Jump to content


ASR Review RAAL slusalica


Borko

Recommended Posts

24 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

ili katastrofalno neznanje ili zlonamerno urađen review

Или оба.

ASR је епитом "скандалозног" "новинарства".

47 minuta ranije, Majda said:

Mislim da je metodologija totalno pogresna.

Свакако. Нема икакве потребе измишљати топлу воду, нарочно након овог елабората:

https://web.archive.org/web/20160319074204/http://www.innerfidelity.com/content/headphone-measurment-proceedures-introduction-and-equipment

Нажалост, innerfidelity.com је мртав, али садржај је још увег доступан преко веб архиве.

А може и овако:

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, CoyoteKG said:

A šta mislite o review-ima Darko Audio?
Ja sam obozavao da gledam njegov YT kanal, ali zbog nekog celokupnog vajba. Svidja mi se kako prica, opisuje i slicno. Izbor muzike je vrh. 
Secam se i jednog snimka gde bas neke slusalice opisuje, setnjom kroz Berlin. Ne interesuju me slusalice ni malo, ali video je bio top.

Ali sam opet nekako mislio da iza tekvih review-a uvek postoji neki interes. Recimo nerealno mi recimo koliko Kef hvali i da je gomilu uredjaja od Kefa isprobao eto tek tako.

Mozda i taj Amir ima neke interese da pise tako.

 

Pa nije los u tom smislu izbora muzike i slicno. U tim prezentacijama moze se videti nesto cega nema kod proizvodjaca? Fotografije unutrasnjosti kako uredjaj izgleda u razlicitim okruzenjima itd... I to moze biti korisno. I naravno imaju neku verodostojnost u smislu da fotografisu dati uredjdju u kucnom okruzenju i u sistemu. Ali to je potpuno druga krajnost od onoga sto rade ljudi koji samo mere. Ipak kod njih mnogo redje postoji neka fotogtafija set upa kojom bi se porvrdilo da je uredjaj bio povezan u sistem merenja?

Bilo kako bilo ipak su recenzije casopisa koji su postojali i "pre interneta" najkompletniji.

Drugacija je struktura motiva jednostavno. Pojedinacni YT "recezenti" mogu da odluce da sutra prelinu aktivnost. Nemaju ni administrativne ni masu drugih obaveza koje imaju brandovi koji se bave izdavackim delatnostima. Racunaju na mnostvo pregleda i rekalme. Dok casopisi moraju da opstanu i da donesu neku zaradu koja ima poreklo sasvim druge vrste. Uz to je i veca odgovornost u svakom smislu...

Jednostvno ne mogu da se izjednacavaju privatni recezenti i formalni.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, InSides said:

Свакако. Нема икакве потребе измишљати топлу воду, нарочно након овог елабората:

Pa eto o tome govorim. :) Pri kraju clipa kaze da postoje cak vise razlicitih modela usne skoljke pa i sto je mozda vaznije, komora usta koja je povezana fizicki sa kanalima uha... Mozes zamisliti samo koje su azlike u odzivu sa i bez komore usta.

Ali generalno takvo "anatomsko" okruzenje se NE koristi pri merenjima.

Link to comment
Share on other sites

Ок, моје велико извињење свима а нарочито @Delija :cheers

искрено, хтедох још јуче да избришем написано али би то тек било чудно јер би остало оно што је колега написао, а ја се покајао (искрено)…па, да се не извлачим даље :D

у сваком случају, хвала @Ljuba што си ме решио те беде :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...