Jump to content


Cd za rezanje - razlicit zvuk


Ultravox

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

11 sati ranije, Iron man said:

jel rezes audio ili mp3 diskove?

Valjda je i mp3 audio? Rezem prvenstveno lossless flac format,eventualno mp3 320kbps ako bas nema flac. Mada naravno ima dosta fejk flac zapisa koji su ustvari mp3 ali imaju programi za prepoznavanje tih flac laznjaka. Trudim se shodno okolnostima da proverim...

Link to comment
Share on other sites

Kakav bre SCSI u 21. veku, pa to više ne postoji ni u serverima...:rolleyes: Stari, spori rezači će raditi kako treba sa starim medijima koji imaju organski sloj prilagođen jačini lasera i brzini rezanja iz tog vremena, s novim će se desiti upravo ovo što se pokretaču teme i desilo, da disk narezan malom brzinom preskače i ne radi kako treba jer je "prepržen".

Link to comment
Share on other sites

Još jednom - neće. Jel' trebam još jednom za eventualnu kontru? Neće.

Isprobano na Plextoru iz 2002. sa više nego nekoliko ove i prošle godine kupljenih Traxdata i Verbatim CD-Rova, na kojima piše x52 (a tako je valjda već 10-15 godina), što samo označava max. bržinu prženja, kao što je nekad davno bilo x8, x24 i sl. i ništa više.

Naravno, pretpostavka je pržilica u dobrom stanju, ne ona kojoj je vijek trajanja opasno pri kraju.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, miletrosak said:

Nema dobrog rezanja  diskova bez dobrog CDRWa,TEAC 516B,540,58E,552E 524E.

Takodje i bez dobrog programa iz tog vremena,FEURIO a i bez dobrog programa za proveru tacnosti snimka EAC.

 

Ja u starom računaru imam 524E. Nisam ništa na njemu narezivao verovatno dve godine. Prošlog meseca se ukazala potreba, pa sam ga iskoristio za narezivanje 2 cd-a.  Oznaka diskova je Verbatim cd-R 52X, Teac ga je bez problema rezao na 4X. Neuništiv rezač.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sten said:

Još jednom - neće. Jel' trebam još jednom za eventualnu kontru? Neće.

Isprobano na Plextoru iz 2002. sa više nego nekoliko ove i prošle godine kupljenih Traxdata i Verbatim CD-Rova, na kojima piše x52 (a tako je valjda već 10-15 godina), što samo označava max. bržinu prženja, kao što je nekad davno bilo x8, x24 i sl. i ništa više.

Naravno, pretpostavka je pržilica u dobrom stanju, ne ona kojoj je vijek trajanja opasno pri kraju.

Ne znam kako funkcionise kombo stari rezac/przilica+ moderni cd+ mala brzina ali znam da kod mene kombo novi rezac+ novi  cd+ mala brzina (2) daje skiping i neupotrebljiv cd.

Sad ima tu niz varijabli, mozda na +4 ili +8 ne bi bilo skipinga i zastoja ali ne bih bas da bacam cd-ove ako vec na+48 radi bez greske.

Link to comment
Share on other sites

Ne mora. Ali onda može tema ovako izgledati, jer nisu brzine tjerane u visine zbog snimanja glazbe. I odakle sad uopće x48 kad si govorio da pržiš na x24?

Isto tako, čudi me da ti pržilica uopće nudi te male brzine snimanja (x1, x2, x4) jer se sjećam kako su dogurali te brže pržilice već preko x40, tako su počele nestajati opcije s manjim brzinama prženja. Buraz mi radi s time, pa se sjećam da smo onomad malo pričali o tome. Koju uopće pržilicu imaš?

Mislim, sve u svemu malo previše kompromisa, toliko da je izbor medija postao gotovo nebitan, pogotovo što ti želiš "najbolje". Toga nema za malo novaca i za "baš me briga za ostalo" stav. Za uživanje u muzici ne trebaš potrošiti "hiljade i desetine hiljada ojra", ali kod onoga što imaš moraš se malo više potruditi da bi došao do "najboljeg" u tim nekim okvirima.

Link to comment
Share on other sites

Przim i na 24 i 48 i 52. Mislim,nije meni problem da sacekam malo vise przeci na 2 ili 4 ali ne vidim sta dobijam sa tim niti mislim da ima ikakav objektivan dokaz da najnize brzine daju bolji zvuk od onih najvecih a uz to rizikujem skiping i probleme.

Przilica Hitachi-LG GP57EB40 iz 2021 godine. Za rezanje tj przenje koristim program CDBurner xp . Izbor nizih brzina izgleda ovako, kao sto vidis imaju sve 1,2,4 itd...

 

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Ultravox said:

Meni je i ovaj Denon  od 450e krsten a ko zeli da trosi na hiljade i desetine hiljada ojra na hifu, to je njegova stvar. Kao sto rekoh ,nikakav skiping problem sa rezancima na +48 a u Bibliji ne pise da mora da se reze na +2 ili +4.😁

 

2 sati ranije, Ultravox said:

Przim i na 24 i 48 i 52. Mislim,nije meni problem da sacekam malo vise przeci na 2 ili 4 ali ne vidim sta dobijam sa tim niti mislim da ima ikakav objektivan dokaz da najnize brzine daju bolji zvuk od onih najvecih a uz to rizikujem skiping i probleme.

Przilica Hitachi-LG GP57EB40 iz 2021 godine. Za rezanje tj przenje koristim program CDBurner xp . Izbor nizih brzina izgleda ovako, kao sto vidis imaju sve 1,2,4 itd...

 

 

image.png

Sve znaš i to za male pare.

A temu si pokrenuo zbog ... čega?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ultravox said:

I zamalo da zaboravim. Nikad i nigde nisam napisao da zelim "najbolji" zvuk vec da trazim uslovno receno najbolji cd disk za rezanje a to su dve razlicite stvari.

Niti sam ja to rekao, ali dobro si stavio u navodnike jer si u prvom postu napisao "najbolji". Što točno, ti znaš, kao i svako tko je pročitao taj post.

A moj prethodni post se bavio upravo tim tvojim "najboljim", koje je zapravo neostvarivo ako ćeš gledati na stvari kao do sad i ne sagledavaš imalo širu sliku. Dalje se ne namjeravam ponavljati.

Sretno sa rješenjem, možda ti se ne čini tako, ali dobio si dovoljno korisnih savjeta, i za diskove i malo šire, da napraviš progres po željenom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...