Jump to content


Hi-Files Show 2022


Ljuba

Recommended Posts

Nagra/Marten sistem je sigurno najbolje zvucao kao sistem,najprijatnije i najnormalnije kao sto i treba da zvuci kucni sistem.Na stranu sto je  cena takvog zvuka desetinu i vise puta veca nego sto bi trebalo da bude.

Teoharov je po meni zvucao daleko losije nego 2019god.kad je bio osvezenje na sajmu.

 I dvosistemski i podni zvucnik bili su sjajni.

Ovaj novi dvosistemac kao da je  konstantno bio pod loudnessom.

Ostali sistem nisu dali zvuk za neki ozbiljan komentar.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 2.10.2022. at 14:06, srdjan_cvetkovic said:

RAAL fenomenalan.

Teokarov sjajan zvuk, meni najbolji i to je nešto što bih uzeo i eventualno zamenio za svoj sistem.

Nagra sistem odličan, ali nije za nas smrtnike, meni lično preskupo za ono što sam čuo.

AI dobar, fin zvuk, ali to već imam kod kuće.

1FC4B504-E6DE-4D7E-A4DF-E4043CCC18D6.jpeg

Опрости што сам ти скратио пост, избацих све у вези кредита….

Само у једној ставки се слажемо, RAAL савршен и најскупљи и мање скуп уз њихову перјаницу слушалица. 
 

Теоxаров бескрајно забаван али далеко од правог Хи Фи-а, нимало неутралан тј.реалан.

Награ/Мартен Мингус прави хајенд и толико реалан да сам први пут заиста уживао на сајму посвећено слушајући - овај систем из два пута по сат времена. 
Након овог и Ациних (РААЛ) остало било неслушљиво.

Морам да издвојим Аурис са малим белим звучницима као допадљив звук и Сондек грамофон уз Линн Селект пре али и не комплетан систем.

АИ имао убедљиво најјачи тепих.

Све у свему, први пут сам се наслушао (Награ/Мартен - РААЛ) музике.

Уједно код Слобе Швајцарац одрадио мушки посао пуштајући савршене плоче и по квалитету и по избору музике онако како је најбоље могао - по једну ствар са сваког албума уз заиста разноврсни избор жанрова и продукције на шта је систем имао савршен одзив и показао прилагодљив карактер верном репродукцијом. Чуо сам гласине да је овај систем добар али стерилан - заиста не знам шта је ту било стерилно? Што @srdjan_cvetkovic рече (болдовао сам квотовано) мора да ови што мисле да Награ/Мартен систем није показао врхунски звук имају и боље код куће :lol: и да, звучао је баш онако како треба, из звучника а не тамо неких 7 метара иза :D, а нисам ни морао да се ломим да тражим свитспот :)

Остали осим Теокарова сморише са избором музике.

Е да, Сретеновић јако солидан уз одсуство високих али чврсто и карактерно.


Позитивно да смо након две године успели да збацимо беду од изолације са грбаче.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, InSides said:

Имајте бре милости, празан ми новчаник!

Zato i nisam bio ekspresivan 😁 s obzirom da si ljubitelj slušalica, a i da ti Aca nije baš predaleko, vredelo bi da odeš da ih probaš, jedinstven osećaj imamo par istih slušalica (ako ne grešim K1000 I 340icu), ove RAAL su prosto nešto totalno drugacije. 

Link to comment
Share on other sites

Solaja je genijalac !

Veceras ga ispitah malo za pojacalo.

Single End Parallel ali...

6V6 u paraleli sa EL84 !

Ulaz i drive su mislim takodje u paraleli , ECC82 i 6SN7.

Da ne razumete pogresno - nije to da biras hoces li jedno ili drugo vec stalno rade paralelno.

Ingeniozno, visa matematika za mene, rekoh mu.

Link to comment
Share on other sites

Evo par utisaka od mene noob-a :D

Ja nemam predstavu koliko šta košta i šta je šta. Išao sam samo da slušam.

 

- Nagra

Mnogo mesta prazno pa

- Teoharov 

Ostalo mi ništa nije privuklo pažnju.

 

Nagra je nešto što sam zamišljao kako zvuči neki dobar setup. Lik je puštao predobru muziku. Par puta sam se baš naježio bukvalno. Shazam mi je radio jedva čekam kući kod mene da pustim da vidim kako će zvučati.
Luis Armstrong kao da je oživeo i pevao tu ispred nas. Impresioniran sam. Tu sam sat vremena stajao i slušao. Zapanjen sam kako tako veliki zvučnici mogu svirati dobro u tako maloj prostoriji. Još mi se svidelo što ih nije odvrnuo. Tiho su svirali, taman po mom ukusu.

Tek kad je pustio...

Symphonie fantastique, Op. 14, H 48: V. Dream of a Witches' Sabbath by London Symphony Orchestra & Sir Eugene Goossens

...onda sam poželeo da ipak bude glasnije. Od ove stvari sam se naježio.

To sam sva sreća na kraju slušao. Posle toga otišao na drugi sprat i izgubio volju da slušam bilo šta, a i već je prošlo 18h, nije ni bilo za slušanje.

Kad sam izlazio pitao sam tu nekog iz organizacije koliko košta taj Nagra sistem i reče 600-700K. Da je samo gramofon plus neka glava 150K. Nisam imao predstavu. Jeste to skupo i to nije za nas ali prava sreća što je moglo da se sluša danas, da doživim taj zvuk.

Sad mislim da je sve ispod toga bacanje para 😂. Moram brže da radim da zaradim to.

 

Ostalo što sam slušao, sam shvatio koliko u stvari volim svoj setup :D. Sve nekako brundalo, izbor muzike loš. gramofonske ploče pucketaju strašno, nije mi jasno što nisu bacili te ploče nego kvare utisak.

 

Jedino što mi je bilo primetno bolje od ovog što imam kući je taj Teokarov. Lik koji je tu bio je puštao dobru muziku. Uživao sam i tu. To je bilo neposredno pre Nagre. Nisam sedeo baš na najboljem mestu ali bilo je super. Stalci su vrh :) Baš me zanima koliko taj setup košta.

 

 

Iznenadilo me koliko je bilo i devojaka. Neke čak i same, nisu bile samo kao pratnja.

 

Jedina stvar koja mi se nije svidela je to što ljudi nisu nemaju baš puno obzira. Drugačije sam imao mišljenje o audiofilima, jer par njih koje sam upoznao ovde na forumu su baš fini i kulturni ljudi..

A ovamo... uđu u prostoriju i ćaskaju i smetaju drugima. Baš nije moglo od njih da se čuje ništa. Drugačije sam zamišljao ovakva dešavanja... uđeš, odslušaš, ne smetaš, pa na holu pričaš i razmenjuješ utiske. 

 

Link to comment
Share on other sites

Soulines gramofon, u okviru sistema, meni se najvise dopao u smislu reprodukcije, takodje PE / Hanna. Nagra svakako.

 

Nego bio sam juce u velikoj sali gde je svirao Sonus Faber lifestyle aparat a sve ostalo je za gledanje.

Pomalo besmisleno a s druge strane kod Slobe je paklena guzva bila.

Najbolji sistem smesten u osrednju sobu.

To je jedina zamerka organizatorima, sem toga drago mi je sto je sajma bilo.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Krca44 said:

Pomalo besmisleno a s druge strane kod Slobe je paklena guzva bila.

Najbolji sistem smesten u osrednju sobu.

Осредња соба му ништа није могла, ето доказа да се остали излагачи без основа годинама жале на собе у Холидеј Ин-у, а могли би да поправе сопствени сетап (не мислим на појединачне компоненте).

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, pollux said:

Zato i nisam bio ekspresivan 😁 s obzirom da si ljubitelj slušalica, a i da ti Aca nije baš predaleko, vredelo bi da odeš da ih probaš, jedinstven osećaj imamo par istih slušalica (ako ne grešim K1000 I 340icu), ove RAAL su prosto nešto totalno drugacije. 

Баш сличност са K-1000 (бар логистичко-конструкциски) је оно што ме заинтригирало.

27 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Nije Zaječar preko mora, plus može da se natenane poslušaju kako treba, a Aca će domaćinski da ugosti.

Дам Аци пар дана да се одмори након сајма, и зовем. :D

23 minuta ranije, ab said:

Није то неки проблем, само завучеш руку дубље у пџе :D

Или пробијеш рупу у џеп и рука право преко те рупе у банци. :D

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Dragan Penev said:

Bele zvučnike prave dečaci iz Beograda, sa Ceraka. Miki Auris ih je pozvao da im se pridruže u sistemu. 

Zvučnici su odlični. Uzeo sam kontakt, kome treba neka mi piše poruku. 

Hvala na informaciji, izgleda da su momci napravili super uređaj. Zadovoljan sam sa onim što imam, nego razmišljam na glas da bih pre razmišljao o zvučnicima kućne radinosti no brendirana konfekcija pod pretpostavkom da je to niži cenovni rang.

 

Čudi me da nije bilo interesantnih imena npr. Neat, Spendor, Kii Audio, Cabasse i tako dalje...

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, CoyoteKG said:

Ostalo što sam slušao, sam shvatio koliko u stvari volim svoj setup :D. Sve nekako brundalo, izbor muzike loš. gramofonske ploče pucketaju strašno, nije mi jasno što nisu bacili te ploče nego kvare utisak.

Jedina stvar koja mi se nije svidela je to što ljudi nisu nemaju baš puno obzira. Drugačije sam imao mišljenje o audiofilima, jer par njih koje sam upoznao ovde na forumu su baš fini i kulturni ljudi..

A ovamo... uđu u prostoriju i ćaskaju i smetaju drugima. Baš nije moglo od njih da se čuje ništa. Drugačije sam zamišljao ovakva dešavanja... uđeš, odslušaš, ne smetaš, pa na holu pričaš i razmenjuješ utiske. 

Номо” тако, неки одвојили своје виниле ал’ кад су видели шта Швајцарац врти кренули да их сакривају :lol:

А о овим сподобама које уђу у слушаоницу да чаврљају, по њиховом изгледу ваљда видиш о чему је реч :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, CoyoteKG said:

Jedina stvar koja mi se nije svidela je to što ljudi nisu nemaju baš puno obzira. Drugačije sam imao mišljenje o audiofilima, jer par njih koje sam upoznao ovde na forumu su baš fini i kulturni ljudi..

A ovamo... uđu u prostoriju i ćaskaju i smetaju drugima. Baš nije moglo od njih da se čuje ništa. Drugačije sam zamišljao ovakva dešavanja... uđeš, odslušaš, ne smetaš, pa na holu pričaš i razmenjuješ utiske.

Ja sam upravo zato danas došao nešto pre 12h, kada još uvek nije bila velika gužva, pa sam koliko toliko bez nekih većih smetnji poslušao ono što me je zanimalo.

Ne mogu da se požalim na ljude koji su bili u sobama kada sam bio i ja prisutan, svi su ćutali i slušali.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ab said:

Осредња соба му ништа није могла, ето доказа да се остали излагачи без основа годинама жале на собе у Холидеј Ин-у, а могли би да поправе сопствени сетап (не мислим на појединачне компоненте).

Pa ne njemu ali bila je stravicna guzva oko stolica. S obzirom na posecenost i kvalitet zasluzuje sistem i mi, posetioci - vecu prostoriju.

Link to comment
Share on other sites

Šteta što je Nagra room bila nepodnošljivo tiha. Federerov zemljak je nonstop išao po sobi i kao pojačavao smanjivao. Ulazio sam 10 puta i nažalost nisam dočekao da čujem nešto što nije ploča. 

Dynaudio sam bio nekoliko puta ali taj zvuk prosto je toliko bio loš da je neobjašnjivo zaista. Konkretno ženski vokali su bili očajni. I povrh svega, kutije su ružne do bola.

Teoharov je toliko muzikalan bez obzira što možemo da pričamo o neutralnosti, bojenju. To je ono što bih ja stavio u sobu i slušao danima.

Link to comment
Share on other sites

Meni je utisak dana magnetofon kod Save Velikinca. Jako zanimljiv zvuk. Teoharov je napravio neverovatno dobru sveukupnu prezentaciju, i njegov sistem je bio ubedljivo najmuzikalniji danas. Fino sviraju i Haberthi kod Novosađana, a od gramofona mi se najviše svideo Igorov (soullines). PSB Passif 50 pogonjeni nekim NADom su takođe jako prijatni za slušanje kod 4Audio. Auris je imao interesantan setup sa malim belim Tahion zvučnicima (ekipa sa Ceraka), izuzetan zvuk, naročito s obzirom na dimenzije. Nagra nije ostavila neki utisak, verovatno sam naišao u pogrešnom trenutku. Sve u svemu bilo je super.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...