Jump to content


Hi-Files Show 2022


Ljuba

Recommended Posts

Jasta - cujemo vrlo razlicito.

Auris zvucnici prvog dana i beli malci drugog dana - s obzirom na velicinu to zvuci vrlo impresivno sa "velikim" zvukom ali bas u naznakama, midbasa ima ali se cuje nedostatak nize.

AN i u cosku povremeno imaju problem sa bas reprodukcijom. Zato su i gurnuti u cosak, da soba pojaca donje fr.

Linn LP12 sam slusao sa podnostojecim kutijama ( Fyne, Dali...?? ) - klasican hi-fi zvuk, kakav se valjda ocekuje ali nista bas posebno. Pitam se kako bi Linn radio u drugacijem sistemu jer mislim da je vrlo kvalitetan zvuk u potencijalu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni nije zao sto nisam zatekao linn streamer sa Harbethom , jer to mogu kadgod, tu su u NS. Sajam je fantasticna prilika da se jednim klikom predstavi i room corection sistem i to sta soba moze da uradi od zvuka. U pogresno dimenzioniranoj prostoriji sam ga cuo sa i bez...slusati bez toga kad soba pravi problem je potpuno besmisleno. Reci cu samo da su svi koji su u malim sobama bili sa vecim zvucnicima mogli da spasu situaciju tako i da se nikome vise ne pravdaju. Ujedno prilika da se cuje sta nam sobe rade od zvuka. Nadam se da je to bilo prezentovano, kao sto je to uradio kolega NL nama koji smo culi njegove Linn sisteme. To je bila prilika da se to prezentuje sirem krugu ljudi. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Dragan Penev said:

Teoharov. Nemojmo biti neozbiljni. Ekipa je sjajna i nema potrebe da se nešto preferira, prezime je Teoharov. 

Cena 18.300 bez Pdv. 

Hvala i tebi na korekciji cene. Opusti se , nema potrebe za disciplinovanjem , smajli-šala-"štamparska greška" nekih kolega , ništa strašno .  Mada , posle ove cene - osmeh "kiseo".

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, paja959 said:

moze malo vise info oko ovoga? 

Ispravise me kolege, Fyne floorstanderi sa LP12 i Rega amplifikacijom. Svetlo je bilo priguseno vec, kutije su mi licile na Tannoy 😁 Svakako drugi primerak GB zvucnika na sajmu, pored AN. 

Zvuk je barem meni licno bio ravan, mikrodinamika slaba, poprilicno neuverljiv i dosadnjikav a miljama daleko od analognog smeka koji sam ocekivao sa LP 12 na izvoru. Slican osecaj sam imao sa Rega Elex R koji sam posedovao. Zvuk na granici distorzije, tanak poprilicno u mom set-up. Gotovo identican utisak sam stekao i sa tim Fyne zvucnicima bez obzira na LP12 koji je trebalo da vernije docara vinyl-nu prezentaciju na koju sam navikao na entry gramofonu koji posedujem i slusam.  

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, anubisgrau said:

ptičica mi je šapnula da je radiša ponovo, kao i na svakom sajmu, poslao po burek i jogurt kompletnu konkurenciju 

a niko da ga pomene....

Mogu da se složim. Od onog što sam čuo na ovom show-u, jedino Audionote setup bi mogao da slušam.  RAAL slušalice sa pripatadjucim ampom su mi takodje zanimljive ali to je potpuno druga tema. 

Što neko pomenu, zvuk više nije ni važan, lepo je da se nešto dešava. Sve pohvale za organizaciju.

Link to comment
Share on other sites

Slicno razmisljamo. Audionote zvucnik je imao najslusljiviji i najbolje definisan zvuk, dobar bass, pun srednji ton koji bih mogao i kuci slusati ... ne racunajuci najskuplji sistem. Iako i tamo Marteni dominiraju lampe su ih utoplile koliko treba. Razumem i da to ljudi vole, to je tzv. moderan zvuk. Ja sam "demode". Volim da zvucnik moze sve da reprodukuje i ne trazi samo "savrsene snimke". Na mnogim takvim sistemim gitara zvuci kao kazna za usi ...imao sam ih predugo i sam ...izem ga ako mora da pazis sta slusas.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green said:

Hvala i tebi na korekciji cene. Opusti se , nema potrebe za disciplinovanjem , smajli-šala-"štamparska greška" nekih kolega , ništa strašno .  Mada , posle ove cene - osmeh "kiseo".

 

Kako kažu... Kiselo grožđe... Jeste, žestoka cena. 

Hifi je otišao u nebesa sa cenama, na našu žalost. 

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, Dubwiser said:

Ispravise me kolege, Fyne floorstanderi sa LP12 i Rega amplifikacijom. Svetlo je bilo priguseno vec, kutije su mi licile na Tannoy 😁 Svakako drugi primerak GB zvucnika na sajmu, pored AN. 

Zvuk je barem meni licno bio ravan, mikrodinamika slaba, poprilicno neuverljiv i dosadnjikav a miljama daleko od analognog smeka koji sam ocekivao sa LP 12 na izvoru. Slican osecaj sam imao sa Rega Elex R koji sam posedovao. Zvuk na granici distorzije, tanak poprilicno u mom set-up. Gotovo identican utisak sam stekao i sa tim Fyne zvucnicima bez obzira na LP12 koji je trebalo da vernije docara vinyl-nu prezentaciju na koju sam navikao na entry gramofonu koji posedujem i slusam.  

okej,msm da je tu doslo do nesretnog uparivanja,kao i kod NAD+Triangle (kako citam medj redovima)...tiket(i) za igru staklenih perli :beer

Link to comment
Share on other sites

NAD + Triangle naporan za slusanje, ne na duze nego na 10-tak minuta koliko sam proveo u 4 Audio sobi. Bio je sam pocetak sajma, prazno i rekoh da poslusamo... Stoji da je prostor prazan bez mobiliara a i puniji bi bio preveliki "zalogaj" za gabarite zvucnika. Cak i da im sve navedeno oprostim - zvuk koji bih zaobisao i za 3x manje novaca nego sto se za njih trazi u kompletu. 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Arn said:

Koji Dali zvučnici su bili? Nažalost, bio sam samo jedan dan i to relativno kratko. 

Нисам неки пратилац Дали звучника, ако се добро сећам Оберон 9 или тако нешто

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dubwiser said:

NAD + Triangle naporan za slusanje, ne na duze nego na 10-tak minuta koliko sam proveo u 4 Audio sobi. Bio je sam pocetak sajma, prazno i rekoh da poslusamo... Stoji da je prostor prazan bez mobiliara a i puniji bi bio preveliki "zalogaj" za gabarite zvucnika. Cak i da im sve navedeno oprostim - zvuk koji bih zaobisao i za 3x manje novaca nego sto se za njih trazi u kompletu. 

 

ove najnovije ne poznajem,inace su problematicni za uparivanje+ fake datasheet sto vec decenijama daju za svoje zvucnike:

https://www.stereophile.com/content/triangle-antal-40th-anniversary-edition-loudspeaker

neki MF,recimo 6Si uz neku pitomije zvucece kablove tipa Goetz AG,Siltech srebrni,bi verovatno ispravili krivu Drinu..

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

На њих сам и мислио. Нисам могао да верујем колико лоше 

Ja nisam mogao samo u cenu da poverujem. 🤣

Dva jeftina mala tzv. fullrange driver-a u nekoj neobičnoj kutiji. A i to može da se napravi da zvuči bolje, stavi se na OB i doda neki jeftini bas helper. I to bi sviralo siguran sam vrlo pristojno za male pare jer ti driver-i nisu tako loši, relativno su popularni, samo da im se omogući da pokažu to što mogu.

Link to comment
Share on other sites

Pinki je video Nagru...😀 kako je forum živnuo kad su na red došla stručna mišljenja o sistemima od milion evra...čitava poplava znalaca kako muzike tako i hajfaja...tokom godine promaja na temama...ajd živnite malo i van sajma, paučina se polako hvata na forumu...

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo nista, za prosli sajam je bilo 10+ strana nakon zavrsetka.

 

Meni su se zapravo jako dopale AN kutije, sem tog nedostatka u basu, povremeno.

Savine horne - nekako je to bill malo ....pa muljavo ali ne znam sta je razlog tome.

 

Sem toga nisam bas pravio gradaciju "sta je najlosije", gore napisano nemojte citati u tom kontekstu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...