Jump to content


DAC for cd player


Aoxomoxoa

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Da ne bih otvarao novu temu, planiram unaprediti moj sistem. DA convertorom ( možda ili samo promjenom cd player a) 

Koristim kao izvor cd harman kardon 7500mk2, koji je u toj srednjoj klasi odradjivao dobar poso i svira zanimljivo. Pre toga sam imao Denona dcd1420 koji je po kvalitetu zvuka u istoj klasi. 

Bila mi je zelja kupiti sony es  cd iz više klase sa dva trafoa  kao što su iz serije 7xx ( 777, 709, 707) ili iz  serije 5xx(505,559), sa obzirom da laseri istih nisu više nabavljivi a uređaji su sa početka 90, postavlja se pitanje da li uzeti tako nesta. 

Sa toga sam resio možda uzeti DAC po prvi put , pa bih zamolio iskusne za savjet. 

Polovni uređaji samo, nema se para za novo do nekih 500e, možda i probije malo tu granicu ako stvarno vredi. 

Muzika bi se pustala sa cd player a, koji bi služio kao transport a ponekad i PC komp. 

 

1.Da li je slušao neko north star design model 192? Vidim ima i transport za njega da se kupi onda probija granicu ali ako stvarno vredi 

2.Kako bi on bio u poredjenju sa Hegel 11? 

3.Ili možda još tariji od ove gore PARASOUND DAC 1500 

4. Vaš predlog 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala na odgovorima,

Samuraj da li si uporedio ovaj Sony CDP-X55 es sa nekim dakonverterom? 

Ja sam gledao na kupujem, prodajem  pre 3 nedelje Sony CDP-X505 Es I mislim da je bio x559 za nekih 300e jedan bez daljinac I nije imao drvene strane a ovaj drugi nekih  400e bez daljinac sa drvenim stranama u silver varijanti. 

Sony iz x7 serije se skoro nije pojavljivao ali predpostavljam da ga ima u prodaji na KP. 

Ovo nije sam vrh  Sony cd player, video sam da imaju onu R seriju koja je bila daleko skuplja, u ono vreme početkom 90 te Sony CDP-R10 je bio 18.000 DM dok je recimo sony x707 bio 3500dm. 

Naravno ovaj iz R serije ne planiram uzeti jer je overkil za mene i nemam para za tako nesta a pitanje da li je neko imao na ovim prostorima taj komad. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima cena sa tim da si rekao da nisi video nesto takvo u drugom dacu. Spominjao si i odvojen analogni i digitalni, sto ima jos dacova, ali mojo ga je bas odvalio. Kako sam skapirao iz citanije, to je pobakrenje ne bakarno. Sustinski, estetika. 

1 sat ranije, srdjan_cvetkovic said:

Bezveze ih je porediti, pošto ih deli bezmalo 30 godina tehnološkog napretka.

Nidje blizu cilja mog posta, i samog komentara na ironov post. 

Link to comment
Share on other sites

 Ajde @Samurai malo da razmislis o tome sto si napisao, da ne bi ti isao na pauzu od foruma? Ne mozes na forumu da kazes drugom clanu "ne moras da komentarises", ili da budes drzak. Ako ti se necije misljenje ne svidja, slobodno odgovori argumentima - ali te fore ostavi za drustvo u kraju ne za forum.

 Takodje, @Delija , nemam nista protiv odgovora, ne mislim da nisi u pravu ali to sto te zabolelo sacuvaj za sebe. Znam da znas da se lepse izrazavas, pricali smo uzivo - ajde ako imas problem stisni dugme i bez vulgarizama.

Link to comment
Share on other sites

Deal. Obraticu paznju na recnik.

 

BTW, sasvim slucajno se "reklamira" upravo ono sto se prodaje... :rolleyes:

https://m.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/brutalan-high-end-sistem/oglas/143377425#mhs0-1667350269142

 

Monoktistal bolje da ne pominjem - sa sve "vrhunskim" Nakamichi konektorima... 🙃

https://m.kupujemprodajem.com/audio/kablovi/mono-crystall-high-end/oglas/143377512#mhs0-1667350239558

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvi je počeo dotični da glumi mangupa,pa je napisao uvredljivim tonom "zabole me", tako da sam ja samo reagovao na to. Znači sve je bilo normalno dok me dotični nije potkačio,na čega sam ja reagovao,iako sam se ustručavao.

Ni sa kim ovde nisam imao lošu komunikaciju osim sad i to posle uvredljive reči meni upućene. Znači li to da ne smem da se branim kad me neko vređa,nego treba da ćutim i trpim???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...