Jump to content


DAC for cd player


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Doslo je vreme da se kompletira sistem. Trenutno u opticaju:

1. Gramofon Technics SL150/Rega RB303/Ortofon 2MBlack/Rega Phono mk3

2. Pojacalo Unison Research Simply Four

3. Zvucnici Harbeth P3esr

---------------------------------------------

4. CD Philips CD614/M2Tech evo dac kockica.

Upravo mi ovde treba pomoc oko dac-a.

Znaci DAC samo kao eksterni dodatak cd plejeru sa digitalnim izlazom.Nema potrebe za opcijama za kompjuter,tv,slusalice,predpojacalo...

Budzet bi bio oko 1.000e za novo/polovno.

I,naravno,treba da svira bolje od kockice.

Svaki savet je dobrodosao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imaju, ali ja ne bih razmišljao u tom pravcu, pošto investicija ne opravdava dobitak.

Prvo, tebi ne bi bio potreban USB2SPDIF konverter, jer ti verovatno sa CDP ide signal preko coax na DAC. To je jedna komponenta manje.

Morao bi da uzmeš Clock i baterijsko napajanje. Obe komponente nisu baš na izvolte na second hand tržištu i ne bi te izašle manje od 300, i to ako neko prodaje kao combo (ja ni slučajno ne bih dao više para). Pri čemu imaš ozbiljnu opasnost da kupiš baterijsko napajanje sa problemom koje je budženo.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, petarjovic said:

Acoustic Invader DAC

1. i 2. Oktobar sajam u Holiday Inn, pregledaš i obidješ sve, poneseš taj som evra i iskoristiš sajamski popust.

Za staru verziju Dac-a je blizu sa budzetom,  dok za novi koji ce biti na sajmu bogami tesko...trebace tu kreditčić.

Link to comment
Share on other sites

Za “mićka” bih gledao (i probao) Chord DAC-ove, nisu jeftini, mogu da se nađu second hand (ne tako lako) i kao što rekoh, i “deda” model CuteHD delje tu kockicu, testirao 1:1.

Noviji su za koplje i više bolji (ali i skuplji). CuteHD je negde oko 400-450€, polovan najnoviji model (ako se nađe) je tu oko 1k€, možda malo više.

Npr. CuteHD svira tu negde kao DAC u Devialet Expert 200, i to sam poredio 1:1, zato sam ga i prodao (istog dana kada sam ga oglasio).

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je interesantan, mogu ti doneti kad bude hifiles show moj Linn Numerik da probas, to i jeste bas dac za CD..iako ima dva ulaza ako zatreba jos nesto prikaciti. Cijena je prava sitnica(350eur) za ono sto zvucno nudi. Ja sam svoju CD kolekciju upetostrucio u par godina kad sam njime apgrejdovao svoj Phillips. Nije napadan za usi, tako da bi ti mogao leci uz gramofon kao glavni izvor. Meni su naspram njega vecina dac-ova i narocito CD plejera koje sam uporedio bili agresivni ... ostace para za pola metra ploca 😄

Link to comment
Share on other sites

Ovde mogu da se složim sa Milanom, DAC-ovi su neslućeno napredovali u odnosu na prve komercijalne sa početka ‘80., ali ono što je tada napravio Philips sa njihovim CDM transportima, do dan danas je neprevaziđeno.

Možemo da polemišemo o tome da li je ostatak elektronike i dalje na nivou, ali transport iz tog vremena, sa laserom koji čita kako treba, je i dalje nenadmašan.

Upravo slušam jedan takav koji je u Meridianu, guta sve živo, zvuk bolji nego što se čuje kad pustim rip CD-a…u oba slučaja DAC je iz Devialeta.

Link to comment
Share on other sites

Dok ih je Philips radio te velike i skupe firme se uopste nisu ni trudile da ista bolje ili drugo stave u svoje skupe modele CD plejera. Zapravo ih je jako malo i razvijalo svoj transport. Da ih Phillips pravi i danas bi ih te nobles firme koristile, stampa to naglasavala u pesnickim opisima i mi bi ih hvalili. Tako da ako radi, samo napred.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...