Jump to content


Subwoofer za slušanje muzike?


Narog

Recommended Posts

Kupio bih subwoofer za isključivo slušanje muzike.. Imam par favorita Q acoustics b12, Svs pro1000, Warfedale sw 15.Išao bi cirka do 1000 eura novo.. Slušaonica ima oko 35 m2.. Slušam jazz, prog, blues I velike simfonijske orkestre.. Hvala na razumijevanju i savjetima.

 

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam Roksan caspian mk2 pojačalo, Monitor audio gs20, Dac Music fidelity, uglavnom slušam pc audio. Flac, hd audio, streaming Tidal, dab radio..Od kabela imam neki solidan set, Chord biwire zvučnički, Audioqueest forest usb,, Oprema je dosta stara, ali uglavnom me služi na veselje i radost ukućana. Ništa spektakularno...Trebao bih nešto promijeniti, ali zasada ispravno. Svira.. A šta se tiče subwoofera, to sam slušao kod prijatelja pa me je baš fasciniralo, duboki niski, kod nekih orguljaški koncerta.Milesa Davesa,, Znam da je njegova soba akustično fenomenalna tretirana, sa bas trapovima, audio apsorberima, I ostalim čudima.. A moja baš nije u najboljem redu i rasporedu, i tu ima puno posla.. Ali i novčani izdataka.. ..Gledao sam taj neki početni segment sw, novo da ne bude krš, ili second hand varijanta.. Iskočili su mi best bay q acoustics b16, Svs 1000 Pro, I taj Warfedale 15..Cirka od 600 do 1000 eu. Znam ja za Rel, to svi tvrde da je najbolje za slušanje muzike.. Ali su i preko 1500 eu, bilo bi mi i puno previše love.. Taj Rel mu dođe kao neka sekta ili kult..Svi se kunu u taj brand.. E sada što neki govore po netu, youtu.be to može biti i plaćeni oglas i reklame. Da li jedan ili par subova.Pa ja bi probao sa jednim za početak A onda da vidimo dalje. A da li se postavlja u sredini između dva zvučnika ili levo ili desno.. Tu su već finese i detalji.. Ne treba biti da se tresu prozori, i zidovi.. Ali da ima basa.. Gdje to vodi.. Ili je to pretjerano, ali mislim da se i za manje novaca može naći dobar sub.. Eto to su neka moja razmišljanja.. Hvala na savjetima.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

На жалост, нема доброг суба за мало пара... волео бих да има...
2+ субова због равномернијег одзива а не јачег удара, са једним је скоро неизводљиво да сам лепо попуни просторију и од 15акм2, нарочито мало већу. Суб се додаје да допуни суб-бас подручје и да потпиру звуку а тиме утиче и на више хармонике. Ако је штос појачати бас, боље је променити кутије у адекватне просторији.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najvaznije je pravilno pozicionirati sub. Kad ga nabavis stavi sub na mjesto gdje slusas muziku, onda hodaj po sobi, puzaj, i lociraj mjesto gdje se najbolje cuje, e onda na to mjesto koje si pronasao stavi sub. 

I najbolji sub ako se pogresno implementira nece biti dobar.

Link to comment
Share on other sites

Pa našlo bi se u Skandinaviji, imam jednog prijatelja.. Tu negdje 600,700 prevoz.. U Danskoj, a Sweden I Norway su mu u komšiluku.. Imaš njihove oglas pa naleti nešto atraktivano, treba pratiti ponudu.. Uglavnom novije stvari Velodyn, Svs, Rythmik, Hsu.Želim najbolje ali sam i realan. . Rel je vrhunac, ali mi je nedostižan financijski... Za audio najbolji.. Par rel t9i, t9x, 2 000 eura.. Skupi su. To im je entry level.. Pa ovaj Svs je nešto srednje.. Otprilike koliko para, toliko i muzike..

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Narog said:

Pa našlo bi se u Skandinaviji, imam jednog prijatelja.. Tu negdje 600,700 prevoz.. U Danskoj, a Sweden I Norway su mu u komšiluku.. Imaš njihove oglas pa naleti nešto atraktivano, treba pratiti ponudu.. Uglavnom novije stvari Velodyn, Svs, Rythmik, Hsu.Želim najbolje ali sam i realan. . Rel je vrhunac, ali mi je nedostižan financijski... Za audio najbolji.. Par rel t9i, t9x, 2 000 eura.. Skupi su. To im je entry level.. Pa ovaj Svs je nešto srednje.. Otprilike koliko para, toliko i muzike..

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk
 

А, читаш ли поруке из форумског сандучета осталих чланова. Имаш непрочитану поруку од 16.октобра

Link to comment
Share on other sites

Nije REL (danas) vrhunac nicega, ali marketing je cudo - ocigledno vrlo uspesan.
Znam to ti dođe kao neka sekta.. Slušao sam kod prijatelja baš t9x.. U vrhunskim rezultatima, soba mu baš za muziku. Akustično tretirana..Meni je to bilo vrh, ali nemam prilike da čujem nešto drugo.. A vidim svi se kunu u taj marketinški Rel.. Prava religija

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Baš sam u dilemi, i to velikoj.. Imam nešto para, sa strane.. Znam da ima i boljih i skupljih subova.. Ali ovaj Rel sam čuo uživo, taj model je ispunio sobu od 30 kvadrata, bez problema.. Nisam siguran kako bi to bilo u mojem prostoru!!! Nije da me ne svrbi da ih potrošim .. Sad da li da idem na taj par Svs second hand, Ili da sačekam da idem na jedan Rel t9i.Pa postepeno još jedan .. . Nemam prilike da ih čujem u svom prostoru..To bi išlo na neviđeno, odnosno da ih nisam poslušao.. Ali nije hitno.. Sve što sam kupio išao sam na preporuku i povjerenje i nitko me nije prevario.. Tako da.. Nisam se pokajao, ali to je takva igra..

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Zato sto je par, ili zasto?

 Ja sam uvek kapirao da je Rel odlican sam po sebi, ali da mu je glavna mana, u odnosu na SVS, pre svega nedostatak kontrola. Dok SVS nudi tuning, phase correction, svasta nesto - Rel je samo 0/180 stepeni i zdravo.

 E sad, za one koji vec koriste neki uredjaj koji ima room correction i integraciju sub-ova (ARC, Room Perfect, Dirac...) - onda sve jedno nece koristiti kontrole na Sub-u. Da li je i onda SVS bolji izbor?

 Tema se zove subwoofer za slusanje muzike, pokretac je dobio odgovor - pa da probamo jos malo da podelimo iskustva, da bi tema imala trajniji karakter....

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Narog said:

Rel je vrhunac

Pogledaj dokle se REL spušta. SVS je, po meni ozbiljniji sub u odnosu na svoj cenovni pandam od REL-a.

REL T/9i je -6dB na 28 Hz, ima amp od 300 W i drajver on 10 inča.

SVS je -3dB na 23 Hz (značajno dublje ide), ima amp od 400 W i drajver od 12 inča.

Dodatno, bolje ti je 2 SVS-a, pa da kupiš još jedan SVS kasnije i ideš na multisub sistem.

Dodatno, ti SVS-ovi se dublje spuštaju imaju snažnije pojačalo, verovatno mogu glasnije da sviraju, imaju veći drajver i ima ih 2 puta više nego REL-a za 1000 eura.

Za mene je to NO BRAINER, ja bi išao na ta dva SVS-a, čak i da samo jedan SVS košta kao REL, išao bi na SVS.

Link to comment
Share on other sites

Ako nisi gadljiv na polovno ono sto sam usputno uspeo da vidim da se visa klasa Rel polovna moze naci dosta "povoljno". Predpostavljam da tu vec radi logika novo je novo, a i da se T9 dobro kotira, reklamira, hajpuje ..s druge strane oko 1k sam nalazio vrhunske sub-ove koji kao visestruko vise kostaju kao novi... ja sam nesto gledao na S seriju i model 528. Nesto vec pomenuto, ne znam iz kog razloga ali zaista po skandinaviji cesto iskacu povoljni SW ..mozda imaju dobre Svs dilere... ili delija ide na tamosnje forume 😉 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...