Jump to content


Preporuka za strimer (audio, video)


supermarkomare9

Recommended Posts

Imam dosta blu-ray fajlova koji većinski imaju DTS, DTS-HD MA audio trake, ali 30% njih nema ni DD ni PCM traku, tako da nemam zvuk na TVu preko koga gledam jer je Samsung izbacio DTS kao kodek kod te serije (TU 8500).

Zbog toga tražim neki "strimer, player", ne znam ni kako bih ga nazvao koji ima optički audio izlaz, 4k hdmi izlaz i koji podržava i DTS-HD MA i DD True HD, po mogućstvu bi bilo dobro ako postoji neka android varijanta, ili bar mogućnost da podrži YT, Netflix...

Planiram u dogledo vreme "update" sistema, tako da bih uzeo neku budžet varijantu ako postoji, ako nema nešto tako, onda dajte predloge šta mislite sa valjda...

Link to comment
Share on other sites

Radi, još dosta stikova i boxova tog tipa podržava, ali nemaju optički audio izlaz, tu mi nije jasno šta se dešava sa DTS signalom na primer koji takav uređaj pošalje u TV, da li će TV moći kroz optički izlaz da pusti sve kako valja..

Ima uređaja kod nas, trenutno mi je prvi pik Dune hd magic 4k, samo mi je interfej užas i radi na androidu 9, tako da se nadam da ima neko bolje rešenje. 😁

Link to comment
Share on other sites

Nakon par dana traženja idealnog rešenja odlučio sam se za Nvidia Shield Pro, podržava i iso fajlove i menije, chaptere itd... Odgovara mi interfejs i što je najbitnije, podržava DTS-HD MA i DD True HD sa USBa. Samo još da izaberem pojačalo preko koga će Shield slati signal u TV, za sada je u uzbor ušao Pioneer VSX 531 i Denon AVR X 520 BT, mada vučem ka Denonu jer je mlađi, videću još šta je najbolja solucija...

Kontaktirao sam podršku i Sonija i Panasonika, i od televizora koje bih mogao da pazarim (Sony do X85 serije i Panasonic sve do OLEDa, za oled nisam proverio) svi podržavaju DTS-HD MA i DD TrueHD preko eARC HDMI izlaza, ali nijedan ne može da pusti sve to sa izvora koji je povezan na USB, što je šteta... Verujem da je za većinu televizora ista siruacija. Isto važi i za jeftinije BR player-e (Sony do X800M2 i Panasonic UB-424 modela, za skuplje nisam proveravao)

Takođe nisam imao u vidu da digitalni optički izlazi mogu maks da puste DTS i DD, tako da sam bio u zabludi da može MA i True HD proći preko njega... Hvala na preporukama svakako. Dune HD Realvision 4k je dobra naprava samo mi je interfejs užasan, kao i na svim Dune HD uređajima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Možda će nekom značiti ako bude imao sličnu dilemu. Od poretanja teme do sada sam probao mnogo varijanti počev od Nvidia Shield-a koji mi nije odgovoarao zbog samih third party playera, tako da sam definitivno odustao od Android varijante. Završio sam na kraju sa Zidoo Z9X koji vrši funkciju svega što mi treba i softver je odličan, takođe podržava HDD 3.5 bez dodatnog napajanja. Raspored filmova/koncerata je vrhunski i BR meni radi iz iso fajlova bez greške. Tako da nema ništa bez media player-a samo ih muka naći kod nas :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...