnu) kontrafazu u odnosu na stereo zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

 

On 2.11.2022. at 18:38, Delija said:

Uprosceno - tako sto sub-ove na tim frekvencijama dovedes u (delimicnu) kontrafazu u odnosu na stereo zvucnike.

 

A kako može samo na jednoj frekvenciji (ili užem opsegu) da bude u kontrafazi a ostalo da bude u fazi? 🙂 

Ili se podrazumeva više subova pa na taj način..

Link to comment
Share on other sites

Рецепт се мултиплицира, колико проблематичних фр.толико нових субова :rolleyes: за сваки проблем по један суб, универзални лек, у све се меша :lol:

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Chieftec said:

A kako može samo na jednoj frekvenciji (ili užem opsegu) da bude u kontrafazi a ostalo da bude u fazi? 🙂 

Ili se podrazumeva više subova pa na taj način..

Moze uz malo srece i malo vise rada, zato sto se faze sub(ova) i zvucnika ne prate - fazni pomeraj se razlikuje na razlicitim frekvencijama. I low-pass filter (ako nije 4. reda) i PEQ-ovi unose fazni pomeraj. Moze i sa jednim sub-om da se dodje do zadovoljavajuceg rezultata (na MLP-u), ali je bolje sa (bar) dva - tada statistika radi u korist sistema.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Razmisljam da promenim sistem ili da dodam subwoofer. Nedostaju mi ti tonovi.

Ali problem je sto zivim u stanu i ne znam koliko moze smetati komsijama.

Ne slusam glasno muziku, ali kapiram da ti niski tonovi i vibracije se prenose lako, cak i kad muzika nije odvrnuta.

 

Ima li neko u stanu subwoofere i da li se komsije zale?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...