Jump to content


Android "Game Turbo"


Father

Recommended Posts

Podelio bih jednu zanimljivu mogućnost koju mi je nedavno sugerisao mlađi sin. Naime, u okviru Security opcija, nalazi se ikonica Game Turbo, koja navodno otvara pun CPU, GPU i Memoriski pristup aplikacijam unetih u listu i eskivira njihovu obazrivost prema štednji baterije i optimizacijama. Ja sam to tako razumeo. Dodatno poseduje preciznija podešavanja memorije i ostalih detalja.

U praksi se pokazalo da unošenjem mconnect-a, Vibera i još par aplikacija koje redovno koristim na telefonu, aplikacije zaista pokazuju daleko veću agilnost i oštriji odziv nego ranije. Pogotovo otvaranje foldera sa mreže i krstarenje po Tidal albumima. Kako mi je klinac rekao on to koristi za ostvarivanje boljih performansi prilikom igranja igrica...

Ova opcija se ovako zove na Xiaomi telefonima sa redovno updateovanim sistemom i aplikacijama (MIUI version 12.5.2 i Android 10 QKQ1.191014.001). Verujem da i ostali proizvođači poseduju nešto slično, pa probajte i eventualno podelite iskustva.

Pozz

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pa, radi, zato i napisah. Nisam neki telefonski zavisnik, pa ređe obnavljam telefone, ali sa ovim baš nisam bio srećan od starta zbog sitnih gafova. U ovoj konstalaciji stvari imam osećaj da mu je udahnut novi sjaj u oči :lol: pa možda odložim kupovinu novog sa 5Ghz WiFi modemom... Ali ko zna možda klinac zakuka za ovaj pa to uredim uskoro...

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Father said:

Ova opcija se ovako zove na Xiaomi telefonima sa redovno updateovanim sistemom i aplikacijama (MIUI version 12.5.2 i Android 10 QKQ1.191014.001). Verujem da i ostali proizvođači poseduju nešto slično, pa probajte i eventualno podelite iskustva.

Pozz

:thumbsup2

Дај скрин ш. па да усерем телефон! 😁

Нисам успео да нађем, мени је све на српском и још приде ћирилица!

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, Father said:

Pa, radi, zato i napisah. Nisam neki telefonski zavisnik, pa ređe obnavljam telefone, ali sa ovim baš nisam bio srećan od starta zbog sitnih gafova. U ovoj konstalaciji stvari imam osećaj da mu je udahnut novi sjaj u oči :lol: pa možda odložim kupovinu novog sa 5Ghz WiFi modemom... Ali ko zna možda klinac zakuka za ovaj pa to uredim uskoro...

Po meni - nemoj odlagati. Menjaj odmah.

Sada vec i budzet telefoni imaju mnogo bolje performanse od tog. Oseti se samo tako. Znacajno smanjuje nivo frustracije :D

Link to comment
Share on other sites

Pa ako za telefon sa korišćenjem nekih banalnih aplikacija treba više od dole ispisanog, onda je sve otišlo u tri lepe:

Čipset -Qualcomm Snapdragon 439 (12nm izrada)

Procesor -8 total cores, MAX 2GHz, 8 perf. core @ 2GHz, ARM Cortex A53

Grafička - Qualcomm Adreno 505

ISP - Qualcomm Snapdragon 439

Link to comment
Share on other sites

Msm ...

ARM CPU

CORTEX-A53

The Most Widely Used Low-Power Processor

The Arm Cortex-A processor series is designed for devices undertaking complex compute tasks, such as hosting a rich operating system platform and supporting multiple software applications. Built as a low-power processor with 64-bit capabilities, the Cortex-A53 processor is applicable in a range of devices requiring high performance in power-constrained environments.

 

Msm ... implementacija sa software-om loša. Programeri u MIUI šarlatani. :roll:

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Father said:

Pa ako za telefon sa korišćenjem nekih banalnih aplikacija treba više od dole ispisanog, onda je sve otišlo u tri lepe:

Čipset -Qualcomm Snapdragon 439 (12nm izrada)

Procesor -8 total cores, MAX 2GHz, 8 perf. core @ 2GHz, ARM Cortex A53

Grafička - Qualcomm Adreno 505

ISP - Qualcomm Snapdragon 439

Treba :)

To je bilo prilicno "osrednje" (da ne kazem slabo) i za 2019. godinu kada se taj telefon pojavio kao budzet resenje. Xiaomi Mi 9 koji koristim od iste te 2019. godine je daleko jaci - njemu ne treba upgrade jos uvek.

Poenta je u tome da je hardver mnogo jefitniji od softvera iliti mnogo je jeftinije pojacati hardver, nego optimizovati softver. A nema ni interesa - sto je mozda i bitnije. Treba uvaliti novi hardver i zaraditi jos love.

Link to comment
Share on other sites

Zaista se ne zanimam za karakteristike telefona dalje od dimenzija (da komotno staje u džep) i cene koju sam spreman da platim za telefon, a to je do 160e. Više ga imam zbog muzike nego zbog razgovora ili slikanja, tako da mi suštinski ni netreba, ali je korisno imati ga, kao i televizor npr.

Link to comment
Share on other sites

Pa vidis da se na kraju ipak zanimas - jer ti smeta kad trokira :)

Podrzavam racionalnu kupovinu telefona, ali 160 evra je realno ispod te granice racionalnog, jer za te pare jednostavno ne moze da valja.

 

BTW, za muziku ni ne koristim telefon. Za to mi sluzi tablet - Galaxy Tab S7. Poceo sam da coravim :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...