Jump to content


21. hi-fi show Budapest,22-23.10.2022.


paja959

Recommended Posts

5 sati ranije, paja959 said:

pozz.svima

https://hifishow.hu/

prvi nakon lockdown-a ce se odrzati 22. i 23 Oktobar 2022 u hotelu Crowne Plaza (nekadasnji Hilton/WestEnd)...slabasne su informacije o izlagacima,tako da mislim da se specijalno samo zbog ovoga,ne vredi cimati....ako ce nekom biti usput,mozda vredi prosetati...

pozz :wave2

Sajam će biti dosta manji nego ranijih godina. Nažalost. Pozvan sam, ali ne stižem na sve. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ljuba said:

Sajam će biti dosta manji nego ranijih godina. Nažalost. Pozvan sam, ali ne stižem na sve. 

pa i men se cini da ce tako nekako biti,nazalost :(...kad je zasad od najavljenih glavna atrakcija DIY soba sa sistemom :

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=52&t=151397

 StellaVox/StellaMaster R2R playback (master tape copy)
- Philips CD100 trial run modifikacija
- V-MOSPOWER FET SE izlaz,spakovan u kuciste iz Marantz nekadasnje Esotec serije
- Lowther Acousta 115/P7

hebes poso...😂

Link to comment
Share on other sites

van glavnog desavanja,paralelna manifestacija,prezentacija MBL i Core Audio,u organizaciji Sound Mania i Core Audio

https://www.soundmania.hu

http://www.mbl.de/products/reference-line/?lang=en

https://www.coreaudio.eu/en1/

lokacija:Grassalkovich út 40. 1238 Budapest

petak(21.10.2022):VIP

subota+nedelja(22+23.10.2022) 10-20h

Link to comment
Share on other sites

On 18.10.2022. at 9:08, paja959 said:

van glavnog desavanja,paralelna manifestacija,prezentacija MBL i Core Audio,u organizaciji Sound Mania i Core Audio

https://www.soundmania.hu

http://www.mbl.de/products/reference-line/?lang=en

https://www.coreaudio.eu/en1/

lokacija:Grassalkovich út 40. 1238 Budapest

petak(21.10.2022):VIP

subota+nedelja(22+23.10.2022) 10-20h

bili smo se danas prosetali na ovu prezentaciju...msm nije lose,al za mene je to premekano...fini detalji,al sistem nema atak ..Prince "Why the butterflies",Art Ensemble of Chicago "Magg Zelma"...s druge strane,iz gore vec opisanog Anouar Brahem "Thimar" genijalno....fotelja ?...msm,no comment:wub:

20221021_171635.jpg

IMG_4938.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, prophet said:


Pajo ako te ne mrzi napisi malo detaljnije utiske.

 

Iskreno cu ti reci,nisam ih slusao,kompletna 2 dana su imali tematska predavanja,u ciklusima od po sat vremena ziva muzika vs studijsko snimanje u skloppu MRC-a...nisam pristalica talk show-a po ovakvim manifestacijama...

https://myreel.club/index.php/en/

ako je istina,to je jedini par u Evropi,ko hoce moze se prijavi kod njih,pa da ih cuje u adekvatnim uslovima...40000 zelembaca...

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, prophet said:

Hvala na iskrenosti i trudu.

ove 2 fotke ce mozda jasnije prikazati situaciju oko Danley postavke...to je bila najveca soba-vise sala,sa velikim brojem posetilaca,gde su oni vise korisceni kao back up za neke zive svirke sa solo/duet instrumentima...

FAP_6802.png

FAP_6829-Edit.png

Link to comment
Share on other sites

Kolega @Pedjica i moja malenkost smo takodje posetili sajam. Bili smo u subotu popodne. Iskreno, očekivali smo više izlagača, a malo manje posetilaca... ali je bilo baš obrnuto :) . Pored toga, kao što je kolega @paja959 već napisao, bilo je dosta priče i predavanja, a mi nažalost mađarski ne razumemo. Budimpešta je lep grad, a nije daleko, pa je sve u svemu bilo super.

Sistem sa Marten Oscar trio (dijamantski visokotonac) i Engstrom ampom nam se dopao, gore je na slici pod nazivom L'auditeur (to je naziv firme koja distribuira).

Zanimljivo je svirao i sistem sa gornje slike u Blue sobi, sa Stenheim kutijama i Electocompaniet Nemo snagašima, ali su visoki tonovi bili malo prenaglašeni.

Očekivao sam više od najvećeg Harbetha, takođe sa Electocompaniet Nemo snagašima. Manje Harbeth HPL5 nismo slušali. Inače, meni se zvuk Harbeth 30.2 najviše dopada, to mi je pravi BBC monitorski zvuk koji volim.

Krivo mi je što nisam poslušao Kudos Titan 606, koje su planirali da priključe u nedelju, možda ih je Paja čuo?

U manjim sobama na spratu je bila neverovatno velika gužva i nije bilo vazduha, tako da se nismo dugo zadržavali.

      

Edited by NL.
Zaboravih i Audi nirvana kutije (Oz audio gore na slikama), to je zvučalo prijatno.
Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, NL. said:

Kolega @Pedjica i moja malenkost smo takodje posetili sajam. Bili smo u subotu popodne. Iskreno, očekivali smo više izlagača, a malo manje posetilaca... ali je bilo baš obrnuto :) . Pored toga, kao što je kolega @paja959 već napisao, bilo je dosta priče i predavanja, a mi nažalost mađarski ne razumemo. Budimpešta je lep grad, a nije daleko, pa je sve u svemu bilo super.

Sistem sa Marten Oscar trio (dijamantski visokotonac) i Engstrom ampom nam se dopao, gore je na slici pod nazivom L'auditeur (to je naziv firme koja distribuira).

Zanimljivo je svirao i sistem sa gornje slike u Blue sobi, sa Stenheim kutijama i Electocompaniet Nemo snagašima, ali su visoki tonovi bili malo prenaglašeni.

Očekivao sam više od najvećeg Harbetha, takođe sa Electocompaniet Nemo snagašima. Manje Harbeth HPL5 nismo slušali. Inače, meni se zvuk Harbeth 30.2 najviše dopada, to mi je pravi BBC monitorski zvuk koji volim.

Krivo mi je što nisam poslušao Kudos Titan 606, koje su planirali da priključe u nedelju, možda ih je Paja čuo?

U manjim sobama na spratu je bila neverovatno velika gužva i nije bilo vazduha, tako da se nismo dugo zadržavali.

      

hu,drago mi je da ste se protegli :cheers..manje vise koliko razumem nije bilo veliko razocarenje,gledajuci unazad,sigurno najmanji sajam je bio ove godine,i u sustini,barem po meni,slaba je bila ponuda...prevelike guzve su bile svuda,izuzetak su one malo vece sobe sto su bile:L'auditeur,Blue Room,Harbeth i ona sala sa Danley-ima,one manje sobe su uvek bile krcate,ventilacioni sistemi kao da nisu postojali :(...ne,nismo slusali ni mi Kudos Titan,vec Sensei sa Accuton drajverima (to je lokalna produkcija izlagaca) i Cabasse "kuglu"...Harbeth sam cuo i sa Jadis,i sa EC,al to nije moja soljica caja:heat:D,i nismo stigli na konsenzus oko njih cak ni unutar mog malog kruzoka kako smo bili,tako da ovo pitanje ostavljam otvorenim,u stilu,ne cujemo isto,preferense nam mogu biti razlicite,cak i unutar nekog uzeg drustva koje se redovito okuplja :cool:...ne znam da li ste stigli na onu drugu prezentaciju Core Audio/Sound Mania,to je bilo na potezu ulazak u centar/izlazak iz grada,to je bilo interesantno mene barem jako,i msm da je to bio najbolje iz ponude,doduse i tu se provlacila jedna tenzija-po mom ukusu,da to vuce na topliju stranu,dobra rezolucija,koja ne zamara,ali ostaje koherentno zvuceca...cena je tu verovatno prava sitnica :xmas...zasad koliko vidim po ovdasnjim forumskim reakcijama,best buy se cini onaj KLH Model Five i po drugima,kompresiona kutija,koja je stigla u plimi heritage navale (JBL,Tannoy,Wharfedale,Leak,Klipsch itd),kao nekadasnji korisnik AR-ki,adrenalin je kod mene malo proradio na visljem nivou,kao kad se sretnes sa poznanikom koga dugo nisi video :facehearts

DIY soba,sto sam pominjao,par fotki...

20221023_150333.jpg

20221023_150857.jpg

20221023_150948.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, NL. said:

Sistem sa Marten Oscar trio (dijamantski visokotonac) i Engstrom ampom nam se dopao, gore je na slici pod nazivom L'auditeur (to je naziv firme koja distribuira).

Parker Trio.

Oscar nema opciju diamond visokotonca - posto je skuplji od samih kutija :)

Link to comment
Share on other sites

Da, da, Parker trio...

btw nije baš blistao sa jednom, pa hajde da kažem rock numerom, koju smo prvo slušali (Melissa Laveaux - Calvatious). Ali smo kada smo sledeći put ušli krenula je klasika (kaže SoundHound da je to bio Riccardo Chailly - Rossini: 7 Overtures) ... i to je baš lepo sviralo!  

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, VU metar said:

Koju reč više? Jesu li "nastupili" Elipson Heritage xls 15 možda? Usporedba? 

ne,samo KLH model 5,i neki minimonitor sto se vidi do njega...celo okruzenje (ampifikacija/DAC/streamer ili sta li je vec bilo) nije bilo iz te tzv audifilisticke branse...to je bila soba od ovih izlagaca:

https://www.muzix.hu/klh

apsolutno vanhajperske komponente,bez fetisiranja toliko prisutnog u ovom sportu danas..zdrav,jednostavan zvuk...B)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Пајо, као свирају са бас хелпером? Нисам испратио ако си већ помињао

mene nikako da budem iskren...tresla se gora rodio se mis,prvo sa tim Philips CD 100,kojeg su dizali u nebesa u zadnje vreme (lovili neke primerke koje su bili iz pretprodukcijske faze,gde su prihvatista jos keramicka za chipove,pa je radjen tuning dodatno),pa je ampifikacija neka sa FET-om povadjenim iz neznam ni sam vec kog uredjaja,u SET varijanti...kad sam bio pustali Belafonte-a,ko da je imao stipaljku na nosu,e tako je zvucao glas Belafonte-a,i prideja  jos imao tampone u usima....soba do njih,je bilo isto sa sirokopojasnim (Oz Audio-Nirvana drajveri),isto su pustali Belafonte-a,nebo i zemlja razlika,u korist Nirvana drajvera...tu varijantu,ne u ulicu svoju,ne u kucu svoju,u naselje svoje ne bi pustio :D..nisam protivnik sirokopojasnih,ali kategorija Sokol radija...naravno,citam po komentarima,da je bilo,ko se odusevio njima...sad odavde klasicno razmimoilazenje misljenja,i to je to...nadam se da sam pomogao :cheers..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...