Jump to content


Eames fotelje (i ostali "audiofilski" nameštaj)...


hifista

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

31 minuta ranije, hifista said:

Eto podelih sa vama sramotu, srećom imam još 2 fotelje i kauč u sobi koji zadovoljavaju kriterijum ispravnog naslona.  Ova ušata fotelja je nasla mesto na poziciji koja je generalno loša za slušanje, dosta sa stane uz veliku staklenu povrsinu, bar ce da dampuje deo odbijanja od stakla. 

Oprošteno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, hifista said:

Slažem se sa @sondekom najudobnija fotelja bolje da nije u slušaonici :). Ja sam zeni nabavio polovni Himolla recliner, udobna ko da ležiš na oblaku, obaljivanje po želji, naslon za noge i glavu (nije za slušanje). Ako u njoj gledam tv ne izdrzim budan duze od pola sata. Preporuka.

Daj da kupim, pa da obalim nešto...B)

Link to comment
Share on other sites

Prati na KP oglasima iskrsne ponekad povoljno neki polovan očuvan komad, nemački proizvodjači Hukla i Himolla reclineri su jako kvalitetni. Izgled nije nešto ali je udobnost vrhunska. @Zexx kod recliner-a naslon se ne sme opterećivati celom težinom tela, samo sedeće poze, tu je ipak Tantra fotelja najbolje rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Najlegendarnija fotelja te vrste je Le Corrbusier LC4. zanimljivo da je dizajnirana 1928 i od tada se prozvodi bez ikakvih izmena u izgledu. 

Ne znam koliko je hifi kompatibilna 🙂 

Ali sviđaju mi se stvari koje imaju bezvremenski dizajn, nasuprot potrošačkoj robi gde svaka sezona mora nešto novo. Tako mi se i od automobila sviđa recimo porše 911, uvek znaš da je to taj model. Ili Mini one. A vidi na primer francuske auomobile, svakh par godina predhodni model postane totalo outdaed. 

... 

Le-Corbusier-LC4-Chaise-Longue-4-1024x10

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Chieftec said:

... Ne znam koliko je hifi kompatibilna 🙂 ...

Le-Corbusier-LC4-Chaise-Longue-4-1024x10

Po meni ova je najviše "hifi kompatibilna" jer iza ušiju skoro nema ništa ili vrlo malo, što je po meni preduvjet za dobru "hifi sjedaljku", a ne da imaš "ploču" iza glave.

No, dobro odmjeren trosjed, gdje glava udobno počiva na "vrhu" (slično kao ovdje na ovom valjkastom dijelu), s tabureom za noge, ispravne visine, je sve što mi treba za odličnu slušateljsku poziciju 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nadjoh najjeftiniju "pravu" kopiju Eamesa na Alibabi za 348$

Počnemo pregovore o slanju.

Kinez: koliko komada želite?

Ja: just one.

K: For home or showing room?

J: Home.

K: I am afraid that shipping for just one is very high.

J: ?

K:1000$ Will you accept it?

J: Sorry, too much, I expected 300$ Thank you any how.

K: So pity you didn't ask for showing room. Our marketing department would handle S&P

Ja banging-head-on-wall-stick-figure.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...