Jump to content


Eames fotelje (i ostali "audiofilski" nameštaj)...


hifista

Recommended Posts

Pre par godina pričam sa drugarom ITovcem oko kompjuterske fotelje, koju da uzmem kvalitetnu i da izdrži više godina i on reče Markus Ikea, da je ima 4 godine i da je kao nova i dosta sedi u njoj zbog prirode posla. I ja je kupih tada, evo je i dalje kao nova, ja cenim da je neuništiva, koristim je za sve, privučem do stola u trpezariji u dnevnoj, kad čitam knjigu jer može da se obali. Za slušanje muzike je nisam direktno koristio jer tu gde je sustav su trosed, dvosed i fotelja al sa strane jesam. Elem, moja preporuka za jednu veoma kvalitetnu stvar, koja će dugo trajati a cenim da može i za hifi.

 

 

 

https://www.ikea.com/rs/sr/p/markus-kancelarijska-stolica-vissle-tamnosiva-70261150/

 

 

markus-kancelarijska-stolica-vissle-tamnosiva__0399810_pe563882_s5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Otac mog kolege ima fabriku stolica i fotelja. Kolega je involviran dosta u marketing pretežno, ali i u proces proizvodnje.

Pokažem mu Emes fotelju i pitam da li je moguće napraviti kod nas i koliko bi koštalo. Odgovara da je najskuplji ovde kalup za šper ploče i cena ide od par hiljada pa do nekoliko hiljada €. A ovde ih ima 4 komada. To mora da se izvuče kroz proizvedenu količinu. Dalje na cenu , ali mnogo manje utiče sam materijal , kvalitetna koža je skupa. I na kraju rad.

Okvirno bi proizvodna cena bila, ako se zanemari amortizacija alata, i ukalkuliše materijal i rad , izmedju 750 i 850 €.

Ja kažem : Onda ova cena od 1200€ (za ove kopije u ponudi kod nas) nije prevelika?! (Ja kao računam, carina, transport, trgovinska marža, porez,...)

On me pogleda začudjeno kao da sam marsovac. : SI NORMALAN DA DAŠ 1200€ ZA FOTELJU!!!!

ENDE:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...