Jump to content


DAC for cd player


Aoxomoxoa

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

44 minuta ranije, zek said:

Ne gledaj u cenu, ovde je u pitanju ”stari” čip za koji kažu da mnogo dobro svira (bilo bi naravno bolje da je PCM63).:rolleyes:

Slušao baš to sokoćalo, ne može da priđe ovom najjednostavnijem NOS AD1865 što ga upravo slušam. A NOS PCM63 je još  par stepenika iznad.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Dragan Penev said:

Može da pita na forumu, daće mu kolege na probu? 

Jesmo neka ekipa ili ne?

Upravo na to sam mislio, ja sam svoj vec ponudio...a i od prodavaca bi robu trebalo traziti na probu. 

Ifi dac mi se takodje svideo, ne secam se vec modela ali 400-500eur.. imao je takodje vrlo slusljiv zvuk i nije mnogo odskakao od gramofona. Mislim da je to dosta bitno kad imas i gramofon u sistemu. Uvek mi je ta prevelika razlika u karakteru zvuka smetala, pa makar i bolje bilo.Nit bolim da me nesto streca, nit uspavljuje pri promeni izvora.

Rega dac takodje ima taj karakter koji meni prija, vrlo malo modernijeg zvuka od mog. Kum je prezadovoljan njime, a bio je navikao na zvuk starih PHILIPSA sa 1541..

Enivej mislim da ces svakako napraviti velik iskorak, secam se komentara nekih zakletih gramofondzija da mi gramofon ni ne treba uz takav digitalni izvor.. i sad ja to slusam naizmenicno kad mi se sta hoce bez preterane promene karaktera i raspolozenja. Ipak su ti stari plejeri prevazidjeni i dobije se puno na finoci i prirodnosti zvuka dodavanjem dac-a.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih tu isao po Topping D90SE:

https://www.amazon.de/D90SE-ES9038PRO-Balancde-PCM768kHz-Bluetooth-Schwarz/dp/B09783GZ4W/ref=sr_1_2?adgrpid=72556256058&gclid=EAIaIQobChMIx6bBwqye-gIVjbLVCh1r8ghiEAMYASAAEgIQSPD_BwE&hvadid=596152602958&hvdev=c&hvlocphy=9062727&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=11260014688265077385&hvtargid=kwd-1448291005567&hydadcr=475_2595487&keywords=topping+d90+set&qid=1663504457&sr=8-2

Uklapa se u budzet a ima sve moguce sikane koje uopste postoje. Interesantno je da se na ove kineske sprave ne placa carina u EU - valjda zato sto Kinezi deklarisu sve ove naprave na cenu od 100 eura. Transport je ionako uracunat u cenu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Rega dac takodje ima taj karakter koji meni prija, vrlo malo modernijeg zvuka od mog. Kum je prezadovoljan njime, a bio je navikao na zvuk starih PHILIPSA sa 1541..

Procitao sam povoljne kritike...a onda se javi lik da je sa M2Tech Young-om dobio isti audiofilski zvuk,ali sa cvrscim basom,i sl.

Da li neko ima iskustva o razlici kockice i Young-a?

Ponavljam,interesuje me samo kao externi dac za cd pleyer.

Link to comment
Share on other sites

Young MK1 je za klasu bolji od M2Tech kockice, kada se sve 4 upregnu tu su negde kao Young, ali je i cena tu negde.

Sa napajanjem, originalnim ili neoriginalnim, Young je bolji od kockica.

Young MK2 je drugačiji od Young MK1, jer je i drugi DAC čip u njemu. Za moj ukus, nešto definisaniji i bolji, da imam MK1 ne bih menjao za MK2.

Young MK3 je dosta bolji, ali i dosta skuplji, ne viđam ga baš mnogo kao second hand, a cena bi bila tu negde oko tvog budžeta. Ovaj model nisam slušao, ali sam čuo mišljenje ljudi čiji stav cenim.

Young MK4 nisam slušao nikada, niti imam posredne informacije o tome kakav je zvuk, u pitanju je aktuelan model.

Generalno, Young je fina sprava, koji god da je u pitanju, mnogo bolji zvuk sa eksternim napajanjem, slušao sam MK1 i MK2 sa i bez napajanja, dosta bolji zvuk je sa napajanjem (napajanje je bilo DIY, mislim da ga je radio Impuls).

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, InSides said:

Well... када би ја трошио 1,500е, послушао би нове плејере у тој ценовној групи.

mislis li da ce mu neki od dansanjih plejera od 1500 eura dobro da mu sviraju psihodelicni rock iz '60 ?..neki Jefferson Airplane,Gratefuld Dead,Love itd iz tog doba...imas neki konkretan predlog ?

kao fotografu,ovo ce ti mozda biti jasnije..

Over-sharpened image.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, paja959 said:

mislis li da ce mu neki od dansanjih plejera od 1500 eura dobro da mu sviraju psihodelicni rock iz '60 ?..neki Jefferson Airplane,Gratefuld Dead,Love itd iz tog doba...imas neki konkretan predlog ?

Делимично везана анегдота. Када сам на почетку своје "аудиофилистичке каријере", има томе 20+ година, отишао код највећег локалног аудио дилера, било ми је строго забрањено да пуштам дискове електронике које сам тада носио (рецимо Orbital) на најскупљем систему који су имали.

Изговор је био "овај је систем строго за free jazz".

20+ година касније, ја уствари слушам free jazz, и имао сам прилике послушати исти тај систем са том музиком, и то је било сра*е неопевано.

Али добро, није реч о мени.

Поента ми је била, ако је циљ репродукција аналогна фотографском доказу, не би требао да тражи икакав "нови" дигитални извор у тој ценовној класи.

Ја би се питао зашто не користити 614 и његов интерни DAC. То је TDA1543 чини ми се?

Link to comment
Share on other sites

Par predloga...

Sondekov Linn Numerik DAC, je po meni dobra opcija za to što se traži a verujem da bi se dogovorili i oko probe,

Thorens TDA2000 DAC, prodavao ga je Ferenc Lazar, mislim da je još uvek aktuelan, to je odličan DAC, jako muzikalan i fluidan zvuk,

Acoustic Invader stari DAC ako negde nađeš je odlična opcija ili jednostavno pozvati Giđgu pa se dogovarati dalje (malo je preko budžeta ali je nov).

Jedan savet iz ličnog iskustva, sa malim kutijama ne treba ići na previše utegnut bass, rizikuje se da na kraju zvuči tanko i suvo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...