Jump to content


Gde nabaviti originalne BR koncerte/muziku u Srbiji?


supermarkomare9

Recommended Posts

5 hours ago, Ljuba said:

Ostalo nama 15ak koncerata od Eagle Rock Entertainment produkcije. Novi, neotpakovani... Javim za koji dan koji su... 

Važi, čekam listu.

 

Inače hvala na predlozima, ali baš slab izbor svuda... Najbolje rešenje koje sam našao je čovek koji ima originale, baš veliki izbor, samo mi kopira na HDD, nije neko rešenje, ali je kvalitet 1/1, svakako trenutne diskove koje imam ripujem na eksetrni hard i tako gledam dok ne proširim kolekciju i nabavim BR player...

Link to comment
Share on other sites

pokretacu teme,

koji sistem je u pitanju za slusanje BD koncerata?

14 sati ranije, supermarkomare9 said:

 

 

  Najbolje rešenje koje sam našao je čovek koji ima originale, baš veliki izbor, samo mi kopira na HDD, nije neko rešenje, ali je kvalitet 1/1, svakako trenutne diskove koje imam ripujem na eksetrni hard i tako gledam dok ne proširim kolekciju i nabavim BR player...

Ovo je sasvim korektno resenje. Jesi li ti licno video da su to kupljeni BD diskovi? Ili su konceti iz RU prodavnice, gde nas vecina kupuje. :)  Razumem potpuno zelju da kupis BD player. Imam ga i ja licno.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Delija said:

Na cemu konkretno?

Evo primer, imam original Gilmur Pompeju koja zauzima oko 40gb po disku, tj oko 80gb za oba diska, ali imam samo na HDD-u. Kopiju narezanu koju sam kupio je bila spakovana na 2 diska po 22-23gb, što je maltene upola manje, i kada se uporedi sa originalnim koji imam oseti se razlika, pogotovo u slici...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nesone said:

pokretacu teme,

koji sistem je u pitanju za slusanje BD koncerata?

Ovo je sasvim korektno resenje. Jesi li ti licno video da su to kupljeni BD diskovi? Ili su konceti iz RU prodavnice, gde nas vecina kupuje. :)  Razumem potpuno zelju da kupis BD player. Imam ga i ja licno.

Navodno su original, memorijsko zauzeće se poklapa sa informacijama koje pronađem na netu, i vrhunski izgleda i zvuči... Ali svakako sam radije za kolekciju i player, pa da ostane naslednicima, ako budu išli u istom smeru kao ja 🤣

Što se tiče primarnog sistema, na kome manje gledam koncerte je Onkyo A9130 sa Kef Q350, nije toliko zanimljivo gledati u stereo varijanti tako da to više koristim za flac muziku i vinil ali bacim pogled sa vremena na vreme. Sistem koji više koristim u tu svrhu je sekundarni, Pioneer receiver VSX418 sa kompletom Sony-jevih 5 zvučnika (ne znam koji su model ali baš fino zvuče, imam ih sigurno 15-20ak godina) i custom aktivnim subom koji sam pravio, tv je Hisense 65" 7300F.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, supermarkomare9 said:

Evo primer, imam original Gilmur Pompeju koja zauzima oko 40gb po disku, tj oko 80gb za oba diska, ali imam samo na HDD-u. Kopiju narezanu koju sam kupio je bila spakovana na 2 diska po 22-23gb, što je maltene upola manje, i kada se uporedi sa originalnim koji imam oseti se razlika, pogotovo u slici...

Компресује се слика, не и звук... евентуално избаце неки непотребни стрим.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Компресује се слика, не и звук... евентуално избаце неки непотребни стрим.

Zavisi, nekad se neki audio format iz lossessa konvertuje u lossy, tj najcesce se ostave DTS 1536 kbps sto je najgora moguca opcija, gora i od AC3 @ 640kbps i ako zvuci besmisleno AC3 ili ti Dolby Digital je dosta kompleksnija kompresija i savremenija i cuva veci kvalitet. A oba imaju svoju lossles variajantu TrueHD i DTS MA, koji se obicno prilikom ove konverzije izbacuju.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nesone said:

Vlada je u pravu.

Odakle se izbacuje? Do sada nikada nisam video.

TrueHD i DTS-MA za razliku od recimo FLAC-a u Blu-Ray specifikaciji su spakovani tako da imaju stream za kompatibilnost a to su AC3 i DTS, TrueHD doduse su skroz dva odvojena stream-a spakovana (muxovana) u jedan fajl, dok DTS-MA, taj lossless deo je nadogradnja na postojeci DTS code fajl. I prilikom BD-Remuxovanja, korisnik ima mogucnost da ostavi samo te kompatibilne streamove tj core fajlove a da lossless fajlove odbaci, pri tome se ne radi nikakvo enkodiranje, vec ekstraktovanje core streamova, ili odbacivanje viska :) Usteda nekad veca, kad ima vise streamova. Sad kad se skida tako neki remux 50-25GB treba proveriti koji su originali bili. Ako nisu bili lossless onda nema problema,

Link to comment
Share on other sites

I da se ne kompresuje zvuk, kod slike se baš oseti razlika, pogotovo kada se smanjuje 40+ gb disk, 25-30gb koncerti i nije toliko strašno... Ali svakako mi nije prihvatljivo rešenje, pogotovo što sam dobro naoružan HDD-ovima te ne žalim za memoriju. Pokrenuo sam drugare po inostranstvu da traže, nadam se najboljem 😁

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, gvlada said:

Сам дтс је цд квалитет

Daleko od CD kvaliteta, jer imamo kompresovani fajl koji zauzima vise od nekompresovanog WAV-a tj PCM-a, a onda se ta neefikasnost prenosi na 5.1 ili 7.1 gde imamo 6 ili 8 nezavisnih kanala koji kad se komprimuju istim tim DTS-om dobijamo sve samo kvalitet ne. Mislim da ne gdesim dusu DTS zna da zvuci pristojno za stereo sadrzaj. ali ako vec pricamo o BluRay-u, gledamo da imamo lossless stream DTS MA ili TrueHD, ako nemamo onda je Dolby Digital bolji izbor ili jos bolje Dolby Digital Plus koji je isto takodje kompresija sa gubitkom, ali daleko bolja od obicnog a od DTS-a par svetlosnih godina :)

Ali svako po svom osecaju moze da izabere sta mu se vise svidja.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Delija said:

@shon3i & @supermarkomare9

Na kojim audio sistemima i TV-ima i/ili projektorima vi cujete i vidite te mocne razlike?

Ja sam uglavnom moj sluh istrenirao na slusalicama, i tu uglavnom slusam kad zelim da cujem razliku tj uporedim nesto. A sto se slike tice, moze se videti na svakoj dijagonali ako nesto nije kako treba. Koncerti i muzicki spotovi su dosta specificniji jer zahtevaju veci bitski protok, i ako je rezolucija veca a manji protok to se vidi i na kilometar. Nisam sad neki prefekcionista, ali mislim da je bolje uzeti original disk za muzicke stvari.

 

 

Link to comment
Share on other sites

U slici se baš vidi razlika na bilo kom ekranu, tu nema dileme, baš se oseti razlika ako je manji bitrate, a što se audija tiče primetim razliku između traka i meni lično uglavnom DTS zvuči bolje od DD. A oseti se velika razlika na primer kada pustim koncert sa bilo kojom trakom, i uporedim sa flac audio fajlom koji imam od istog koncerta, tu je osetna razlika, pogotovo na stereo sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Napisah na početku teme na čemu slušam, evo opet.

Sistem A: Onkyo A9130 sa Kef Q350 i Samsung 55" TU8500 (Takođe Yamaha WXAD10 i Rega Planar 1+ koji nisu bitni za ovu temu)

Sistem B: Pioneer VSX418 sa Sony 5.1 zvučnicima, samo SUB nije iz kompleta već sam aktivnu custom varijantu napravio i tv je tu Hisense 65" 7300A.

Svakako sam jurio originale jer u narednom periodu planiram da osvežim 5.1 sistem komplet jer svira baš dugo, i svakako su neprihvatljive ove kompresovane varijante i na trenutnoj varijanti, kamoli na nečemu boljem ..

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, shon3i said:

Daleko od CD kvaliteta, jer imamo kompresovani fajl koji zauzima vise od nekompresovanog WAV-a tj PCM-a, a onda se ta neefikasnost prenosi na 5.1 ili 7.1 gde imamo 6 ili 8 nezavisnih kanala koji kad se komprimuju istim tim DTS-om dobijamo sve samo kvalitet ne. Mislim da ne gdesim dusu DTS zna da zvuci pristojno za stereo sadrzaj. ali ako vec pricamo o BluRay-u, gledamo da imamo lossless stream DTS MA ili TrueHD, ako nemamo onda je Dolby Digital bolji izbor ili jos bolje Dolby Digital Plus koji je isto takodje kompresija sa gubitkom, ali daleko bolja od obicnog a od DTS-a par svetlosnih godina :)

Ali svako po svom osecaju moze da izabere sta mu se vise svidja.

Ај погледај техничке карактеристике дтс и дд формата, затим флак па реци да некомпресовани садржај данас звучи боље. У питању је компресија простора не и губитка информација.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...